anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z Bravia Sync TV Sony 85xr95 J i soundbar HT7000

profile.country.PL.title
wowi81
Poszukiwacz

Problem z Bravia Sync TV Sony 85xr95 J i soundbar HT7000

Nie mogę sparować TV Sony XR95J z soundbarem HT7000. 
Zmieniałem kable hdmi resetowałem do ustawień fabrycznych oba urządzenia postępowałem krok po kroku zgodnie z instrukcja instalacji.

W TV nie widać żadnych urządzeń w Bravia sync. Pilotem od TV nie mogę sterować głośnościa soundbaru anie wyłączać obu urządzeń. Przy wyłączeniu soundbaru obraz gaśnie na sekundę i pojawia się z powrotem bez dźwięku. Natomiast soundbar po naciśnięciu opcji TV/Audio System na pilocie startuje od wejścia hdmi 2 a nie TV do którego jest podłączony HDMI z TV. HDMI 3 eACR z TV podłączone do wejścia HDMI PIT eACR w soundbarze.

Cały dzień straciłem na ustawianiu i konfiguracj i szukaniu rozwiązania na internecie. Niby zestaw z górnej pólki Sony już sam nie wiem co jeszcze zrobić? Do tego przy pierwszej instalacji tv sparował mi  z tunerem nc+ tak ze mogłem pilotem od tv zmieniać kanały w tunerze, po resecie do ustawień fabrycznych nie chce mi sparować urządzeń.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
wowi81
Poszukiwacz

Wejście oczywiście HDMI OUT nie PIT

profile.country.PL.title
Chalkos
Poszukiwacz

Mam ten sam problem z KD-75XH90 oraz HT-ST5000 gdybyś znalazł rozwiązanie byłbym wdzięczny za pomoc.
Support Sony doradził jedynie reset ustawień fabrycznych lecz w moim przypadku również nie pomogło.

Zaznaczę jednak że sterowanie poprzez Bravia Sync działało do pewnego czasu lecz od jakiegoś tygodnia/dwóch nie można tego w żaden sposób skonfigurować

profile.country.PL.title
Chalkos
Poszukiwacz

U mnie problemem jest dekoder canal+, po odłączeniu od HDMI wszystko paruje się przez BraviaSync bez problemu po ponownym podlaczeniu dekodera problem powraca. Nie wiem tylko czy to problem z samym dekoderem czy cos w TV. 

profile.country.PL.title
Chalkos
Poszukiwacz

U mnie pomogła zmiana w ustawieniach dekodera (ustawienia->ustawienia telewizora-> ustawienia HD-> Dolby Audio - Przelotowo (passthrough)

profile.country.PL.title
wowi81
Poszukiwacz

 U mnie problem okazał się banalny.

Wystarczyło zmienić w tunerze ustawienie sterowanie TV na TAK i wszystko działa.

Jednak doszedłem do tego po dwóch dniach zmiany ustawień, kabli, przywracania ustawień domyślnych:)

Mam pytanie czy da się ustawić Soundbar tak, żeby przy wyłączeniu TV, soundbar się nie wyłączał i pozwalał odbierać dźwięk z tunera, jeżeli tuner jest podłączony do TV?