anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

S-Force PRO Front Surround - jakie głośniki?

profile.country.PL.title
simor806
Nowicjusz

S-Force PRO Front Surround - jakie głośniki?

Cześć,  
szukam amplitunera do kina domowego i słuchania muzyki stereo w dobrej jakości. Nie zależy mi na jakości high level - nie jestem audiofilem, ani kinomaniakiem, ale chciałbym mieć, powiedzmy, dobrą jakość. Wybór po poszukiwaniach padł na STR-DH590 (taki myślę starczy), który umożliwia uzyskanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 2.1 dzięki technologii S-Force PRO Front Surround. (To ważne, bo nie mam u siebie w salonie możliwości prawdziwego 5.1 / 7.1).

I tu moje dwa pytania, bo nie znalazłem nigdzie do tego informacji:

1. Jakie głośniki będę odpowiednie do tej technologii S-Force PRO Front Surround, a jednocześnie do słuchania muzyki stereo?
2. Czy zestaw głośników SONY SS-CS5SA-CS9 byłby ok? (Wiem, że nie ma ich w sprzedaży. Pytam teoretycznie. Powiedzmy, że jestem fanboyem marki Sony i chciałbym, żeby głośniki też były z Sony ;D ).

Z góry dzięki za odpowiedzi/rady.

Szymon


1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Tak dla uściślenia. S-Force PRO Front Surround to wirtualizator dźwięku dookólnego, a więc jest w stanie emulować scenę nawet 5 kanałów a wiec z fizycznych 2.1 uzyskasz ekwiwalent 5.1 

Efekt jaki uzyskasz nie jest specjalnie zależny od tego jakie głośniki dobierzesz. Bardziej akustyka pomieszczenia. S-Force, Sony stosuje nawet w najprostszych soundbarów i jakoś to działa. Raczej dobieraj głośniki do własnych preferencji - co Ci najlepiej brzmi.

Ten model który podałeś, moim zdaniem wystarczająco dobrze brzmią w mniejszych pomieszczeniach. Miałem okazję ich trochę posłuchać z STR-DN1060 i na moje ucho było OK. Subwoofera który wymieniłeś używam do dziś i jest aż za mocny (na 30m2), ale skręcony na 1/3 brzmi milutko.

Uważaj na moc głośników, bo DH590 ma trochę więcej mocy na kanał, niż nominalnie maja te głośniki, ale to szczegół jak się ma świadomość.

Ja bym pomyślał jeszcze nad głośnikiem centralnym, bo dialogi, zwłaszcza w polskich produkcjach, to zwykle jest problem, a na centralnym zawsze możesz trochę podciągnąć, ale to oczywiście Twój wybór.