anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem tv Sony xr65x95j i soundbar Sennheiser Ambeo

profile.country.PL.title
Jose_1970
Poszukiwacz

Problem tv Sony xr65x95j i soundbar Sennheiser Ambeo

        Od momentu pierwszego połączenia tv Sony xr65x95j z sounbarem Sennheiser Ambeo nastąpiła dość dziwna przypadłość polegająca na tym, że w momencie włączenia tv i soundbara,  odbierając programy telewizji naziemnej bądź serwisy streamingowe co jakiś czas w dość krótkich odstępach czasu, ścisza się dźwięk w soundbarze i w to miejsce słyszalny jest pojedynczy dźwięk przypominający "dzwonek w recepcji". Dźwięk  ten jest powtarzalny przez cały czas korzystania z tv i soundbara. Co dziwne korzystając z samego soundbara np. słuchając muzyki wysyłanej strumieniowo z Tidala, dźwięk "dzwonka" nie występuje. Telewizor z sounbarem połączony jest kablem hdmi z wykorzystaniem gniazd eARC, gdzie w telewizorze odznaczona jest opcja  gniazda eARC na format ulepszony/DolbyVision.  Reset i przywrócenia ustawień fabrycznych telewizora i sounbara nie przyniosła żadnej zmiany. Nie wiem czy ma to bądź może mieć j związek z problemem, korzystam z aplikacji Google Home do której dodałem mając możliwość sterowania - telewizor i soundbar. 

         Może ktokolwiek miał styczność z tego typu przypadłością, bo wydaje mi się, że niekoniecznie dotyczy to wyłącznie soundbara marki Sennheiser   i potrafi podać  rozwiązanie przedmiotowego problemu.           

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Prawdopodobnie poprzez funkcje Bravia Sync telewizor usiłuje przypisac sobie ten model soundbara ale nie rozpoznaje co to za model.

Najprościej wyłączyc Bravia Sync.

profile.country.PL.title
Jose_1970
Poszukiwacz

Z uwagi, że po podłączeniu soundabra do innego odbiornika tv używając innego kabla hdmi, nadal jest ten sam problem, prawdopodobnie usterka jest po stronie samego soundbara - został wysłany do serwisu