anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
faktycznie zakup zestawu z DVD, jeśli planujesz odtwarzacz Blu-ray nie ma większego sensu. Ja bym w ten sposób nie zrobił. Technologia Blu-ray jest już bardzo popularna, ceny płyt są dosyć niskie (w porównaniu z tym co było wcześniej), również jest ich całkiem dużo w wypożyczalniach. Tylko zakup Blu-ray ma sens, jeśli posiadasz/zamierzasz kupić telewizor Full HD. Wtedy dopiero możesz wykorzystać wszystkie jego możliwości. Dodatkowa kwestia to nowsze i bardziej zaawansowane modele będą częściej aktualizowane i posiadają dodatkowe funkcje, takie jak BRAVIA Internet Video.
Jednak żeby dokładniej coś podpowiedzieć, napisz jeszcze jaki posiadasz telewizor, do czego dokładnie to kino (muzyka, filmy z płyt, z USB, podłączony dodatkowy sprzęt itp.) i jaki masz max budżet. Wtedy będzie można dobrać dokładniej do Twoich potrzeb.

Co do zestawów BDV-E380, BDV-E780, BDV-E880. Różnice:

BDV-E880:
- posiada głośniki przednie typu tallboy (świetnie wyglądają i fajnie grają)

BDV-E780 (bardziej multimedialny zestaw):
- nie posiada głośników typu tallboy
- posiada wbudowaną sieć WiFI (880 potrzebuje adaptera który kupuje się osobno)
- tylne głośniki są bezprzewodowe

BDV-E380:
- nie posiada wbudowanej sieci WiFi, potrzebuje adaptera
- nie posiada głośników typu tallboy

Poza tym wszystkie modele mają podobne funkcje internetowe, podobnie odtwarzają formaty po USB, czy z płyt.

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

Dzieki Zimny! :c22

O telewizorze nie wspominałem, bo byłem dopiero w fazie kupowania, ale od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Bravii kdl40-ex720. W sumie wahałem się między Samsungiem D6000 lub D6100, ale wyboru nie żałuję. Sony to jednak słusznie uznana marka, a Samsung dopiero musi sobie wygryźć miejsce na rynku. Wszystko pięknie hula (pewnie nie ogarnąłem jeszcze połowy funkcji :c3 ),z siecią i zasobami z komputera włącznie. Na dodatek trafiłem go taniej niż samsunga co przyznaję przyspieszyło moją decyzję.

Co do wykorzystania kompletu, to będzie głównie telewizja (na razie kablówka, ale wkrótce cyfrowa najprawdopodobniej N), teledyski i bajki z youtube, muzyka z usb, czasem filmy z wypożyczalni, no i czasami konsola Xbox360, neta mam bezprzewodowego z liveboxa tp(czekam na moduł wifi od sony, obiecali wysłać po rejestracji, a na razie telewizor podłączam kablem).

Mój budżet powinien się zamknąć w 1500 (do przekroczenia potrzebuję solidnych argumentów ;) ).

Co do wspomnianych zestawów, to czy można powiedzieć że np. bdv-e880 to takie e380 tylko z dużymi głośnikami, czy jednak to jest "wyższy" model?
Pytam bo różnica w cenie to kilka setek, a wątpię żeby moje "nieaudiofilskie" uszy wychwyciły różnicę. Bardziej skłaniam się ku e780w, bo z powodu uwarunkowań lokalowych pasowały by mi te bezprzewodowe głośniki.

Co do dav-dz740 to podobno jest model sony na 2011 rok tak jak wspomniane bdv-e380/780w/880, więc czy poza tym że nie obsługuje Blu ray i co za tym idzie 3D, można powiedzieć że to model porównywalny z bdv-e880? Drążę, bo bardzo pasowałaby mi jego funkcja nagrywania z płyt na usb, a nie znalazłem czy blu raye taką mają.

uff, trochę przydługi post, ale co tam.
pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Proszę :c22

Gratuluję zakupu telewizora :thumbsup: Obecnie posiadam praktycznie ten sam model, tylko z tunerem satelitarnym. Do niego podłączone kino BDV-E870, N Recorder, PS3 i parę innych urządzeń. Telewizor z Nką wyświetla obraz bardzo ładnie. Szczególnie kanały HD są rewelacyjne. Polecam spróbować ustawień z tego linku: KLIKNIJ. Kino które posiadam jest z roku 2010. Również jestem z niego zadowolony, dźwięk jest bardzo fajny, jest 3D, spora funkcjonalność. W tym modelu jest możliwość dokupienia takiego urządzenia, dzięki któremu głośniki tylne będą podłączone bezprzewodowo. Kino jest godne polecenia, szczególnie w tej cenie. Do tego fajnie komponuje się z telewizorem.

grudazone napisał(a):

Co do wspomnianych zestawów, to czy można powiedzieć że np. bdv-e880 to takie e380 tylko z dużymi głośnikami, czy jednak to jest "wyższy" model?



Teoretycznie jest to wyższy model. Według specyfikacji technicznej różnice są takie, jakie podałeś.

Zastanawiałeś się nad BDV-E780. Jest to ciekawy model, ze względu na zastosowania multimedialne. Moim zdaniem, którego z tych kin nie wybierzesz, pod względem jakości dźwięku spełnią Twoje oczekiwania. Najlepiej dostosować możliwości kina, funkcje, do Twoich oczekiwań.

Porównywałeś model kina z Blu-ray do kina z DVD. Nie wiem pod jakim kątem.. Dźwięk, czy funkcjonalność? Ja jestem zwolennikiem rozwiązania z Blu-ray..
Wspominałeś o funkcji nagrywania na USB. Z tego co się orientuję, jest to funkcja podobna do tej, którą posiadają gramofony - jest możliwość nagrania dźwięku w formacie mp3.

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

Dzieki za porady, ja też skłaniam się ku blu ray. Mam jeszcze ostatnie pytanie jaka jest długość kabli głośnikowych przednich i tylnych?

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

Witam!
Zwiedziłem parę sklepów RTV, pomailowałem z BOK Sony polska i już rozgryzłem temat różnic między ww zestawami kin domowych BDV.
Tak jak pisałem E880 różni się od E380 głośnikami przednimi. W E380 są jednodrożne tzw. "satelitki" (jak w komputerowych zestawach głośników), natomiast E880 jest wyposażony w głośniki 2-drożne na wysokich podstawach. Grają i wyglądają bosko, ale czy są warte dopłacenia ok.300zł (taka jest różnica w cenie między E380 a E880)?
Natomiast E780W posiada przednie głośniki "satelitki" ale dwudrożne, a dodatkowo ma wbudowane WIFI (pozostałe zestawy też można podłączyć bezprzewodowo, ale trzeba mieć adapter UWA-BR100 - koszt ok.250zł), oraz tylne głośniki łączące się z kinem bezprzewodowo (za co odpowiada dodatkowo moduł Sony WAHT-SA2 - koszt 800zł i ciężko z dostępnością).
Niestety ten model jest trudno dostępny no i ok 500zł droższy od E380, ale jeśli komuś zależy aby maksymalnie pozbyć się kabli to warto, bo dokupienie osobnych modułów bezprzewodowych to koszt ponad 1000zł.
Oczywiście E980W ma oba te moduły, a dodatkowo 4 wysokie kolumny (takie jak w E880). Gra i wygląda świetnie ale jest prawie 2 razy droższe od E380.
Nie polecam natomiast E280, bo mimo że jest 200zł tańsze i również odtwarza blu ray, to jest to słabszy model, marketingowo podciągnięty do "rodziny" BDV.

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

Witam!
Po targach CES2012 na zachodnich stronach o rtv pojawiły się informację o modelach sony na 2012 rok. Informacje są szczątkowe, m.in. o tym że model 890 różni się od poprzednika wbudowanym WIFI, a model BDV-E390 ma kosztować w stanach 400 baksów.
Jeśli ktoś dotrze do bardziej szczegółowych danych lub będzie potrafił wskazać różnicę np. miedzy E780W i E790W to bardzo prosiłbym o informacje.
No i jeszcze najważniejsze kiedy nowe modele trafią do Polski?
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

grudazone napisał(a):

Witam!
...Nie polecam natomiast E280, bo mimo że jest 200zł tańsze i również odtwarza blu ray, to jest to słabszy model, marketingowo podciągnięty do "rodziny" BDV.



Właśnie chcę kupić to kino i jestem ciekaw dlaczego nie polecasz?

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

grudazone napisał(a):

... Sony to jednak słusznie uznana marka, a Samsung dopiero musi sobie wygryźć miejsce na rynku...


Nie byłbym tego znowu tak pewny. Matryce w TV Sony są produkowane przez Samsunga.
DVD czy BD. Obraz z płyty DVD odtwarzanej przez BD jest dużo ładniejszy na Tv plazmowym. Na LCD będzie jeszcze lepszy. Czy jest sens trzymać DVD i BD? Wydaje mi się, że tak, gdyż zdarza się, że BD nie odtwarza niektórych płyt DVD, dlatego mam zarówno Philipsa Q40 jak i Panasonica 310.Być może Sony lepiej będzie sobie radzić z płytami DVD.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

photomusic napisał(a):

grudazone napisał(a):

... Sony to jednak słusznie uznana marka, a Samsung dopiero musi sobie wygryźć miejsce na rynku...


Nie byłbym tego znowu tak pewny. Matryce w TV Sony są produkowane przez Samsunga.


Zgadzam się z photomusic.Brat ma Samsunga C650 i wydaje mi się,że jak kupowałem swój LCD to ten Samsung i Sony EX500 były najlepszymi na rynku.Myślę,ze do tej pory trudno znaleźć LCD-ki które jakością obrazu biją w.w TV porównując cenę.