anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 55xe9305 + HT-ZF9 + PS4 Pro +UBP-x700

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Sony 55xe9305 + HT-ZF9 + PS4 Pro +UBP-x700

Witam,

 

TV : Sony 55xe9305

Soundbar : Sony HT-ZF9

Odtwarzacz UHD – Sony UBP-x700

Konsola : Playstation PS4 PRO

 

Odtwarzacz UHD oraz PS4 podłączone poprzez HDMI do soundbara.

Soundbar podłączony do tv wejścia HDMI ARC.

W każdym urządzeniu ustawione HDMI w trybie Enhanced tak żeby uzyskiwać obraz 4K bezstratny.

Kable HDMI z certyfikatem HDMI Alliance zgodne z 4k – wszystkie sprawne.

 

Gdy Bravia Sync WYŁĄCZONA w TV to wszystko chodzi dobrze, obraz i dźwięk z konsoli i UHD.

Jedynie w tym momencie dźwięk z tv (tv kablowa, netflix etc) do soundbara musi być przesyłany przez kabel optyczny i występuje Lip Sync, którego nie da się naprawić ponieważ soundbar ma tylko ustawienia opóźnienia na „+”, a tutaj potrzebne ustawienia nia „–„. Dźwięk z UHD oraz konsoli idzie przez HDMI więc tutaj ok. Dodatkowym utrapieniem jest konieczność korzystania z 3 pilotów…

 

Gdy Bravia Sync WŁĄCZONA w TV.

Zazwyczaj to wygląda tak, że w momencie włączenia konsoli lub UHD jest tylko dźwięk bez obrazu z adnotacją iż format jest nieobsługiwany. Znalazłem dwie metody na to:
- gdy w obojętnie którym źródle przestawię HDMI z Enhanced na Standard to zaczyna wszystko chodzić – nie jest to jednak rozwiązanie bo wtedy nie mam 4k

- gdy poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku POWER ON/OFF na pilocie TV przez 5 sekund wymuszę restart softu TV to po ponownym jego uruchomieniu wszystko chodzi normalnie do momentu aż wyłączę TV. Wtedy muszę czynność z resetem powtarzać co jest uciążliwe jeżeli trzeba to robić parę razy dziennie

 

Ustawienia fabryczne TV już próbowałem przywracać – nic to nie dało.

Na infolinii poradzono mi żeby w konsoli wymusić inną ilość klatek niż 60, ale jest to niemożliwe. Konsola sama sobie to ustawia, na infolinii Playstation potwierdzili to co piszę.

Sam już nie wiem co mam robić, bo nie po to kupiłem wszystkie sprzęty od Sony żeby mieć takie problemy. Soundbar także nie jest wadliwy, bo pierwszy zachowywał się tak samo.

 

Proszę o pomoc

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

Wiemy, że jesteś w ciągłym kontakcie mailowym z zespołem technicznym. Na tę chwilę otrzymałam informację, że szukamy rozwiązania Twojego problemu i próbujemy różnych rozwiązań. Bardzo prosimy o cierpliwość.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Podłącz bezpośrednio konsole pod HDMI 2, włącz tryb rozszerzony w TV dla HDMI 2 i 3.

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Ps4 pro pod HDMI 2, Soundbar pod HDMI 3 ARC, a gdzie w takim razie podłączyć UBP-x700? Skończyły mi się porty HDMI Enhanced w tym momencie ...