anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dodatkowe głośniki SA-RS3S do soundbara HT-S40R

profile.country.PL.title
SuperRomeo
Poszukiwacz

Dodatkowe głośniki SA-RS3S do soundbara HT-S40R

Witam! Zestaw kina HT-S40R połączony z tv XR-55A80K zwykle działa poprawnie z wyjątkiem niektórych filmów z polskim dubbingiem, gdzie głos słychać jakby dobiegał z zaświatów. Wówczas uruchamiam dźwiek z odbiornika TV, ale daleko mu do kinowego. Mam pewną myśl, aby "wzmocnić" kanały lewy i prawy w soundbarze ze wspomnianego zestawu przez dodanie dwóch głośników SA-RS3S z odbiorem sygnału bluetooth. Będą one znacznie szerzej rozstawione, a jakość dźwięku się poprawi. Oczywiście nie stworzę w ten sposób Atmosa, lecz zestaw z porządnym odsłuchem 5.1.  Jest tylko problem dostarczania sygnału bluetooth do tych głośników. W aktywnym subwooferze jest wysyłany sygnał na tylne głośniki. Czy ten sygnał zawiera tylko odseparowane od pozostałych dwie tylne ścieżki? Może jednak zawiera pozostałe w tym przesył przedniego lewego i prawego kanału, który kablem wysyłany jest do soundbara.  Jeśli sygnał bluetooth dotarłby do aktywnych głośników SA-RS3S to moje kino domowe dostało by powera i zapewniłoby znaczne lepsze efekty niż to co mamy z ograniczonego gabarytami soundbara. Głośniki SA-RS3S wyglądem są jakby z jednej rodziny, a przy tym ich moc gwarantuje wzmocnienie frontowego poziomu dźwięku. Czy może ktoś, coś już w tej materii próbował zrobić?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No niestety tak pięknie to nie ma. Głośniki SRS-RS3S współpracują wyłącznie ze zgodnymi soundbarami i jednym wzmacniaczem i nie łącza się po BT tylko w dedykowanych kanałach zbliżonych bardziej do WiFi.

HT-S40R nie ma opcji rozbudowy o dodatkowe elementy.

Dialogi sa odtwarzane przez głośnik/kanał centralny listwy a więc nawet gdyby się dało dołożyć głośniki L i P nie wiele to zmieni.

Przy słabych dialogach spróbuj włączyć pilotem tryb VOICE - powinno poprawić.  

profile.country.PL.title
SuperRomeo
Poszukiwacz

Przesyłam podziękowania za wyczerpującą odpowiedź. Cóż zestaw HT-S40R jest z tej półki dla uboższych...