anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BDV-E4100 trzeszczą glośniki

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
seafight1996
Poszukiwacz

Sony BDV-E4100 trzeszczą glośniki

Witam, problem nietypowy : 

Gdy używam wbudowanej aplikacji YT, wszystko działa prawidłowo, natomiast jeżeli użyje aplikacji wbudowanej w tv (Thomson 43UC6406) to głośniki grają nie czysto, tak samo jest gdy użyje chromecast w tv. Sprzęt połączony jest kablem HDMI z funkcją ARC. 

Dziękuję  za wszelką pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpiwedź:

Proszę o weryfikację poprawności działania dźwięku z innym urządzeniem HDMI, ponieważ problem nie jest związany z głośnikami jeśli aplikacja wbudowana daje poprawny dźwięk.

Proszę zalecić również zmianę przewodu (jeśli po podłączeniu innego urządzenia HDMI dźwięk będzie niskiej jakości).

W przypadku problemów po podłączeniu innego urządzenia oraz wymianie przewodu mogę zalecić weryfikację serwisową systemu audio (możliwy problem z złączem HDMI):

 http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Trudno nam jednoznacznie określić, serwis powinien się temu przyjrzeć. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpiwedź:

Proszę o weryfikację poprawności działania dźwięku z innym urządzeniem HDMI, ponieważ problem nie jest związany z głośnikami jeśli aplikacja wbudowana daje poprawny dźwięk.

Proszę zalecić również zmianę przewodu (jeśli po podłączeniu innego urządzenia HDMI dźwięk będzie niskiej jakości).

W przypadku problemów po podłączeniu innego urządzenia oraz wymianie przewodu mogę zalecić weryfikację serwisową systemu audio (możliwy problem z złączem HDMI):

 http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
seafight1996
Poszukiwacz

Witam

Dziękuję bardzo za pomoc. Z tego co zauważyłem w Internecie,  nie jest to odosobniony problem. Sprawdzałem na trzech różnych przewodach HDMI, jednakże mozna się przyzwyczaić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia. 

Pozdrawiam