anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino domowe HT-RT4 brak bassu

profile.country.PL.title
ADR_PL
Poszukiwacz

Kino domowe HT-RT4 brak bassu

Witam, 

 

Kupiłem około miesiąc temu telewizor Sony KD-55XH8077 do tego dobrałem kino domowe specjalnie Sony żeby była spójność co do systemu. Wybrałem kino domowe HT-RT4 ze względu na kasę, jeszcze w sklepie dostałem zniżkę 500 zł więc już w ogóle byłem szczęśliwy :grin: Wszystko było super, pasowała mi moc kina i nie miałem żadnych problemów aż do dziś. Oglądałem serial na netflixie było super aż a pewnym momencie wyłączył się dźwięk. Stwierdziłem że może coś się przestawiło w opcjach. Sprawdziłem i tak przestawił się głośnik z systemu audio na głośniki TV. Spróbowałem je przełączyć ale za każdym razem występuje komunikat "Z powodu błędu komunikacji z systemem audio działa głośnik TV". Błąd komunikacji - odrazu zacząłem odpinać i podpinać z powrotem wejście HDMI ARC i kabel optyczny. Niby wyskakuje ten sam błąd po ponownej próbie zmiany z głośników TV na system audio ale głośniki z zestawu kina domowego działają. Problem jest w basie. Nie ma go w ogóle. Wydaje mi się też że wentylator w subwooferze przestał już pracować z taką samą mocą jak przed awarią. Myślałem też o wezwaniu serwisu do domu tylko że mam wykupioną taką opcje tylko do telewizora i nie wiem czy serwis nie będzie miał problemu z tym zgłoszeniem. Sprawdziłem jeszcze system audio z opcji bluetooth ale też dźwięk z systemu jest pusty pozbawiony bassu.

 

Czy ktoś miał taki problem kiedyś ? Co robić ?

 

Z góry powiem że jestem zielony w systemie audio i proszę o wytłumaczenie wszystkiego łopatologicznie :grin:

 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Czy próbowałeś przywrócić zestaw muzyczny do ustawień fabrycznych?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ADR_PL
Poszukiwacz

Tak robiłem, nic to nie dało 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zapytam jeszcze tak czy brak basu jest na innych źródłach dźwięku jak np. radiu? Bo trzeba zidentyfikować czy brak basu jest związany z subwooferem zestawu muzycznego czy to problem rzeczywiście połączenia.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ADR_PL
Poszukiwacz

Tak jak napisałem wcześniej, po podłączeniu innego źródła dźwięku w tym wypadku telefonu przez połączenie bluetooth. Bass dalej nie działa. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Nie zauważyłem, że pisałeś już wcześniej. W tym przypadku to ewidentny problem zestawu muzycznego. Jeśli jego reset nie pomógł pozostaje kontakt z serwisem.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ADR_PL
Poszukiwacz

Super, dzięki wielkie za podjęcie tematu i wszystkie podpowiedzi 

profile.country.PL.title
Jezzaa
Poszukiwacz

Witam, mam ten sam problem z zestawem HT RT 4, brak basu z głośnika niskotonowego z wszystkich dostępnych źródeł dźwięku, brak reakcji na zwiększanie głośności basu pilotem SW+12 a bass praktycznie nie odczuwalny jedynie bardzo delikatny po przysawieniu ucha do subwoofer na vol 28. Czy ktoś miał taki problem i jak sobie z nim poradził.

Pozdrawiam