anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BluRay 4K UBP-X800/UBP-X1000ES

profile.country.PL.title
idptsony
Poszukiwacz

BluRay 4K UBP-X800/UBP-X1000ES

Nie znalazłem żadnego wpisu dotyczącego najnowszych oddtwarzaczy BD na polskim forum chociaż na amerykańskim jest ich multum i aż się włos na głowie jeży http://community.sony.com/t5/Blu-Ray-General/UBP-X800-Lockup-issues/td-p/625465. Polacy nie gęsi... zatem zabierm głos. Odtwarzacze, o których wspomniałem w tytule zawieszają sie podczas odtwarzania płyt BD/BD4K. Na ekranie pojawia się stopklatka i sprzęt się blokuje. Brak reakcji na próby wyłączenia, zarówno na pilocie jak i na panelu przednim. Jedynym ratunkiem jest wyciągnięcie wtyczki zasilającej. Wymieniłem już trzy egzemplaże UBP-X800 i za każdym razem jest to samo. Znudzony nabyłem wyższy (i o wiele droższy) model UBP-X1000ES i usterka jest taka sama. Czy ktoś z Sony czyta te wpisy? Czy może komuś z nabywców też się to przydażyło?   

18 ODPOW. 18
GrzegorzPa
Poszukiwacz

Kupiłem UBP-X800 kilka dni temu. Sciągnąłem najnowszy soft (239) i ...lipa.

Też odtwarzacz mi się zawiesił i tylko wtyczka pomogła.

Myślałem, że niemal rok od wystapienia ustreki Sony coś z tym zrobiło.

Widać, że nadal nic.

Przykro mi, ale to już nie jest to Sony, co kiedyś.

Dzisiaj to paździerz.

Czy ktoś z Sony, kto to być może czyta, udzieliłby mi dobrej rady, co dalej?

Wszak widać, że jest to wada projektowa produktu.

Czy Sony Polska oferuje coś klientom wprowadzonym w błąd?

Może wymiana na UBP-X800.M2?

Cokolwiek, żeby ratować honor marki?

GrzegorzPa
Poszukiwacz

To znowu ja.

Chodzi mi o to, czy skoro są na rynku nadal oferowane wadliwe odtwarzacze (może to kwestia zapasów magazynowych), to czy jest już może po tym czasie jakaś wiadoma przyczyna awarii i czy można liczyć na skuteczną naprawę? Skuteczną, a nie jak u kolegi piszącego na początku wątku.

Jeśli nie otrzymam konstruktywnej odpowiedzi od Sony, po wekendzie zwracam produkt.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@GrzegorzPa  zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Jeśli odtwarzacz często się zawiesza, a reset zasilania pomaga tylko chwilowo to konieczna jest weryfikacja serwisowa odbiornika. Proszę o jej rejestrację poprzez poniższy formularz:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
unaboladelfuego
Nowicjusz

Mój UBP-X800 wiesza się na każdej płycie 4K mniej więcej na 75% czasu odtwarzania. Brak reakcji na próbę wyłączenia. Skutkuje wysunięcie z pilota tacki płyty i ponowne załadowanie. Odtwarzacz rozpoznaje poprzednią sesję i proponuje jej przywrócenie lub restart płyty. Wybor kontynuacji wznawia poprawne odtwarzanie od miejsca zawieszenia. Restart płyty powoduje ten sam problem - czasowo w okolicach poprzedniego zawieszenia, ale nigdy nie w tym samym miejscu. Mam wrażenie, że system pada na ruchliwych scenach z dużą liczbą szczegółów.

 

Usterka występuje od początku eksploatacji (sprzęt fabrycznie nowy). Po aktualizacji firmware do najnowszego - bez zmian.

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Spróbuj wykonać reset urządzenia, w tym celu, przejdź do menu głównego, wybierz zakładkę "Resetowanie", a następnie opcję "Zresetuj do nastawień fabrycznych". Po przeprowadzeniu tej czynności, odłącz odtwarzacz od zasilania na okres ok. 2 minut. 

Gdy nie pomoże proponuję kontakt z serwisem. W celu rejestracji usługi door-to-door należy skorzystać z formularza, który jest dostępny na stronie:

https://bit.ly/2BUdUOc

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
arko-borman
Poszukiwacz

Dołączam się do postu , mój UBP-x800 też się zawiesza alejest kupiony na  allegro i bez gwarancji , jak uzyskać naprawę tej wady ??

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Cześć, spróbuj skontaktować się z autoryzowany serwisem Sony w celu dokonania wyceny naprawy. Tutaj odnajdziesz listę: https://locator.sony/pl_PL/servicecenters/?zoom=5&latitude=52.16045&longitude=19.33594 

profile.country.PL.title
arko-borman
Poszukiwacz

Serwis nie naprawi bo nie ma akcji naprawczej dla tego modelu i wada pozostanie , takie jest SONY , sprzedać ,zapomnieć  !!!!!!!!!!!!

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, 

 

Kontaktowałeś się z serwisem i taką otrzymałeś odpowiedź?

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K