anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowy amplituner STR-DA3700ES

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nowy amplituner STR-DA3700ES

Nowy amplituner klasy ES - STR-DA3700ES jest już dostępny na stronie Sony :D Oznacza to, że już niedługo będzie w sprzedaży. Cena jest jeszcze nie znana (w USA ok 1500$)...

http://img827.imageshack.us/img827/6070/198327.jpg

http://img848.imageshack.us/img848/1124/198339.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/144/198375.jpg

Znane są już parametry, dostępne na stronie: http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-da3700es#/TechnicalSpecs
Po samych danych ciężko porównać go do poprzednika. Na pierwszy rzut oka widać zoptymalizowanie wejść/wyjść - jest ich mniej, ale rozsądnie dostosowane do obecnych standardów. Jest inne cyfrowe przetwarzanie sygnału (Falcon2.0), wsparcie dla najnowszych dekoderów dźwięku, większa ilość odtwarzanych formatów przez sieć. Z niecierpliwością czekam na testy :D

11 ODPOW. 11
profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

witam!!!oj ja tez czekam z niecierpliwoscia bo mam zamiar byc posiadaczem tego cacka niestety na 5700es mnie nie stac.poczekam jeszcze 2 miesiace i nabede ta maszyne.dobrze by bylo zrobic porownanie z poprzednikiem.mam nadzieje ze przez zredukowanie ilosci wejsc zyska sie jeszscze lepsza jakosc dzwieku.ogolnie bede sprzedawal swoj 2400es jesli jest ktos zainteresowany nie pisze na priv.ampli jest z anglii stan igla zadnej ryski.dbalem o niego jak o najlepszej jakosci bizuterie :cry:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zimny nie napisałeś nic o DCS :c20.
Wiem, wiem, stara technologia niby, w którą Sony zaopatruje chyba wszystkie modele swoich amplitunerów. Mało kto o niej pamięta, gdyż wydaje się rzeczą oczywistą w dzisiejszych czasach, może dlatego, że tak do niej przywykliśmy, a może dlatego, że nie wszyscy potrafią docenić jej działanie.

DCS - Digital Cinema Sound (cyfrowy dźwięk kinowy)
Jest procesorem cyfrowego dźwięku kinowego, który daje efekt głośników umieszczonych za naszymi plecami, tak jak ma to miejsce w dobrze nagłośnionym kinie. Dzięki DCS oraz efektowi wirtualnie stworzonych głośników tylnych (przez cyfrowy procesor dźwięku) mamy poszerzone pole dźwiękowe. Wydaje się to na tyle naturalne iż wiele osób, na samym początku tego nie zauważa. Wrażenia po obejrzeniu seansu w którym wykorzystuje się amplituner z DCS są naprawdę mocne!
Nie muszę pisać chyba, rzeczy oczywistych, takich jak dobór odpowiedniego nagłośnienia podłączonego do amplitunera :c34.

http://www.terratec.net/en/products/details/img/1099737_defcca8039.png

*Źródło: www.terratec.net
obrazowy przykład uzmysławiający wirtualnie wytworzone głośniki "stojące" za plecami


Zapytacie się pewnie po co komuś takie wirtualne głośniki? Słuszne pytanie zważywszy na ogólny dostęp do seryjnych zestawów nagłośnienia od 1.0 do 7.1 (oraz większe robione przez zapaleńców). Nie każdy lubi mieć dużo widocznego sprzętu w domu, który utrudnia sprzątanie, poruszanie się po domu czy po prostu gryzie się z wystrojem. Myślę również, że nie każdego stać na przeznaczenie jednego pokoju na salę kinową zastawioną najnowocześniejszym sprzętem. Przykładowo w sypialni nie mam na tyle miejsca na poddaszu aby wrzucić głośniki które staną za mną (a już na pewno nie w odpowiedniej odległości za głową). Istnienie takiego systemu nie tylko wydaje się zasadne i oczywiste ale również bardzo praktyczne!

Informacje w internecie jakie są dostępne o DCS są dość lakoniczne i powtarzają się raz za razem. Czytałem szmat czasu temu o cyfrowym dźwięku kinowym ale posłuchanie ścieżki dźwiękowej z filmu w tej technologii stawia włosy na głowie!

