anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowy amplituner STR-DA5700ES

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nowy amplituner STR-DA5700ES

Kolejny nowy amplituner z najwyższej półki który pojawił się na stronie Sony to STR-DA5700ES :D Wygląda imponująco :D

http://img3.imageshack.us/img3/9325/198363.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/4158/198315.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/8636/198351.jpg


Dane techniczne dostępne na stronie http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-da5700es.
Podobnie jak w przypadku modelu STR-DA3700ES, również w DA5700ES jest zredukowana ilość portów. Również jest zmiana w cyfrowym przetwarzaniu sygnału, na 2x Falcon2.0. Również większa ilość odtwarzanych formatów z sieci. Szkoda, że przy sprzęcie tej klasy nie ma dokładniejszych danych.. Cóż, czekamy na testy..

Funkcje podane przez Sony:

Kinowy dźwięk zgodny z zamierzeniami - System cyfrowego dźwięku kinowego HD został opracowany wspólnie z Sony Pictures Entertainment w celu rekonstrukcji akustyki sal kinowych Hollywood.
Dźwięk True Concert - Poczuj atmosferę prawdziwej sali koncertowej, zmierzoną i zrekonstruowaną przy użyciu 8-punktowego mikrofonu pomiarowego.
Obraz i dźwięk 3D - Zanurz się w trójwymiarowym świecie z dźwiękiem 3D i pełnym 7.2-kanałowym dźwiękiem przestrzennym.
7.2-kanałowy dźwięk: wrażenia jak w prawdziwym kinie - Poczuj każdy zwrot. Uzyskaj prawdziwe kinowe efekty przestrzenne ze wzmacniacza umożliwiającego podłączenie 7 głośników i 2 subwooferów.
Idealna konfiguracja po naciśnięciu jednego przycisku - System DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) automatycznie konfiguruje zestaw w celu zapewnienia optymalnego dźwięku — niezależnie od rozmieszczenia głośników.
Możliwość równoczesnego podłączenia wszystkich urządzeń - 8 wejść HDMI umożliwia podłączenie wszystkich posiadanych urządzeń, takich jak odtwarzacz Blu-ray Disc™, konsola PS3 czy telewizor cyfrowy.
Filmy i muzyka z Internetu - Słuchaj muzyki z całego świata przez radio internetowe i bezprzewodowo przesyłaj muzykę z komputera przy użyciu wbudowanej sieci Wi-Fi®.
Efekt przestrzenny w dźwięku z każdego źródła - Nadaj kinowemu dźwiękowi nową wysokość i głębię. Technologia DTS Neo:X umożliwia przetworzenie 5.1- lub 7.1-kanałowego materiału źródłowego i reprodukcję nawet 9.1 kanałów.
Odtwarzanie muzyki z komputera - Podłącz komputer do złącza USB i ciesz się wysoką jakością brzmienia muzyki lub dźwięku do filmów zapewnianą przez system cyfrowej kalibracji dźwięku.
Sterowanie za pomocą smartfonu - Używaj smartfonu lub tabletu jako pilota. Aplikację Media Remote możesz pobrać za darmo z serwisu Apple Store lub Android Market.
Optymalizacja dźwięku - Dla zapewnienia zrównoważonego brzmienia w pomieszczeniu system optymalizacji dźwięku automatycznie synchronizuje dźwięk ze wszystkich głośników.

Źródło: http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-da5700es#/Overview

55 ODPOW. 55
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

stubb napisał(a):

Niespodzianek się nie spodziewam :).



Chodziło mi o brak niespodzianek pod tytułem: nowy amplituner jest groszy od poprzedniego.
Przy tej klasy sprzęcie i przy tym poziomie, który reprezentują amplitunery ze stajni Sony, uważam że nie będziemy rozczarowani.
Może poza faktem, że jedyne co będzie mi dane to pobawić się takim sprzętem, gdyż na moją kieszeń okazuje się zbyt poważną pozycją ;) . Aczkolwiek są kasy Stefczyka czy kredyty chwilówki :c34 .

Pozdrawiam Stubb
spolDon1fhkbr
Początkujący

stubb napisał(a):

Chodziło mi o brak niespodzianek pod tytułem: nowy amplituner jest groszy od poprzedniego.



Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że STR-DA to jedyne sprzęty które uchroniły się przed kreatyną księgowością i marketingowcami! Ten stan chyba nie potrwa wiecznie chodź zawsze można się łudzić... Nie wygląda, że będą tanie więc jest szansa, że jeszcze nie teraz. A żeby nie było, to że cała reszta nie uchroniła się przed tym to może nie chodzić o jakość, ale często obudowy to już nie te, wytrzymałość to już nie ta itd itp. A ta obudowa aluminiowa z przodu na pewno tania nie jest więc tylko czekać jak będzie aluminium made in plastic.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgadzam się z Tobą Don w 100%!
Niestety księgowość jest nieodłącznym elementem działania firmy.
Kiedyś wszystko było inaczej wytwarzane, ale za to dzisiaj możemy cieszyć się mnogością nowinek technologicznych. Dziękujemy Sony :c22 za STR-DA5700ES.

Pozdrawiam Stubb
spolDon1fhkbr
Początkujący

stubb napisał(a):

możemy cieszyć się mnogością nowinek technologicznych



Niedopracowanych, nieprzetestowanych do końca ale puszczonych do sprzedaży. Teraz jest era upgradu softu. Za chwilę nawet w lodówce (o mikrofali nie wspomnę) będziesz miał złącze USB albo Wi-Fi do upgradu softu ;)

Cieszyć to się można z tego, że jest taniej, ale raczej nie lepiej i sprzęty przeznaczone do częstszego wymieniania.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

Don napisał(a):

stubb napisał(a):

Chodziło mi o brak niespodzianek pod tytułem: nowy amplituner jest groszy od poprzedniego.



ale często obudowy to już nie te, wytrzymałość to już nie ta itd itp. A ta obudowa aluminiowa z przodu na pewno tania nie jest więc tylko czekać jak będzie aluminium made in plastic.


powiem tak wiadomo ze to nie są budowy w stylu sony TA-DR1, TA-NR1, czy TA-N1
czy nawet TA-DA9000ES ale i tak są bardzo starannie wykonanie i z bardzo wysokiej jakości materiałów:) a co do plastikowego aluminium to już jest od ponad 10 lat :) tańsze modele sony np seria dh czy de w kolorze czarnym maja szczotkowany szlif imitujący aluminium:) także w Es'ach byle czego nie stosują :)

spolDon1fhkbr
Początkujący

SONYES napisał(a):

tańsze modele sony np seria dh czy de w kolorze czarnym maja szczotkowany szlif imitujący aluminium:) także w Es'ach byle czego nie stosują :)



Tak wiem, dlatego stwierdziłem że STR-DA to coś co jeszcze się obroniło przed księgowymi i marketingowcami.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

Don napisał(a):

SONYES napisał(a):

tańsze modele sony np seria dh czy de w kolorze czarnym maja szczotkowany szlif imitujący aluminium:) także w Es'ach byle czego nie stosują :)



Tak wiem, dlatego stwierdziłem że STR-DA to coś co jeszcze się obroniło przed księgowymi i marketingowcami.


...oraz seria "R" także się obroniła :) w której nadal rządzi cyfrowa końcówka mocy S-master pro 32bit'owa :) (niestety model na zamówienie TA-DR1a)

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

http://images50.fotosik.pl/1481/965f5648d3176bc3.jpg

http://images37.fotosik.pl/1434/d66692b15d63fbfbgen.jpg
z tyłu ponownie króluje złoty kolor :)

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

sony es no pieknie a po ile teraz chodzi ten cd-ek 5400es.nie bedzie sie grzal troche ten ampli w tym szkle :c18

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

pieniazek napisał(a):

...nie bedzie sie grzal troche ten ampli w tym szkle :c18



Projektanci obudowy zrobili ją na prawdę dobrze. Od spodu ampli jak widać jest na nóżkach, więc nie ma znaczenia, czy stoi na szkle, czy szafce, boki są prawidłowo odsłonięte, z tyłu też obieg powietrza jest super. Z góry niby nisko jest następna szklana półka, ale nie jest zbyt szeroka więc ciepło ma gdzie uciec.

Jak sam wiesz pieniazek konstrukcja jest przemyślana i nie ma mowy o nadmiernym gotowaniu się elektroniki :c20 .

Pozdrawiam Stubb