anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

brak komunikacji między soundbarem XF 9000 a telewizorem XG8596

profile.country.PL.title
tomekXG
Poszukiwacz

brak komunikacji między soundbarem XF 9000 a telewizorem XG8596

Proszę o pomoc. Mam telewizor 65 XG 8596 połączony z soundbarem XF 9000 od ponad roku. Wszystko było OK aż do dzisiaj gdy ni z tego ni z owego nagle przestały się komunikować. Najpierw nie udało się przygłośnić a za chwilę zanikł dźwięk. I koniec. Nie ma komunikacji między urządzeniami. Soundbar nie reaguje na pilota telewizora, nie odtwarza dźwięku. Do tej pory telewizor automatycznie przełączał dźwięk na soundbar teraz nagle przestał. Nie pomaga ręczne przestawienie na system audio. Najbardziej dziwne jest to, że stało się to nagle, bez żadnych regulacji, zabaw z ustawieniami czy aktualizacji oprogramowania. Na innych wejściach soundbar działa. Z telewizorem jest cały czas połączony przez eARC HDMI.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Cześć. Czy sprawdzałeś podłączenie na innym kablu HDMI? Warto wyeliminować problemy z kablami. Kolejnym krokiem powinno być zaktualizowanie telewizora do najnowszej wersji oprogramowania i przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Aktualizacje sterowników i oprogramowania KD-65XG8596 | Sony PL

 

Resetowanie i przywracanie ustawień fabrycznych telewizora z platformą Android TV | Sony PL

profile.country.PL.title
tomekXG
Poszukiwacz

Rzeczywiście nie mam jeszcze tego najnowszego softu. Ale zauważyłem jedną bardzo dziwną rzecz. Soundbar jest podłączony przez HDMI eARC a na HDMI 2 jest podłączony osobnym kablem dekoder nc+. Jeżeli odłączę kabel HDMI 2 z dekodera to wszystko z soundbarem wraca do normy. Czy HDMI 2 może wpływać jakoś na eARC jeżeli to dwa różne kable i porty?

profile.country.PL.title
Krystianzorro
Poszukiwacz

Brak dźwięku przy włączenu tv Sony OLED a8 na Soundbar ht st 5000

profile.country.PL.title
tomekXG
Poszukiwacz

Niestety bez zmian. Telewizor zaktualizowany do najnowszego oprogramowania układowego, tak samo soundbar.

Jeżeli tylko dekoder nc+ jest podłączony do któregokolwiek z portów HDMI w telewizorze to soundbar przestaje działać prawidłowo. Nie reaguje na pilota od telewizora, nie włącza się ani nie wyłącza wraz z telewizorem. Wszystko natychmiast wraca do normy po odłączeniu kabla łączącego dekoder z telewizorem. Cuda, tym bardziej że jest to niezależne od tego czy dekoder jest włączony czy nie. 

brychu7
Poszukiwacz

Witam.

Mam identyczny problem. Kupiłem TV sony XH90 wszystko działało bez problemu z soundbarem. 

Ostatnio zmianiłem dekoder na NC+. 

Soundbar mi przestał działać. 

Teraz po przeczytaniu twojego posta sprawdziłem i mam identyczną sytuację że jak odłączyłem dekoder nc+ soundbar zaczął działać normalnie. 

Czy rozwiązałeś swój problem?