anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-N7200W odtwarzanie płyt 4K UHD

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
kajacek
Poszukiwacz

BDV-N7200W odtwarzanie płyt 4K UHD

Witam

Pytanie jak w temacie - czy to kino domowe odtworzy płytkę z filmem w wersji 4K UHD?

Czytałem, że są płyty BluRay trójwarstwowe o pojemności 100 GB, na których są nagrywane takie filmy, a nigdzie nie mogę znaleźć, czy ten sprzęt poradzi sobie z takimi płytkami.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zestaw nie jest w stanie odtworzyć płyty Blu-ray 4K. Odtwarzacze Sony, obsługujące ten rodzaj płyt na ten moment to tylko UBP-X1000ES, UBP-X800 oraz UBP-X700.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Pozwoliłem sobie wejść w specyfikację i jedynie odtworzy blu-ray,cd,dvd.Do oglądania płyt 4k musisz sobie kupić odtwarzacz 4k.

 

Kosecki
profile.country.PL.title
kajacek
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź - ale to chyba nie jest do końca tak, że nie odtworzę takiej płytki...

Wszedłem teraz na stronę SONY i w danych technicznych tego odtwarzacza znalazłem informację, że posiada opcję "Interpolacja do formatu 4K - TAK"

Poniżej link do strony:

 

https://www.sony.pl/electronics/kino-domowe-wszystko-w-jednym/bdv-n7200w/specifications

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego interpolacja do 4k polega w skrócie na podrasowaniu filmu blu ray do formatu 4k,ja mam to samo w tv.Zupełnie co innego możliwość odtwarzania filmu 4k.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Wspecyfikacji jakoś nie widziałem formatu 4k,tylko blu ray.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Interpolacja do formatu 4K pozwala zobaczyć cztery razy więcej szczegółów niż w obrazie Full HD. Odtwarzacz Blu-ray Disc™ jest wyposażony w specjalny układ, który przekształca obraz ze standardowych źródeł, takich jak 480p, 720p czy 1080p, na sygnał o rozdzielczości zbliżonej do 4K (3840 x 2160). Wynikowy obraz składa się z ośmiu milionów pikseli; jest ostrzejszy i bardziej szczegółowy. Żywa reprodukcja koloru idzie w parze z odpowiednią jasnością i kolorystyką. Wyższa jakość obrazu pozwala też usiąść bliżej ekranu — i uzyskać szerszy kąt widzenia.

Kosecki
profile.country.PL.title
kajacek
Poszukiwacz

W linku, który podałem we wcześniejszym poście jest info o interpolacji do 4K - jest to w części " Cechy ogólne"

 

"Interpolacja do formatu 4KTak"

 

Ok - może jestem w tym laikiem - ale tak rozumując "łopatologicznie":

  1. Format 4K jest formatem video, prawda?
  2. podstawowym źródłem wejściowym dla formatu video w kinie domowym  jest napęd BluRay, tak? (no niby jest też jest USB, ale logicznie rzecz biorąc dziwne by było, aby tylko USB pozwalał na wejście i przetworzenie 4K);
  3. tak więc jest szansa, że napęd BluRay odtworzy taką płytkę...

Drążę temat, bo mam okazję kupić kilka płytek  filmami 4K (nie mam niestety możliwości sprawdzenia przed zakupem) i chciałbym się upewnić, czy nie będą to wyrzucone pieniądze... Oczywiście mam telewizor 4K :slight_smile:

Zastanawiam się też nad jedną rzeczą: zrobienie obrazu ISO z takiej płytki, zgranie tego na pamięć USB i próba odtworzenia tego na kinie domowym z obrazu ISO...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zestaw nie jest w stanie odtworzyć płyty Blu-ray 4K. Odtwarzacze Sony, obsługujące ten rodzaj płyt na ten moment to tylko UBP-X1000ES, UBP-X800 oraz UBP-X700.

 

Pozdrawiam