anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BDV E6100 jak połączyć ?

lucash93
Nowicjusz

Sony BDV E6100 jak połączyć ?

Witam !

Dzis zakupiłem kino domowe i nie wiem jak mam je połączyćz TV, przez kabel HDMI jak się połączę to widać tylko obraz i muszę połączyć dodatkowo kabel 2 "czincze" zeby był głos... co mam zrobić ? 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Trochę opisz bardziej problem.

Gdzie nie masz dźwięku? W głośnikach kina gdy oglądasz TV czy głośnikach TV gdy oglądasz kino?

 

Jak aktualnie masz to podłączone jaki TV? Do którego gniazda w TV podłączyłeś przewód HDMI?

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Jola.Cyganek
Poszukiwacz

witam, czy z tego kina da się puścić dzwięk bezprzewodowo z Tv sony KDL-47W805A?
i czy po podłączeniu przez hdmi da się słuchac dzwieku z tv przez kimo? 
Pytam ponieważ bluetootch w TV  nie widzi kina a po podłączeniu przez hdmi dzwięk z tv idzie przez głośniki z TV a przez to kino nie mimo iż wybierany jest z funkcji kina TV.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Do KDL-47W805A po bluetooth można tylko podłączyć mysz bezprzewodową. Link poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/13MW802111/PL/c_gset_bluetooth.html

Czyli odpada podłączenie bezprzewodowe.

 

Jeśli chodzi o HDMI to musisz podłączyć kabel (w wersi 1.4a,1.4b lub 2.0 choć niektóre 1.3 też pewnie zadziałają)

do gniazda HDMI IN 1 (ARC) - zgodnie z linkiem poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/13MW802111/PL/c_t_europe_hg_md_lk_bottom.html

Ustawić wyjście dźwięku na "System audio" w TV - zgodnie z linkiem poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/13MW802111/PL/c_extsnd_sp.html

 

W kinie w menu [Nastawienia systemu]:
[Sterowanie przez HDMI] - [Włącz]
[Audio Return Channel] - [Auto]

Patrz strona 53 w instrukcji od kina.

I wybrać funkcjękina na TV.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Mariollina
Poszukiwacz

Witam,

 

W tym tygodniu kupilam system Sony i probuje go podlaczyc do projektora (ktory jest podlaczony do laptopa) przed HDMI, ale nie dziala. Czy ktos moglby mi podpowiedziec co musze zrobic w ustawieniach. W chwili obecnej korzystam z dwoch kabli HDMI:

 

1.  podlaczenie laptopa do projektora

2. podlaczenie projektora z systemem Sony

 

Probuje od kilku godzin i nic mi tu nie wychodzi. Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

 

Z gory bardzo dziekuje.

 

Mariola

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz jaki masz projektor - model. Będę wiedział jakie masz w nim wejścia, dzięki czemu łatwiej będzie określić jak najlepiej to połączyć.

 

Pozdrawiam

Mariollina
Poszukiwacz

Witam, Mam Optoma HD141X . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Ze względu, że kino domowe ma niestety tylko 1 wejście HDMI, za dużo możliwości nie ma.

Projektor z HDMI1 do kina domowego do HDMI (ARC).

Laptop z HDMI do projektora do HDMI2.

 

W specyfikacji projektora nie jest napisane czy HDMI1 obsługuje ARC. 

Jeśli nie, niestety jeśli będziesz chciała uszłyszej dźwięk z laptopa w kinie domowym to koniecznym jest poprowadzenie dodatkowego kabla 2xChinch<->MiniJack. Podłączasz go w kinie do gniazda AUDIO IN w projekotrze do gniazda AUDIO OUT. Wtedy aby usłyszeć dźwięk w kinie musisz wybrać na pilocie kina za pomocą klawisza Function źródło AUDIO.

 

Pozdrawiam

Mariollina
Poszukiwacz

Witam, Niestety nawet z dodatkowym kablem,nie ma dzwieku. Musze zwrocic produkt. Czy moze Pan mi doradzic jaki sprzet home cinema bedzie dzialal z projektorem + laptopem? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Mariola
roberto222
Poszukiwacz

dzisiaj kupilem kino domowe i mam problem jak podlaczyc aby dzialalo w miare poprawnie w 5,1 .problem w tym ze TV sony ma tylko 1 wejscie HDMI HML,kino domowe tez 1 wyjście HDMI ARC i do tego dochodzi dekoder kablówki z 1 wyjściem HDMI i zaczyna sie problem bo nie wiem czy da sie cos z tym zrobić,czy nie brakuje wejśc HDMI na moim sprzecie ,telewizor podłączylem kablem optycznym z Kinem Domowym....co jeszcze musze zrobic ,podłaczyć czy przepiąć...pomocy