anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE8096 - PROBLEM Z KOLORAMI i CZERNIA

kacpus
Nowicjusz

KD-55XE8096 - PROBLEM Z KOLORAMI i CZERNIA

Szanowni pomocy, 

 

Telewizor nowy - od pazdziernika. Po paru mc obraz zaczął irytować. 

Obraz po paru h od włączenia zaczyna (automatycznie?) szukać odpowiedniego odcienia koloru / ciepłości. 

Czy jest to telewizja czy netflix/hbogo czy tvn turbo..

 

Nie wiem jak to opisać profesjonalnie - ekran szuka odpowiedniego koloru i wraz z np zmiana ujecia z jasnego w ciemny ekran sie dostosowuje i mocno "przeskakuje" np z chlodnego na bardzo intensywny kolor. Przy ujeciach w np ciemnych lokacjach sztucznie podbija kontrast przez co wychodzi szarość... Próbuje włączać i wyłączać, kombinować w ustawieniach... help? Serwis? Taki piekny nowy amerykanski a doprowadza do szalu. 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dla pewności skontaktuj się z naszym serwisem:

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Coś mi się wydaje, że ta marka schodzi na psy 😞

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Proszę zalecić przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora oraz upewnić się, że automatyczny tryb obrazu jest wyłączony (w ustawieniach obrazu). Dodatkowo proszę o weryfikację, czy w pobliżu telewizora nie ma innego źródła światła, które może wprowadzać zamieszanie w związku z czujnikiem światła wbudowanym w telewizorze. Bez podglądu zgłaszanego problemu niestety nie jestem w stanie stwierdzić więcej, krótkie nagranie byłoby bardzo pomocne. Jeśli klient będzie domagał się naprawy to weryfikację serwisową można zaaranżować poprzez poniższy link:

 http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam