anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sound bar ht-ct370 i tv sony bravia kd55x8005c problem z arc

Bedzio1944
Nowicjusz

Sound bar ht-ct370 i tv sony bravia kd55x8005c problem z arc

Witam wszystkich. Mam pewien problem. Chciałbym podłaczyc moj soundbar z moim tv przez hdmi arc. Zaznaczam ze oby dwa urzadzenia napewno je posiadaja. I kiedy proboje to zrobic to na tv pojawia sie tylko ze kabel jest podłaczony ale nic sie nie pokazuje. Dodam ze chce podlaczyc playstation 4 i telwuzje nc+ i obydwa urzadzenia podłaczam do soundbara odpowiednio w hdmi1 i 2. Trzeci kabel jest podłaczony do hdmi out i podłaczony do wejscia hdmi z arc w tv. W czym moze byc problem ? Sprawdziłem ustawienia w soundbarze i wszystko jest prawidłowo. Jakies pomysły ? Przepraszam za czesciowy znak polskich znakow. Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W ustawieniach TV musi być włączony BraviaSync:

[Zewnętrzne wejścia] — [Ustawienia BRAVIA Sync] — [Sterowanie BRAVIA Sync] — [Wł.]

 

Sprawdź czy w HT-CT370 masz włączone:

[Menu] — [HDMI] — [ARC] — [On]

 

Pomcne linki::

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/contents/TP0000646329.html

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/contents/TP0000646426.html

http://pdf.crse.com/manuals/4488970312.pdf

 

Pozdrawiam

Bedzio1944
Nowicjusz

Witam. Dziekuje za szybka pomoc ale nie stety nic z tego. Sterowanie bravia sync mam wlaczone i nawet nie moge tego wylaczyc. Arc na soundbarze tez mam na on. Kiedy podepne tylko do hdmi4 gdzie mam Arc w wyborze to na tej 4 mam satelite która mam podpiete do soundbara do wejscie hdmi 1 ale za nic nie chce znalesc hdmi2 gdzie mam ps4. Myslisz ze to winna tv czy ja dalej cos zle robie ? Dodam jeszcze ze jak wlacze ps4 to automatcznie hdmi4 arc widzi tylko ps4. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli wszystkie urządzenia są kompatybilne z BraviaSync to wybór powinieneś uzyskać poprzez klawisz SyncMenu na pilocie. Jeśli satelita jest niekompatybilny z BraviaSync to najlepszym rozwiązaniem będzie połączyć wszystko bezpośrednio do TV:

HT-CT370 -> TV HDMI 4 ARC

Satelita -> TV HDMI 2

PS4 -> TV HDMI3

 

Pozdrawiam

Bedzio1944
Nowicjusz

Nie pomyslalem o tym. Moze faktycznie moj dekoder niema arc. Nie przewidzialem tego :slight_smile: dzieki

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Odbiornik satelitarny nie będzie miał ARC jak już może nie być kompatrybilny z BraviaSync. Jak satelita jest podłączony do soundbara to dźwięk z satelity będzie tylko w soundbarze a już nie w TV. Z kolei jak satelitę podłączysz do TV to masz dźwięk albo w TV albo w soundbarze (zależy jak masz ustawione [Głośnik[->[Głośnik TV albo System audio]

ARC odpowiada tylko za to aby dźiwęk z TV szedł poprzez HDMI do soundbara jak oglądasz np. dowolny kanał w TV lub oglądasz satelitę podłaczoną do TV i nie trzeba było prowadzić dodatkowego połączenia optycznego pomiędzy TV a soundbarem.

 

Pozdrawiam