anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 65HX9096 i JBL 9.1 problem

profile.country.PL.title
e-mdzy
Poszukiwacz

Sony 65HX9096 i JBL 9.1 problem

Witam wszystkich.

Kupiłem Sony 65HX9096 i JBL 9.1 w nadziei na atmosa po eARC. Wybrałem ten konkretny tv bo właśnie ma eARC. (JBL wybrałem bo ma odpinane satelity co robi fajną robotę przy filmach, lepszą (ale tylko w filmach) niż Yamaha YSP-2700)

Niestety nie zawsze ten dźwięk z tv wychodzi na belke. Dlaczego? Przyznam że kombinowania mam już dość. Nie jaki czort i od czego to zależy wszystko poustawiane na auto. Pomaga odłączenie sprzętów od prądu, wtedy dźwięk jest wypuszczony na belke i jest atmos. Niestety z czasem się to gubi, nie wiem od czego to zależy.  potrafi nawet w czasie filmu odłączyć dźwięk.

Jak to podłączyłem:

Do TV podłączone do 3 HDMI kabel hdmi 2.1 do belki

Do TV podłączone do 4 HDMI kabel hdmi 2.0 do nc+

Do TV czasem podłączony do 1 HDMI kabel 2.0 xbox.

Próby jakie robiłem:

wymiana kabli - nie pomagło, brak dźwięku po jakimś czasie

zmiana gniazd na TV - (belka ciągle podłączona pod 3 hdmi) - nie pomogło.

Twardy reset - zrobiony przez serwis - nie pomogło.

 

jakieś pomysły?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy zarówno telewizor i soundbar są zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania?

 

Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania do wersji 6.0466 | Sony PL

profile.country.PL.title
e-mdzy
Poszukiwacz

tak, oczywiście że tak.

wersja softu tv pkg6.0466.0059eua

jbl 21131180

profile.country.PL.title
barros07
Poszukiwacz

Witam,mam podobny problem z soundbarem samsunga obsługującym dolby atmos.Nie jest to wina kabli lub Twojej belki tylko wina telewizora a dokladnie softu.Poprzednia aktualizacja powodowała ze nie mialem dzwieku na soundbarze po wlaczeniu tv,po ostatniej aktualizacji jest lepiej bo dzwięk mam od początku ale zanika po czasie tak jak Tobie.Support sony raczej Ci nie pomoże,jedyne co może doradzić to nie używanie soundbara i czekanie na kolejną aktualizację.

profile.country.PL.title
milanoa007
Użytkownik

Dlaczego nie podłączyłeś dekodera nc+ bezpośrednio do belki, tylko do tv?.

profile.country.PL.title
e-mdzy
Poszukiwacz

Według wszelkich instrukcji jet dowolność podłączenia. Podłączenie dekodera pod tv daje przewagę taką że nie muszę używać pilota do nc+, właściwie wtedy obsługa jest na jednego pilota. Próbowałem oczywiście i takiego, i takiego połączenia. Podłączenie nc+ do belki daje to że zawsze mam dźwięk (mowa o dźwięku programów z nc+, to jest duży plus). Niestety nie zmienia to wpływu że przy takim podłączeniu i tak dźwięk bezpośrednio z telewizora zanika. Wtedy ok np TVN mogę oglądać ale z telewizora (Netflix, tidal) bezpośrednio już nie obejrzę bo nie ma głosu.

profile.country.PL.title
milanoa007
Użytkownik

Spróbuj takich ustawień w tv.

1. Zasilanie - Eco - wszystkie opcje wyłączone.
2. Wygaszacz ekranu - Uśpij Urządzenie - Nigdy
3. Sieć - Zdalne uruchamianie - suwak przesunięty w prawo.
4. Konfiguracja sieci domowej - Kontrola IP - Prosta kontrola IP - suwak przesunięty w prawo.

profile.country.PL.title
e-mdzy
Poszukiwacz

Był serwis. Wyłączył funkcje eARC i testuję na takim ustawieniu. Od 3 dni nie zrywa dźwięku. No ale nie mam atmosa (sic!). Kupiłem sprzęt specjalnie po to żeby mieć atmosa...Specjalnie wybrałem ten konkretny model bo ma eARC, tylko że jak sie okazuje nie radzi sobie z jego obsługą.

 

Dzisiaj przerzucam dźwięk na eARC zobaczymy czy zerwie. Jeśli zerwie zostaje mi rękojmia. No albo inne rozwiązanie jeśli jakieś istnieje ale to mam nadzieję że Sony wyjdzie z jakąś propozycją.

profile.country.PL.title
milanoa007
Użytkownik

Przeczytaj ten artykuł, nie wiem czy jest sens strzępić się z tv.

https://www.reddit.com/r/sonos/comments/gxy0o9/dolby_atmos_arc_vs_earc/ 

profile.country.PL.title
e-mdzy
Poszukiwacz

Nie no jasne. Tylko jeśli kupujesz coś co ma eARC to chcesz żeby działało. Jeśli nie działa a właściwie przeszkadza w działaniu całego urządzenia, to jest to wada która wyklucza taki model do sprzedaży.

 

 

Takie skrajne porównanie -  to jak poduszki powietrzne w aucie. Nikt kto kupuje auto, nie chce żeby te poduszki kiedykolwiek się przydały, ale nie oznaczy to, że lepiej kupić auto bez poduszek. Skoro kupiłeś auto z poduszkami i same poduszki na pokładzie (nie używane) powodują że samochód przestaje działać to znaczy że trzeba dać sobie spokój odłączyć bezpiecznik od poduszek?