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

ale jaja instrukcja do tego amplitunera nie jest dostepna w jezyku polskim!!! :c13

spolDon1fhkbr
Początkujący

pieniazek napisał(a):

ale jaja instrukcja do tego amplitunera nie jest dostepna w jezyku polskim!!! :c13



A co w tym dziwnego? :c7 Pytanie jeszcze gdzie nie jest dostępna?

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

poprzednie modele mialy instrukcje pl a najnowszy lipa chyba ze sie pojawii jako nowosc :slight_smile:

spolDon1fhkbr
Początkujący

Instrukcja w 99,99% wypadków pojawia się pierwsze w wersji drukowanej z pierwszymi sztukami (czasem pierwsze sztuki są bez instrukcji dopiero potem Sony dosyła do sprzedawcy). A na stronie często ta instrukcja w ogóle się nie pojawia albo z dużym opóźnieniem. Nic w tym dziwnego. A moim zdaniem te instrukcje w ogóle nie powinny się pojawiać na stronie szczególnie przy sprzęcie tej klasy. (XXX)

Edytowano 27.03.2012
Zgodnie z regulaminem usunąłem 7 postów kompletnie nie związanych z tematem, pełnych wycieczek osobistych.
Kolego Pieniążek i Don - proszę zachować kulturę na forum i nie obrażać innych użytkowników (głównie Pieniążek). Każdy może mieć własne zdanie, niezależnie od tego - należy szanować drugą osobę.
Jeśli sytuacja się powtórzy, podejmę inne kroki. Obrażanie innych nie będzie tolerowane.

Pozdrawiam,
Zimny.

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

zastanow sie co piszesz Zimny bo nikt tu nikomu nie pojechal od najgorzszych.to byla tylko ostrzejsza wymiana argumentow a to jest forum a nie piaskownica.na innych forach nic by sie nie stalo bo jestem na roznych i widze rozne dyskusje.rozumiem jezeli ktos by przeklinal jak pies i zgadzam sie z Toba odnosnie pisania nie na temat.nie obrazilem Dona ani on mnie przeklinajac.co to za dyskusje gdzie mozna tylko sie wypowiadac jak "swieci slonce i jak ladna jest pogoda"

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście, słowa bywają względne, a ich odbiór może być subiektywny. Nie będę cytował, bo jaki miałby sens usuwania. Na PW podam Ci przykłady Twojej wypowiedzi które są obraźliwe, mam to zarchiwizowane. Dla jednych coś jest miłe, dla innych obraźliwe. Nie oceniam Twojej osoby. Dostałem parę PW od osób czytających temat i zareagowałem. Sytuacja jest prosta. W regulaminie jest napisane:

(...)Zabrania się zamieszczania na Forum jakichkolwiek treści, które:
(...)
2. naruszają obowiązujące normy społeczne lub obyczajowe, jak również zasady współżycia społecznego,
3. zawierają treści uznawane powszechnie za wulgarne, obelżywe lub obraźliwe,


Link: https://www.forum.sony.pl/ucp.php?mode=terms

Twoje wypowiedzi nie tylko przeze mnie zostały ocenione jako niezgodne z powyższymi punktami regulaminu - co już wspomniałem. Jeśli to jest dla Ciebie ostrzejsza wymiana argumentów, to używaj proszę trochę mniej ostrej.
Proszę o wypowiadanie się na temat.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

witam!!!oj ja tez czekam z niecierpliwoscia bo mam zamiar byc posiadaczem tego cacka niestety na 5700es mnie nie stac.poczekam jeszcze 2 miesiace i nabede ta maszyne.dobrze by bylo zrobic porownanie z poprzednikiem.mam nadzieje ze przez zredukowanie ilosci wejsc zyska sie jeszscze lepsza jakosc dzwieku.ogolnie bede sprzedawal swoj 2400es jesli jest ktos zainteresowany nie pisze na priv.ampli jest z anglii stan igla zadnej ryski.dbalem o niego jak o najlepszej jakosci bizuterie :cry:


DA3700ES na pewno zagra dużo lepiej od twojego obecnego DA2400ES gdyż ten pierwszy jest już zaopatrzony w wzmacniacz szerokopasmowy 3 generacji na aluminiowym module core, nie tak jak w przypadku DA2400ES gdzie zastosowane jest zwykle IC firmy NEC :) także kupując DA3700ES będziesz jeszcze bardziej mile zaskoczony co do jakości dźwięku :)