anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rozbudowa kina (zmiana barwy dź.), czy zakup nowego (E870W)?

lukasz1212g
Początkujący

Rozbudowa kina (zmiana barwy dź.), czy zakup nowego (E870W)?

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu w/w zestawu KD. Z tego co przeglądam forum zauważyłem że nabywcy mają mniejsze lub większe zastrzeżenia , a to z napisami, a to z odczytem z pendriva itp. Nadmieniam że w tej chwili posiadam zestaw STR-DG520 + SS-FCR6000 (bez suba) + DVP-NS708H i TV KDL-40V4000. Czasami syn podpina się z PS3. Wszystko śmiga bez zarzutów, połączone przez HDMI. Kina używam do wzmocnienia sygnału z TV chinchami (kablówka) czasami jak wpadnie film na dvd to się obejrzy a bardzo rzadko muzyka. Nigdy nie byłem zwolennikiem plastikowych sprzętów a tym bardziej kolumn które dla mnie nie oddawały tego co daje budowa MDF. Technika z drugiej strony idzie do przodu a nie chcę zostać w tyle.
Opinie użytkowników zestawu BDV-E870 pod względem audio są dość przyzwoite i zadowalające nie wliczając tych powyższych z którymi na pewno prędzej czy później firma Sony sobie podoła jak to zwykle bywa z racji dbałości o klienta.
Moje pytanie brzmi: czy warto zmieniać???


Edytowano 08.06.2011
Sprecyzowałem tytuł tematu.
Zimny.

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Z tego co mi wiadomo poprawka dotycząca napisów wyszła i już wszystko gra jak należy;) Co do pendrive'a i dysków zewnętrznych to większość sprzętu od Sony nie obsługuje NTFS. Wystarczy zastosować FAT32 i po problemie.

Jest to bardzo fajny zestaw więc poważnie bym się nad nim zastanowił i pewnie doszło by do zakupu ;-)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
już teraz posiadasz dosyć przyjemny zestaw. Tutaj masz kilka możliwości.
Zakup zestawu E870 będzie oznaczał zrezygnowanie (sprzedanie) amplitunera, głośników i ewentualnie odtwarzacza DVD. E870 zastąpi te urządzenia. Kino to posiada nowe dekodery DTS-HD, Dolby True HD, Dolby Digital Plus itp. Są to dekodery dźwięku najczęściej używane w nowych produkcjach, więc nie będziesz miał problemów z ich odtworzeniem. Poza tym zgodność z 3D, BRAVIA Internet Video. Kino przy filmach zachowuje się bardzo fajnie. Dźwięk przyjemnie rozchodzi się po całym pokoju. Zajmuje mało miejsca, jest prosta konfiguracja oraz podłączenie - co jest również plusem.

Kolejna opcja jaka jest możliwa w Twoim przypadku, to zmiana samego amplitunera i ewentualne dokupienie odtwarzacza Blu-ray (polecam, całkowicie inna jakość obrazu i dźwięku w porównaniu do odtwarzacza DVD i płyt DVD). Amplituner który posiadasz ma już swoje lata, co za tym idzie jest mało zaawansowany technologicznie i nie posiada nowych dekoderów dźwięku, jakie są używane w nowych produkcjach. Dekodery dźwięku odpowiadają m.in. za "efekty" - czyli charakterystyka dźwięku w przestrzeni. Przy wymianie samego apmlitunera (plus kable), najsłabszym ogniwem pozostaną głośniki. Ich brzmienie zależy też od ustawień amplitunera, więc można je korygować. Pytanie, czy te głośniki które posiadasz, są wystarczające dla Twoich potrzeb?
Jeśli zastanawiałeś się nad E870, czyli jesteś w stanie przeznaczyć na zakup ok 2-2.5 tys zł. W tej cenie warte polecania są amplitunery:

DH810 (moim zdaniem najlepszy w tej cenie:
http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dh810

DN1010 (również bardzo dobry, ale droższy):
http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dn1010

DH510:
http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dh510#pageType=TechnicalSpecs

DH610:
http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dn610#pageType=TechnicalSpecs

Do tego odtwarzacz Blu-ray:

S480:
http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s480

Pozdrawiam,
Zimny.

lukasz1212g
Początkujący

Właśnie, właśnie... jestem po prostu na rozdrożu. Wiadomą zaletą zestawu osobnego czyli z tzw. klocków jest możliwość dowolnej konfiguracji i zmiany komponentów w każdej chwili. Decydując się na BDV-E870 - tej możliwości nie mam lecz jestem technologicznie (na dzień dzisiejszy) na pewno do przodu. Myślałem właśnie nad wymianą amplitunera na wspomniany przez "Zimny" STR-DN610 gdyż wizualnie pasowałby do DVD lub w niedalekiej przyszłości BD. Jeśli chodzi o kolumny to troszeczkę brakuje mi górnych partii przy słuchaniu muzyki. Opcję jakie biorę pod uwagę są dwie: dokupić suba sa-w2500 / 3800 i zostawić zestaw lecz w niedalekiej przyszłości zmienić ampli na STR-DN610 a jeszcze dalej BD albo ewidentnie sprzedać wszystko i zainwestować w jeden BDV-E870. Ciężki orzech do zgryzienia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Najtańsza opcja aby zmienić samą charakterystykę dźwięku, to właśnie zakup subwoofera. Głośniki FCR6000 nie mają głębokich niskich tonów, więc subwoofer uzupełni te braki. Efekt na pewno będzie wyraźny. Do tego dobrej jakości kable, które później będziesz mógł wykorzystać przy innej konfiguracji.
Co do DN610. Nie jest tak zaawansowany jak np. DH810, jednak jego wygląd jest naprawdę kuszący, podobny do E870. Jest już kompatybilny z 3D, więc w przypadku zmiany telewizora - nie będzie problemów.

Nie dziwię się, że masz ciężki orzech do zgryzienia. Jednak oba rozwiązania są dobre i na pewno którego nie wybierzesz - będziesz zadowolony. E870 to bardzo fajny zestaw. Ma praktycznie wszystko co powinno mieć kino domowe i jego cena jest atrakcyjna (porównując do cen innych zestawów). Technologicznie jest również zaawansowane i posiada ciekawe funkcje multimedialne.
Zaletą złożenia zestawu, jest późniejsza możliwość zmieniania elementów. Gotowy zestaw (np. E870) ma pewne ograniczenia - wiadomo elementy są zintegrowane ze sobą. Tylko czy będziesz chciał w przyszłości wymienić coś, czy po prostu za parę lat kupisz kolejny zestaw - jeśli będzie to konieczne... Wszystko zależy od potrzeb...

lukasz1212g
Początkujący

A który zestaw kolumn polecałbyś właśnie w zestawie z amplitunerem STR-DN610:
SS-FCR6000 + SA-W2500 ____ czy zestaw 5.1 SA-P55H ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie miałem przyjemności odsłuchu SA-P55H, tym bardziej porównania do SS-FCR6000. Miałem możliwość odsłuchu FCR6000 z subwooferem SA-W2500. Dźwięk z tych głośników nie jest idealny. Sam spodziewałem się czegoś innego. Jednak fakt faktem, cena tych głośników nie jest wysoka. Nawet śmiało można powiedzieć, że na swoją półkę cenową prezentują się bardzo dobrze. SA-W2500 jest dobrym uzupełnieniem kina, dodaje tony niskie i pogłębia barwę dźwięku. Jest po prostu inaczej.
Moim zdaniem, zakup subwoofera do głośników, danie sobie czasu na kalibracje i spokojną ocenę charakterystyki całego zestawu - jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Nie znam Twoich oczekiwań od dźwięku (podejście do dźwięku jest w 100% subiektywne), do tego warunki i akustyka pomieszczenia są również istotne. Jeśli głośniki FCR6000 z subwooferem W2500 nie będą spełniały Twoich oczekiwań, najzwyczajniej możesz je sprzedać i zainwestować w droższy sprzęt. Moim zdaniem taki zestaw może być zadowalający dla większości osób, dla mnie również.

lukasz1212g
Początkujący

I tak też zrobię. Tym bardziej że to tylko mały krok do osiągnięcia takiej czy innej "doskonałości". Większość nabywców i użytkowników subwoferów Sony SA-W2500 twierdzi że po dołożeniu do zestawu zmienia się cała specyfika audio. Dziękuję Zimny za obiektywne podejście do sprawy. Po zakupie podzielę się na pewno wrażeniami. Pozdrawiam.

lukasz1212g
Początkujący

Zastanawiam się ewentualnie jeszcze nad Sony SA-W3800. Czy przesada?.

franko-----
Początkujący

SA-W3800 to podobno bardzo porządny subwoofer. Mój kolega, który jest jego posiadaczem mówił, że wiele filmów i muzyki musiał oglądać i słuchać ponownie bo na poprzednim sprzęcie za dużo stracił na wrażeniach. To twoje pieniądze więc rób jak uważasz :thumbsup: