anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV - E4100

profile.country.PL.title
Bronkss
Użytkownik

BDV - E4100

Witam

 

Mam poraz kolejny problem z kinem BDV - E4100.

Tym razem po włączeniu nie ma żadnego kontaktu z tv (kd43xf7005) podłączony był samym hdmi, hdmi + optyczny lub sam optyczny, zawsze jest brak sygnału .

Mimo iż po kliknięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie miga podświetlenie - nie ma żadnego efektu. Cały czas jest włączona funkcja "tv" ale nic nie można zrobić, nie działa reset wyciągnięcia z sieci na nawet godzinę.

Może ma ktoś pomysł jak to zresetowac? 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy po podłączeniu kina kablem hdmi do złącza HDMI ARC w telewizorze i zmianie źródła na telewizorze na podłączone hdmi pojawia się menu ekranowe? Jeżeli po takim podłączeniu telewizor nadal wyświetla "brak sygnału" trzeba skontaktować się z serwisem (w sprawie kina domowego).

profile.country.PL.title
Bronkss
Użytkownik

  • Nic się nie pojawia. Mało tego, po odłączeniu od tv i ponownym włączeniu kina, dalej się wyświetla tv i nic nie można zmienić mimo iż kino nie jest z niczym podłączone, slot na płytę można otworzyć ale nie można już zamknąć 
  • Praktycznie wszystko jest zawieszone 
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Bronkss skierowałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Niestety w tej sytuacji pozostaje skierowanie się do serwisu.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bronkss
Użytkownik

Dzięki za pomoc 

Sprzęt ma jeszcze rok gwarancji, możecie mi powiedzieć jak ten serwis ogarnąć? Bezpośrednio dzwonić do Sony czy daje sklepu w którym kupiłem kino

 

Dzięki pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Więcej info znajdziesz w linku:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/repair/

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Przemo96
Poszukiwacz

Czy udało się rozwiązać owy problem? Niestety borykam się z tym samym problemem. 

profile.country.PL.title
Bronkss
Użytkownik

Tak

Oddalem sprzęt do naprawy. 

W Poznaniu mają centrum serwisowe Sony.  Na szczęście było jeszcze na gwarancji.

Zlokalizowali usterkę i zadzwonili że jest to płyta główna i czekają na części. 

Naprawili odesłali i jak na razie wszystko gra. Co prawda jak przelaczam z głośników tv na audio trwa to chwilkę co jest bardzo irytujące ale działa 

profile.country.PL.title
Przemo96
Poszukiwacz

Okej, dzięki za odpowiedź. Niestety mam daleko do Poznania, a to jest też najbliżej położony serwis ode mnie. Czy kupując sprzęt ze sklepu elektronicznego mogę posiłkować się zwróceniem sprzętu do owego sklepu? Czy muszę osobiście dostarczyć sprzęt do serwisu Sony? 

profile.country.PL.title
Bronkss
Użytkownik

Nigdzie jeździć nie musisz. Wszystko jest w systemie door2door

Firma nazywa się SONTRONIC. 

Wejdź na ich stronę lub zadzwoń. 

Ogarnij zlecenie online i przyjedzie kurier po paczkę od Cibie, list przewozowy sobie wydrukujesz.

Z resztą oni telefonicznie powiedzą Ci co masz robić