anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Połączenie telewizora, kina domowego i dekotara C+

ROZWIĄZANE
sokolmichal
Nowicjusz

Połączenie telewizora, kina domowego i dekotara C+

Witam wszystkich,

 

bardzo proszę o podpowiedź w jaki sposób połączyć telewizor Sony BRAVIA KDL-46NX700 z kinem domowym Sony BDV-E870 oraz dekoderem C+ w taki sposób abym mógł odtwarzać dźwięk z dekodera na kinie domowym??

 

Jakie opcje powinienem przełączać, wystarczy kabel HDMI czy podłączyć jeszcze optyczny do dźwięku??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
RadMac
Użytkownik

Opcji podłączenia jest kilka:

1. KDL - PACE HDMI

    KDL - BDV Optical (function BDV ustawione na TV, głosnik TV ustawiony na zewnętrzny system audio)

2. KDL - PACE HDMI

    BDV - PACE Optical (funkction BDV ustawione na TV)

3. KDL - PACE HDMI

    BDV - PACE Coaxial (function BDV ustawione na SAT/CABLE)

Jesli chodzi o ustawienia dekodera, wydaje mi się że nie trzeba nic zmieniać, ale info na ten temat jest pewnie w zagmatwanej i nie jasnej instrukcji dekodera.

 

Pzdr.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Twój telewizor jest już dosyć starym modelem i według specyfikacji na stronie Sony, nie posiada portu HDMI ARC. tak więc będziesz potrzebował dodatkowego przewodu optycznego.

sokolmichal
Nowicjusz

OK. W takim razie połączyłem kablem optycznym dekoder z TV. Czy muszę coś zmieniać w ustawienia dekodera/TV??

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

O ile w dekoderze moim zdaniem nie ma potrzeby niczego zmieniać, o tyle w ustawieniach TV, w zakładce dźwięk, w opcji głośnik, powinieneś wybrać "System audio" ( wiem, że opisałem to jak opisałem - ale dasz radę znaleźć :wink: )

sokolmichal
Nowicjusz

Znalazłem, zmieniłem, ale to nic nie daje ;/ brak foni 😕 dźwięk z TV ok. Samo kino ok bo z blue-ray dźwięk huczy   aż miło... co może być nie tak??

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

O ile dobrze Cię zrozumiałem masz TV, kino oraz zewnętrzny dekoder cyfry plus.

Taki zestaw (o ile dekoder ma taką możliwość) możesz podłączyć w następujący sposób:

TV <-> dekoder (kablem HDMI)

Dekoder <-> kino (kabel HDMI lub optyk lub inny pasujący zgodnie z istniejącymi możliwościami kina i dekodera).

 

W ustawieniach TV ustawiasz odtwarzanie przez HDMI (wybierz port odpowiedni). Najprawdopodobniej w ustawieniach dekodera powinieneś również zaznaczyć ścieżkę, którą ma popłynąć dźwięk.

 

P.S. podaj model dekodera - będzie łatwiej dojść jak to wszystko trzeba poskładać ;).

 

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Pisząc, że nie działa zbiłeś mnie trochę z tropu, moim zdaniem powinno w takim połączeniu działać bez problemów, ale jak widać coś jest nie tak.

 

Tak więc, o czym napisał stubb ( a ja powinienem zapytać na samym początku ), jaki model dekodera posiadasz.

 

Spróbowałbym na Twoim miejscu, połączyć dekoder z kinem bezpośrednio optykiem ( C+ ma dobre dekodery więc sądzę, że będzie miał takie wyjście )

sokolmichal
Nowicjusz

Dekoder to: pace hd pvr hds7241 usb i ma złącze optyczne. Próbowałem optykiem połączyć dekoder z TV jak i dekoder z kinem i też nic. W TV jest funkcja przełączania dźwięku z stero (TV) jak i na przestrzenny (kino) i działa tylko dźwięk stereo

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Przejrzałem instrukcję tego urządzenia i powiem że jest ona napisana w bardzo dziwaczny sposób ( przynajmniej na to jak ja to widzę ). Znalazłem jednak coś co może rozwiązać problem ale tego nie jestem pewien. Informacja jaką znalazłem mówi, że podczas i programowania terminala, jest opcja o nazwie "PARAMETRY TELEWIZORA." w której to można zmienić "Dźwięk TV". Jakie są tą ustawienie ( nie licząc opcji STEREO, która jest na zdjęciu w instrukcji nie wiem", ale bardzo prawdopodobne że tam trzeba szukać zmiany.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

 

teoretycznie powinno działać to w sposób który napisał Stubb:

 

dekoder - tv -> HDMI

 

tv - kino HDMI plu optyczny (HDMI wysyła dźwięk do tv, optyczny wysyła dźwięk do kina).

 

Rozumiem, że dźwięk już dochodzi, ale stereo. Warto zaznaczyć, że dźwięk przestrzenny będziesz miał na kanałach HD, o ile taki format jest nadawany. Jeśli jesteś pewien, że emitowany dźwięk to DD, w tym przypadku na początek wszedłbym w opcje dekodera i tam w ustawianiach poszukał pola "Dźwięk" i czy można zmienić na "Digital" itp. U rodziców mam ten dekoder, mógłbym później sprawdzić, czy można tak dokonać zmiany.

Kolejną opcją jest bezpośrednie połączenie dekodera z kinem przewodem optycznym (zamiast telewizor do kina, to dekoder do kina). Jeśli ciągle nie działa, wtedy może w kinie masz włączony tryb stereo. Nie pamiętam dokładnie tego pilota (miałem to kino przez ponad rok), ale na nim jest przycisk zmieniający tryby dźwięku. DD teoretycznie powinien załączyć się automatycznie. Bardzo fajną opcją w tym zestawie jest tryb dźwięku DTS.Neo6 Music i Cinema. Polecam na kanały nadające w stereo - bardzo fajnie imituje dźwięk przestrzenny.