anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HT-SD35 + XR-65A84J

profile.country.PL.title
adamwox
Nowicjusz

HT-SD35 + XR-65A84J

Witam.

Potrzebuje nakierowania czy mam wszystko dobrze podłączone. Mam wrażenie, że soundbar gra "słabo". Telewizor musi być bardzo głośno (45 - 60) żeby był mocniejszy bass. Na pilocie z soundbara głośność subwoofera jest na 100%, informują mnie o tym dwie mrugające diody na soundbarze podczas wciskania klawisza głośności +

 

1. Soundbar połączony jest do TV za pomocą kabla HDMI (4k 120Hz) w porcie ARC

2. Dioda na subwooferze świeci na pomarańczowo (znaczy, że jest sparowany z soundbarem)

 

Czy ten sprzęt tak właśnie gra? Czy ja coś źle podłączyłem? Czy coś mogę zmienić w tej kwestii?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Cześć. Wszystko powinno być OK z tym, że dioda subwoofera powinna świecić na zielono.

Sprawdź jeszcze ustawienie cyfrowego wyjścia audio. 

profile.country.PL.title
adamwox
Nowicjusz

No właśnie o to chodzi, że nie na zielono. Zielona dioda oznacza zasilanie. Według instrukcji subwoofer jest połączony z soundbarem jak świeci na pomarańczowo

 

instrukcja_sony.png

 

PS.

Podłączyłem pod telefon soundbar (bluetooth) i to samo jest. Czytałem komentarze pod urządzeniem i sporo było takich co mówiło, że bass jest super. Najwyraźniej "super bass" to pojęcie względne...

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Zgodnie z tym co wrzuciłeś tak sie łączy subwoofer w trybie wymuszonym Secure link.

Spróbuj wyłączyć Secure link i zobacz czy subwoofer łączy sie automatycznie. Po przy pierwszym uruchomieniu sprzętu, nie powinno być konieczności ręcznego parowania SW. Jeśli nie łączy się albo odłącza SW samoczynnie, może to oznaczać zakłócenia od np. routera WiFi. 

Generalnie polecam przywrócić ustawienia fabryczne soundbara i zobacz jak się łaczy SW. No i oczywiście jak gra.

Jeśli jest słabo to pozostaje kontakt z serwisem.

A może masz włączony tryb Night? Ale to chyba by sie wyłączało przy kolejnym uruchomieniu

profile.country.PL.title
adamwox
Nowicjusz

Dzięki za zainteresowanie tematem. Poczytałem jeszcze kilka opinii i było faktycznie w kilku, że "konkretny" bass "uruchamia" się przy większej głośności, ale... To nie był mój problem. To na pewno nie night mode, bo jeszcze gorzej gra jak to włączę. Zanim zrobiłem hard reset, podłączyłem cały zestaw do innego gniazdka, kompletnie w innym miejscu mieszkania - zaczęło grać kompletnie inaczej. Zrobiłem hard reset, wróciłem ze sprzętem na poprzednie miejsce ale podłączyłem do innego gniazdka niż wcześniej i ku memu zdziwieniu gra o niebo lepiej. 

 

Jest router koło tego wszystkiego (za telewizorem) ale ma Wifi wyłączone, ponieważ działa jako modem (bridge) i nie nadaje bezprzewodowo, a router który rozsyła sygnał Wifi jest na drugim końcu pokoju więc wątpię, aby to był problem. Zresztą, teraz z routerem nic nie robiłem, a jedynie zmieniłem gniazdko. 

 

Za dużo urządzeń jest w tych gniazdkach? Coś jest w nich przekombinowane, że dają słabe napięcie? Nic już z tego nie rozumiem...