anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowy amplituner STR-DA3700ES

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nowy amplituner STR-DA3700ES

Nowy amplituner klasy ES - STR-DA3700ES jest już dostępny na stronie Sony :D Oznacza to, że już niedługo będzie w sprzedaży. Cena jest jeszcze nie znana (w USA ok 1500$)...

http://img827.imageshack.us/img827/6070/198327.jpg

http://img848.imageshack.us/img848/1124/198339.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/144/198375.jpg

Znane są już parametry, dostępne na stronie: http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-da3700es#/TechnicalSpecs
Po samych danych ciężko porównać go do poprzednika. Na pierwszy rzut oka widać zoptymalizowanie wejść/wyjść - jest ich mniej, ale rozsądnie dostosowane do obecnych standardów. Jest inne cyfrowe przetwarzanie sygnału (Falcon2.0), wsparcie dla najnowszych dekoderów dźwięku, większa ilość odtwarzanych formatów przez sieć. Z niecierpliwością czekam na testy :D

23 ODPOW. 23
profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

w czerwcu bedzie u mnie na stoliczku 3700es ju huuuuuuuu

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

SONYES napisał(a):

pieniazek napisał(a):

witam!!!oj ja tez czekam z niecierpliwoscia bo mam zamiar byc posiadaczem tego cacka niestety na 5700es mnie nie stac.poczekam jeszcze 2 miesiace i nabede ta maszyne.dobrze by bylo zrobic porownanie z poprzednikiem.mam nadzieje ze przez zredukowanie ilosci wejsc zyska sie jeszscze lepsza jakosc dzwieku.ogolnie bede sprzedawal swoj 2400es jesli jest ktos zainteresowany nie pisze na priv.ampli jest z anglii stan igla zadnej ryski.dbalem o niego jak o najlepszej jakosci bizuterie :cry:


DA3700ES na pewno zagra dużo lepiej od twojego obecnego DA2400ES gdyż ten pierwszy jest już zaopatrzony w wzmacniacz szerokopasmowy 3 generacji na aluminiowym module core, nie tak jak w przypadku DA2400ES gdzie zastosowane jest zwykle IC firmy NEC :) także kupując DA3700ES będziesz jeszcze bardziej mile zaskoczony co do jakości dźwięku :)


ale musze przyznac ze 2400es tez niezle gra w stereo jak podlaczylem onkyo 609 to zjadl go na sniadanie oczywiscie soniak zjadl onkyo

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

SONYES napisał(a):

pieniazek napisał(a):

witam!!!oj ja tez czekam z niecierpliwoscia bo mam zamiar byc posiadaczem tego cacka niestety na 5700es mnie nie stac.poczekam jeszcze 2 miesiace i nabede ta maszyne.dobrze by bylo zrobic porownanie z poprzednikiem.mam nadzieje ze przez zredukowanie ilosci wejsc zyska sie jeszscze lepsza jakosc dzwieku.ogolnie bede sprzedawal swoj 2400es jesli jest ktos zainteresowany nie pisze na priv.ampli jest z anglii stan igla zadnej ryski.dbalem o niego jak o najlepszej jakosci bizuterie :cry:


DA3700ES na pewno zagra dużo lepiej od twojego obecnego DA2400ES gdyż ten pierwszy jest już zaopatrzony w wzmacniacz szerokopasmowy 3 generacji na aluminiowym module core, nie tak jak w przypadku DA2400ES gdzie zastosowane jest zwykle IC firmy NEC :) także kupując DA3700ES będziesz jeszcze bardziej mile zaskoczony co do jakości dźwięku :)


ale musze przyznac ze 2400es tez niezle gra w stereo jak podlaczylem onkyo 609 to zjadl go na sniadanie oczywiscie soniak zjadl onkyo


jakie były różnice miedzy SONY a onkyo ?? jakie kolumny??

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

jbl e80 u mnie w domu porownywalem.sony w stereo przewyzszal onkyo o glowe,sony na tych glosnikach mimo ze moc mniejsza to jednak komponenty robia swoje.sony cieply mily dla ucha dzwiek gleboki ale taki pol miekki bas taki jak lubie wysokie dobrze slyszalne nie mecza srednica troszke wycofana jak to w jbl ale jest ok wiecej nie potrzeba dosc szczegolowa za to onkyo mam wrazenie ze gryzie sie z tymi kolumnami.suchy plaski dzwiek bas jakbys pukal w pudlo srednica ok wysokie suche metaliczne.moze jest tak tez dlatego ze graly z cd sony xe800 i sprzet tez gryzl sie z ampli onkyo ale ogolnie kaplica.jednak jbl potrzebuje dobrego ampli lub wzmaka co dostarczy duzo pradu.co z tego ze onkyo 140 watt na kanal a soniak 100watt.tu widac jak wazne sa komponenty za to bije bravo mojemu 2400es :c4 .co ciekawe w kinie onkyo bardzo dobrze sie sprawowalo nawet bym powiedzial ze ciut bardziej szczegolowo.ale ja zawsze szukam kompromisu zeby i kino i stereo bylo na przyzwoitym poziomie niestety onkyo w tym zestawieniu nie daje rady.sluchalem kiedys tez z harmanem avr 360 i tez bylo super jak w sony.jak ktos planuje kupic zestaw glosnikow oparty na jbl to tylko sony lub harman.spadam czas pracy nadchodzi nie ublaganie

