anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Integracja zestawu

profile.country.pl_PL.title
Kreczek
Początkujący

Integracja zestawu

Witam wszystkich. Wczoraj Panowie z Sony po 12dniach oczekiwania przyjechali powiesić telewizor... Miałem nadzieje, że od razu złożą wszystko do kupy i podłączą, ale kazali samemu wszystko zrobić... I tutaj właśnie pojawiają się problemy... Głośniki są już rozstawione, skalibrowane. Amplituner STR-DG820 podłączyłem do TV kablami HDMI i takim co ma zwykłe dwie końcówki (czerwoną i biała). Dźwięk w głośnikach kina już jest, jednak telewizor dalej gra swoimi głośnikami i nie widzi amplitunera jako podłączonego urządzenia... Póki co wszystko muszę sterować oddzielnymi pilotami. Poza tym mam podłączone DVD i BR pod amplituner przez HDMI. Proszę o rady co mam zmienić, aby wszystko było ze sobą ładnie zintegrowane i żeby funkcja theatre działała i żeby wszystko było najlepiej... =D Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. 😃

6 ODPOW. 6
oldguest
Początkujący

Może chociaż model telewizora na początek? O modelu DVD i BD nie wspomnę?

profile.country.pl_PL.title
Kreczek
Początkujący

Telewizor: KDL-46Z4500
Amplituner: STR-DG820
Blue Ray: BDP-S550
DVD Player: DVP-NS708HS
Głośniki: SS-FCR6000
Czekam jeszcze na Sub: SA-W2500

oldguest
Początkujący

No to na pierwszy ogień TV -> Amp połączenie HDMI oraz optyk a nie 2x chinch (to biało czerwone). To tego w ustawieniach TV odszukać wyjście dźwięku i przestawić na system audio. Potem sprawdzić czy TV wykrył amplituner w ustawieniach HDMI. Zastanawiam się po co BD i DVD ale mniejsza z tym. W BD jest opcja to włączenie (pyta się przy pierwszym uruchomieniu) czy wyłączyć sterownie HDMI. Podobnie telewizor. Wystarczy podłączyć te 2 komponenty kablem HDMI to amplitunera powinno wszystko zacząć działać. Do pilota od TV należy wbić odpowiednie kody (BD powinno działać) ale kod od ampli pewnie trzeba wbić (jest to dokładnie opisane w instrukcji od TV). Potem sprawdzić czy TV wykrywa te wszystkie urządzenia w ustawieniach HDMI.

profile.country.pl_PL.title
Kreczek
Początkujący

Jutro spró♠buję u siebie na wiosce kupić kabel optyczny- jeżeli znajdę go gdzieś to będę pisać czy zadziałało. 😃 Dzięki wielkie za pomoc- przynajmniej na razie. 😃

oldguest
Początkujący

Na tym też powinno zadziałać tylko po co analogiem jak można cyfrowo przesłać. Resztę opcji można teraz wykonać i sprawdzić.

profile.country.pl_PL.title
Kreczek
Początkujący

Panowie, wszystko działa jak należy. 😃 Dzięki wielkie za pomoc. Teraz mam kilka pytań co do DVD i BR- ale to już w innym dziale. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam!