anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

server dlna KODI a pliki m2ts?

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

server dlna KODI a pliki m2ts?

Witam,

 

od kilku dni próbuję ustailć co jest nie tak. Mam zainstalowany na PC server KODI oraz standardowy WMP. O ile Kodi nie wyświetla na kinie bdv-9200 plików m2ts to WMP robi to . I odwrotnie WMP nie radzi sobie z plikami mkv natomiast pokazuje m2ts.

Oba pliki sa widoczne poprzez severy kodi i wmp poprzez PC.

 

Ma ktoś może jakieś doswiadczenie?

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zajrzyj do instrukcji strona 84) - jest tam wspomniane, że zestaw może nie odtwarzać po DLNA niektóre pliki.

http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/4485800131_PL.pdf

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

WItam,

 

to nie tak dokońca że nie odtwarza. Nie odtwarza przez server KODI natomiast ze zwykłego wbudowanego Windows Media Player pliki m2ts idą bez problemu. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

W jaki sposób odtwarzasz m2ts z WMP na BDV-N9200W?

 

Pytam bo postawiłem 2 serwery tak jak Ty tzn. serwer Kodi i udostępnianie poprzez WMP. Mam plik m2ts po wejściu na kinie zarówno na serwer Kodi jak i ten udostępniony przez WMP nie wiedzę pliku m2ts.

Działa tylko prawym na plik m2ts i rzut do kina.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

w żaden specjalny sposób  - ten sam katalog dodałem do bibliteki wmp i ten sam do kodi. Jeden widzi m2ts a drugi nie :(. Jakieś czary !

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Dopiero za którymś razem WMP odświeżył poprawnie bibliotekę i plik pojawił sięna kinie.

 

Co do m2ts na Kodi - zajrzyj tu:

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=112392

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

no z tym odśiwerzaniem też się na przerabiałem - raz odświerzał odrazu raz po jakimś czasie - jakaś masakra.

 

link który mi podałeś juz miałem wcześniej. Widać jest jakiś faktycznie problem z tym KODI i m2ts. szkoda bo kurcze dwa serwery to tak trochę dziwnie. Bynajmniej jest rozwiązanie. A swoja drogą to KODI jest świetne.

Udało ci się może odtworzyć całą płyte DVD ( z menu ) z hdd? z jakiegoś severa najlepiej KODI :slight_smile: ???

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Nie próbowałem.

 

A co do serwera próbowałeś użyć Serviio?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

Dzięki za info. Faktycznie wpróbowałem ten server. Niema w nim żadnych zbędnych wodotrysków :slight_smile: jak w KODI ale funkcjonalnie działa tak jak chcę - odtwarza wszystko !!! m2ts, mkv struktury dvd zgranych płyt. . Zobaczę jak da sobie rade ze strukturami płyt BD - ale z tego co widzę powinno być ok.

Jedynym problemem jaki dostrzegłem - ale pewnie jst jakieś rozwiązanie to ........ gdy uruchamiam jakąś płytę dvd z własną struturą folderów np Star Filmu lub wybór scen czy scieżka dźwiękowa lub inne - niemogę podświetlić danego menu stadardowymi klawiszami z pilota. tylko np. trzeba przewinąć " jakby cały " moment urywek Menu i zaczyna się odtwarzać od początku co w danym folderze się znajduje. czyli np wyboru scen już jak tako nie idzie wybrać.

Może próbowałeś? daj znac proszę jak jest u Ciebie?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jak znajdę chwilę czasu to spojrzę.

 

Pozdrawiam