anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-N9200W - problem z odczytywaniem oryginalnych płyt BD.

profile.country.PL.title
vision2001
Poszukiwacz

BDV-N9200W - problem z odczytywaniem oryginalnych płyt BD.

Czołem,

Czy ktoś posiadający BDV-N9200W miał problemy z odtwarzaniem płyt BD (oryginalnych filmów) i jak sobie z tym poradziliście?

Płyty DVD odtwarza praktycznie chwilę po zamknięciu płyty w odtwarzaczu. Z BD potrzebuje więcej czasu i kombinowania, by odczytać zawartość. Jednak często zdarza się, że płyty (które już były odtwarzane) nie są odczytywane przez odtwarzacz (pojawia się komunikat "no disc" lub "nieznana"). 

Obecnie walczyłem ponad godzinę, by uruchomić "Vaianę". W międzyczasie przywróciłem ustawienia fabryczne, wersja systemu zaktualizowana do najnowszej i nic nie pomogło. Po wyczyszczeniu płyty, po n-tym wyłączeniu urządzenia (również z prądu), po kolejnym otworzeniu "tacki" i jej zamknięciu wreszcie zawartość płyty się odtworzyła. 

Przeważnie taka sytuacja problematyczna trwa 2-3 uruchomienia sprzętu i przy każdym razie z 3-4 otworzeniem "tacki".

 

Ktoś, coś? 

Czyścić laser? Czym (jakie domowe sposoby by nie uszkodzić sprzętu vs płyta do czyszczenia)? Czy to pomoże?

 

P.S. 

Bardzo podoba mi się zapis z Instrukcji obsługi dla tego modelu:

"Z uwagi na to, że specyfikacje płyt Blu-ray są nowe i nadal rozwijane, niektórych płyt nie można odtworzyć w zależności od ich rodzaju i wersji. Ponadto wyjście dźwięku różni się w zależności od źródła, gniazda wyjściowego i wybranych ustawień audio."

Czyli zaraz dostanę odpowiedź, że pewnie technologia płyty jest nowsza niż przewidziana przez Sony w momencie tworzenia BDV-N9200W... :tongue: Super stworzyć sprzęt do odtwarzania BD, które sobie nie radzi z BD :tongue:

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To mi wygląda na zakurzony laser. DVD odtwarza bo to czytnik z czerwonym laserem a wiec mniej wrażliwy na zanieczyszczenie. Płyty BD czyta laser niebieski i tu może miec problem tym bardziej że piszesz o losowym czytaniu/nie czytaniu płyt. 

Można próbować płyty czyszczącej (z miotełkami) ale wystrzegaj sie wszelkich płynów bo nie wiadomo co zacz.

Ewentualnie usługa czyszczenia lasera w serwisie.

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Nie radzę używać płyty czyszczącej - od co najmniej kilku lat nie jest to zalecana metoda

Ten zestaw ma "laptopowy" napęd cd/dvd/bd  i  najlepiej najpierw zobaczyć co jest grane przy odsuniętej pokrywie pod lupą i przy dobrym oświetleniu  i zobaczyć czy jest potrzeba czyszczenia.

W przypadku zabrudzenia spróbować oczyścić bardzo miękkim pędzlem (do optyki) lub poszukać np. na you tube jak czyścić laser BD

profile.country.PL.title
vision2001
Poszukiwacz

Panowie - dziękuję za podpowiedzi. Wstępnie zrobiłem "pędzelkowanie". Jest lepiej, ale nie idealnie. Teraz przez jakiś czas poobserwuję jak będzie całość działała. Kiedyś rzeczywiście stosowało się płyty z pędzelkami i płynem czyszczącym, ale w sytuacji, gdy ma się "pod ręką" soczewkę, to bezsens specjalnie dokonywać zakupu takiej płyty. 

 

Widzę też, że większość filmików to zastosowanie duetu: patyczek higieniczny + mocny alkohol. 

Jakieś przeciwwskazania względem tego (w tym by zastosować spirytus 96%)? A może użyć specyfik do czyszczenia szkieł okularowych?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady. 

profile.country.PL.title
pszemeq
Użytkownik

Cześć

Jeśli alkohol - to radzę jedynie izopropylowy. Możesz go kupić w wielu miejscach - sklepy z częściami elektronicznymi,  sieć.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
vision2001
Poszukiwacz

No i znów wracam z nieprawidłowością działania odtwarzacza.

Co tym razem?

Problemy z odtwarzaniem płyt nie minęły na 100% - prócz problemów z odczytaniem płyt teraz doszła sytuacja, że płyta przy dojściu do głównego meny można (próbować) wybrać następne krok: język płyty > pojawia się menu główne> włącz film/dodatki/itd.

Przy wybraniu opcji z menu nic się nie dzieje... Niby włączasz film, pojawia się 00:00:00, a film nie rusza. Przy próbie zmiany rozdziału zmienia się timing, ale tylko i wyłącznie tyle, ekran pozostaje czarny, pokazuje czas początku rozdziału.  

Dla części płyt menu wgrywa się prawidłowo (ze wszystkimi elementami graficznymi), dla części brak grafiki głównej/tła ekranu. 

Oprogramowanie mam najnowsze (z marca 2019).

A płyty DVD włączają się prawidłowo. 

 

Ktoś ma jakieś rady? Nawet głupie...

Tagi (1)