anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino domowe Sony HTP-BD8350 problem

DeCza-----
Początkujący

Kino domowe Sony HTP-BD8350 problem

Witam

jestem od pewnego czasu szczęśliwym posiadaczem kina Sony HTP-BD8350 (BDP-S350, STR-DG820B, SS-FCR6000).

Pokrótce przedstawię co mam podłączone pod amplituner:
1.amplituner podpięty jest pod Toshibe 42 full hd (hdmi out)
2. do amplitunera wejściem HDMI IN SAT - dekoder upc mediabox
3. do amplitunera wejściem HDMI IN BD - odtwarzacz Blueray BDP-S350
4. do amplitunera wejściem HDMI IN VIDEO - konsola PS3

(1) Pierwsze pytanie:

Filmy BD i gry odtwarzane przez konsole PS3 bajka naprawdę jestem pod dużym wrażeniem (wszystkie głośniki wydobywają dźwięk). Problem jednak występuje przy odtwarzaniu muzyki czy to mp3 z dysku czy z płyty cd... Dźwięk odtwarzany jest wyłącznie z dwóch przednich głośników (tylnie i centralny - cisza). Próbowałem zmieniać opcje w amplitunerze i w ps3 ale nic to nie daje... nadal tylko dwa głośniki działają.
Problem występuje tylko z konsolą playstation - natomiast przy odtwarzaniu plyty z muzyką za pomocą odtwarzacza sony BDP-S350 takich problemów nie ma wszystkie głośniki grają.

(2) Drugie pytanie:

Włączając z PS3 filmy BD na amplitunerze nie wyświetla sie jaki dekoder w tym czasie jest używany (np TrueHD) - mogę to tylko zobaczyć wciskając na padzie display. Jeżeli chodzi o PS3 dźwięk pewnie jest rozkodowywany i dlatego amplituner nie wyświetla na wyświetlaczu jaki dekoder jest obsługiwany, ale jak wygląda sprawa z dedykowanym odtwarzaczem sony BDP-S350? W trakcie odpalania filmów BD na odtwarzaczu pali się ikona LPCM oraz Linear PCM natomiast nie wiadomo jaki dekoder w tym czasie obsługuje amplituner?.
Ciekawi mnie jak osiągnąć na amplitunerze te wszystkie dekodery które posiada ten model - na razie żaden sie nie włącza - jak to zrobic?.

jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania z góry dziękuję za odpowiedz

pozdrawiam

DeCza

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

DeCza napisał(a):

Witam

jestem od pewnego czasu szczęśliwym posiadaczem kina Sony HTP-BD8350 (BDP-S350, STR-DG820B, SS-FCR6000).

Pokrótce przedstawię co mam podłączone pod amplituner:
1.amplituner podpięty jest pod Toshibe 42 full hd (hdmi out)
2. do amplitunera wejściem HDMI IN SAT - dekoder upc mediabox
3. do amplitunera wejściem HDMI IN BD - odtwarzacz Blueray BDP-S350
4. do amplitunera wejściem HDMI IN VIDEO - konsola PS3

(1) Pierwsze pytanie:

Filmy BD i gry odtwarzane przez konsole PS3 bajka naprawdę jestem pod dużym wrażeniem (wszystkie głośniki wydobywają dźwięk). Problem jednak występuje przy odtwarzaniu muzyki czy to mp3 z dysku czy z płyty cd... Dźwięk odtwarzany jest wyłącznie z dwóch przednich głośników (tylnie i centralny - cisza). Próbowałem zmieniać opcje w amplitunerze i w ps3 ale nic to nie daje... nadal tylko dwa głośniki działają.
Problem występuje tylko z konsolą playstation - natomiast przy odtwarzaniu plyty z muzyką za pomocą odtwarzacza sony BDP-S350 takich problemów nie ma wszystkie głośniki grają.

(2) Drugie pytanie:

Włączając z PS3 filmy BD na amplitunerze nie wyświetla sie jaki dekoder w tym czasie jest używany (np TrueHD) - mogę to tylko zobaczyć wciskając na padzie display. Jeżeli chodzi o PS3 dźwięk pewnie jest rozkodowywany i dlatego amplituner nie wyświetla na wyświetlaczu jaki dekoder jest obsługiwany, ale jak wygląda sprawa z dedykowanym odtwarzaczem sony BDP-S350? W trakcie odpalania filmów BD na odtwarzaczu pali się ikona LPCM oraz Linear PCM natomiast nie wiadomo jaki dekoder w tym czasie obsługuje amplituner?.
Ciekawi mnie jak osiągnąć na amplitunerze te wszystkie dekodery które posiada ten model - na razie żaden sie nie włącza - jak to zrobic?.

jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania z góry dziękuję za odpowiedz

pozdrawiam

DeCza


CZESC!!! do pyt 1ustaw dzwiek A.F.D w amplitunerze (jak masz podlaczone ps3 do wzmaka?) a co do drugiego pytania musisz miec wlaczone w menu odtwarzacza BD DIGITAL OUT-> i tam wlaczasz te dekodery ktore obsluguje Amplituner i w amplitunerze ustaw pole A.F.D

Pozdrawiam SONYES

DeCza-----
Początkujący

dzięki SONYES dekodery już sie wyświetlają:)

PS3 jest podpięte pod amplituner (nadal nie ma dźwięku we wszystkich głośnikach).

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie odtwarzacza BD - odtwarzacz posiada funkcje ,,BD-ROM 1080/24p output,, (zaznaczone On) niestety nie pali się ikona 24p:(
Spełniam wszystkie warunki:
- TV zgodny jest z formatem 1080/24p - model tv Toshiba 42XV500PG
- format ,,output video format,, ustawione jest na hdmi
- parametr ,,HDMI resolution,, ustawiony na auto

proszę o pomoc

DeCza

oldguest
Początkujący

DeCza napisał(a):


Spełniam wszystkie warunki:
- TV zgodny jest z formatem 1080/24p - model tv Toshiba 42XV500PG
- format ,,output video format,, ustawione jest na hdmi
- parametr ,,HDMI resolution,, ustawiony na auto



Jest jeszcze jeden warunek:
- w odtawrzaczu musi być płyta z materiałem 1080/24p (czyli ogólnie wszytki filmy kinowe) sam z siebie odtwarzacz działa 1080p50 z tego co pamiętam.

DeCza-----
Początkujący

24 p już się świeci:)

zostaje tylko sprawa odtwarzania muzyki na PS3 - PS3 jest podpięte pod amplituner (nie ma dźwięku we wszystkich głośnikach) grają tylko dwa głośniki. Stacjonarny odtwarzacz BD nie obsługuje mp3:( wszystko w rękach Playstation;)


proszę o pomoc


DeCza

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

witam ponownie powiedz mi jak masz podlaczone Ps3 do amplitunera tzna gdzie w jakie wejscie oraz jakimi przewodami.

SONYES

DeCza-----
Początkujący

PS3 podpięte jest pod VIDEO 1 IN kablem HDMI

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

a w trybie A.F.D tez graja tylko dwa kanaly??!!

DeCza-----
Początkujący

na A.F.D. , ESURROUND i MULTI ST grają tylko dwa głośniki:(

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

aha tzn ze beda graly tylko dwa kanaly poniewaz tryb A.F.D powoduje ze graja i musza grac wszystkie kanaly 5.1CH lub tylko dwa tak jak w twoim przypadku a to oznacza ze Ps3 wysyla tylko dziek w postaci 2CH i nic tego nie zmieni chyba ze Ps3 ma jakies ustawniena w menu ja nie mam Ps3 wiec nie wiem czy ma jakies menu dotyczac ustawien wejsc wyjsc itp sprawdz :)

SONYES