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

jbl e80 u mnie w domu porownywalem.sony w stereo przewyzszal onkyo o glowe,sony na tych glosnikach mimo ze moc mniejsza to jednak komponenty robia swoje.sony cieply mily dla ucha dzwiek gleboki ale taki pol miekki bas taki jak lubie wysokie dobrze slyszalne nie mecza srednica troszke wycofana jak to w jbl ale jest ok wiecej nie potrzeba dosc szczegolowa za to onkyo mam wrazenie ze gryzie sie z tymi kolumnami.suchy plaski dzwiek bas jakbys pukal w pudlo srednica ok wysokie suche metaliczne.moze jest tak tez dlatego ze graly z cd sony xe800 i sprzet tez gryzl sie z ampli onkyo ale ogolnie kaplica.jednak jbl potrzebuje dobrego ampli lub wzmaka co dostarczy duzo pradu.co z tego ze onkyo 140 watt na kanal a soniak 100watt.tu widac jak wazne sa komponenty za to bije bravo mojemu 2400es :c4 .co ciekawe w kinie onkyo bardzo dobrze sie sprawowalo nawet bym powiedzial ze ciut bardziej szczegolowo.ale ja zawsze szukam kompromisu zeby i kino i stereo bylo na przyzwoitym poziomie niestety onkyo w tym zestawieniu nie daje rady.sluchalem kiedys tez z harmanem avr 360 i tez bylo super jak w sony.jak ktos planuje kupic zestaw glosnikow oparty na jbl to tylko sony lub harman.spadam czas pracy nadchodzi nie ublaganie

skoro da2400es bije...to da3700es z "zatkanymi uszami" hehehe

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

cena amplitunera sony str-da3700es w Wielkiej Brytanii to 999 funtow.dziekuje i do zobaczenia :c37

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

cena amplitunera sony str-da3700es w Wielkiej Brytanii to 999 funtow.dziekuje i do zobaczenia :c37


pieniazek pisałeś o tych swoich kolumnach jbl i tak z ciekawości dzisiaj udalem sie do kumpla znajomego ktory taki model posiada (u niego graja z pioneerem) a wiec udałem się ze swoim stereo da1500es ktory ma 105w/ch....wszystko ladnie piknie podlaczylem wlaczylem ampla tak na vol -50,0db aby sie rozgrzal minelo pol godzinki i pomyslalem nic trzeba isc podkrecic volume.....i szok nie wiedzialem ze DA1500es sie marnuje na tych moich magnatach w stero.....decyzja jest taka aby wlasnie zakupic ten model kolumn.....na magnatach jest bardzo ale to bardzo dobrze ale na tych jbl "zaje*biscieee" tam pokazuje w 100% co tak naprawde potrafi DA1500es
setup: jbl 80 + DA1500es + kable OFC 99,9 % ,wtyki banan + zwykle dvd :P
zapominałem dodać korektor na 0db bass/treble :) ale i próba z korektorem była bass i treble na +10db hehe to już jest masakra dla kolumn....bas jest nadal czysty mocny i dynamiczny czyli taki jak lubię pól miękki nisko schodzący

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

bys musial slyszec je w kinie.ciezko znalesc co lepszego za te pieniadze

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

u mnie korektor na maxa :c3 a jak graly na tym pionerze i jaki model ma znajomy

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

u mnie korektor na maxa :c3 a jak graly na tym pionerze i jaki model ma znajomy

no co ty? korektor masz na +10db w treble/bass? na tych jbl? ja kurcze w da1500es mialem na poczatku na 0db i bylo bardzo dobrze sporo basu srednie ok i cykacze takze potem jak podkrecilem do 10db tak na probe to bylo "poteznie".....a jego znajomy ma pioneera VSX-521 on tam gra z bajerami czyli korektor na full + loudness ogolnie gra fajnie ale podobnie do starych technicso czyli bardzo w tyle i miekko:) ogolnie pioneera jeszcze lubie ale reszta mi nie podchodzi bo w sprzecie liczy sie takze dla mnie wyglad design....gdzie sony stawia na tradycyjne "pudła" hifi i to mi sie podoba:)