anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Jeszcze spróbuje go podnieśc wyżej,ale najpierw muszę dokupić kabel koncentryczny,bo ten co dała Vectra to starczyło na cyk na biurko.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Sam przewód nie jest drogi, więc można i tak spróbować. A może to wystarczy i nie będzie potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu do domu. Daj znać jaki będzie efekt.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Napiszcie mi jeszcze proszę dlaczego moja Bravia EX501 nie widzi serwerów skoro ma DLNA?Laptop w tym pokoju znalazł komputer z drugiego pokoju i moją Xperię miro,natomiast Bravia nie.Co i jak ma skonfigurować?

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Dokupiłem więc tego koncentryka i podniosłem wyżej.Niestety na niewiele się to zdało.Sygnał ciut mocniejszy o jakieś 5%.Tak więc jestem skłonny do zakupu jeszcze jednego TP linka i połączyć je jak wyżej.W tej chwili jak syn przegląda Youtube na PC,ja na lapku przeglądam strony to na PS3 mam tylko jedną kreskę,przez co gry się ścinają na online.W dodatku dochodzi problem z DLNA,którego nie mogę rozwiązać.

Żeby już koszty były jak najmniejsze to myślłem czymś takim:

http://www.electro.pl/produkt-Router_TP_LINK_TL_WR740N_-213843,583.html

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Problem rozwiązany z DLNA.Musiałem kupić router TPLinka WR743,ale nie wiem jak ustawić na PS3 MS proporcje obrazu.Teraz jakoglądam film,to obraz jest obcięty z góry i zdołu.Jak ustawić,aby był na 16/9?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeśli by ktoś szukał rozwiązania to znajduje się ono w tym wątku:

https://www.sony.pl/discussions/message/1314501#1314501

Można odnieść się również do tego linku:

http://www.ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=13327


Procedurę należy wykonać analogicznie odwrotnie na końcu, bo tu jest opisany sposób jak ustawić inny format.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Tego szukałem :slight_smile: