anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

głos z n-ki przez zestaw zintegrowany?

jukosz
Początkujący

głos z n-ki przez zestaw zintegrowany?

Mam zestaw :LCD KDL40W4000 i kino DAV dz-860 + dekoder n-ki.Połączenia:n-ka z lcd przez HDMI, kino z LCD HDMI+Euro, n-ka z kinem przez optic. Mam ciągłe problemy z ustawieniem głosu z n-ki przez głośniki kina.Zawsze w końcu mi się to udaje ale do końca nie wiem jak to robię.Jeśli w LCD wybiorę źródło HDMI ( podłączona n-ka), otrzymuję obraz bez dźwięku ( przy wybranym głośniku:zestaw audio).W ustawieniach kina wybieram sat/cable-mam głos z n-ki, bez obrazu. Znowu muszę wybrać w LCD źródło HDMI (N-ka),mam obraz i dźwięk z n-ki ale "idzie" przez zestaw audio i telewizor!!!. Nie da się jakoś prościej? i tak żeby był głos tylko z zestawu albo tylko z LCD? Pomocy!!

13 ODPOW. 13
oldguest
Początkujący

Proponuję podłączyć telewizor z kinem kablem HDMI + optycznym (zsynchronizować Bravia Sync). Dekoder podłączyć kablem HDMI tylko do telewizora. W ustawieniach audio telewizora jako wyjście dźwięku ustawić "System audio" powinno wszystko zadziałać.

jukosz
Początkujący

Dziękuję za odpowiedź.Sprawdzę po południu i dam znać czy działa.Jeszcze tylko jedno pytanie.Czy przy proponowanym połączeniu będę mógł uzyskać dźwięk z dekodera n-ki tylko na telewizorze?

oldguest
Początkujący

W tym podłączeniu właśnie telewizor powinien przekierować poprzez kabel optyczny dźwięk do kina domowego.

jukosz
Początkujący

Wiem,że nudzę :).Ale jeszcze doprezycuję.Czy przy tym połączeniu, będę mógł uzyskać dźwięk zarówno z n-ki jak i z anteny analogowej tylko z głośników telewizora ( czasem wieczorem trzeba wyłączyć zestaw kina d.żeby było ciszej :))

oldguest
Początkujący

Domyślnie dźwięk będzie kierowany na kino domowe (z każdego źródła podłączonego do TV). Po wyłączeniu kina powinny uruchomić się głośniki telewizora.

jukosz
Początkujący

Jeszcze raz dzięki.Dam znać wieczorem czy działa:)

jukosz
Początkujący

Niestety nie zadziałało.Nie miałem głosu z n-ki przy kanałach nie nadających w HD (przy HD działa) oraz z anteny analogowej.Przeprowadziłem ponowną synchronizację, wróciłem du połączeń takich jak opisałem w pierwszym post-cie.Właściwie działa nieźle,jedyny problem polega na tym, że kiedy wybieram źródło,do którego podłączony jest dekoder, nie następuje automatyczne wybranie źródła głosu. Muszę na zestawie kina wybrać ręcznie funkcję sat/cable.Przy powrocie na odbiór z analogu, ponownie muszę ręcznie zmienić funkcję kina na tv( bez tego słyszę głos z dwóch źródeł).Wg instrukcji powinno działać z automatu :(.Może jeszcze jakaś rada?

oldguest
Początkujący

A czy przy podłączeniu które zaproponowałem kino z telewizorem było także spięte kablem EURO?

jukosz
Początkujący

Nie.Połączyłem kino z telewizorem optical oraz HDMI+dekoder n-ki z tv też HDMI.