anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-CT180 czasami opóźnienie dźwieku

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Soundbar HT-CT180 czasami opóźnienie dźwieku

Od niedawna mam model HT-CT180 podłączyłem go kablem optycznym dostarczonym z urządzeniem. Zauważyłem że często przy filmach fabularnych jest delikatne opóźnienie dźwieku względem obrazu. Jest to opóźnienie półsekundowe dosłownie minimalne ale rzuca się w oczy patrząc na usta aktorów. Problemu nie ma na programach informacyjnych czy nawet niektórych serialach itp. Nawet w instrukcji obsługi jest napisane o możliwym minimalnym opóźnieniu przy filmach zatem Sony świadomie wypuściło produkt z taką poniekąd - wadą. Czy mogę jednak temu jakoś zaradzić? Czy podłączenie przez bluetooth może rozwiązać problem? 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Czy problem został już rozwiązany?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Instrukcja przewiduje takie sytuacje. Istotny może być również w tej kwestii model TV, jaki jest jego system operacyjny oraz z czego odtwarzane są filmy.

Na początek proponuje dostosować ustawienia obrazu, np. film, albo gry.

Podłączenie przez bluetooth nie zawsze jest możliwe.  

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Nie bardzo rozumiem dlaczego instrukcja oraz wiadomo że także Sony dopuszcza taką możliwośc? Czy zatem produkt nie mija się z celem? Soundbara używamy głownie aby polepszyć dźwięk przy filmach a to właśnie przy nich problem pojawia się najczęściej. Oglądanie filmów w takiej postaci jest męczące i produkt jakim jest soundbar nie nalezycie spełnia swoją rolę. 

 

 

 Na początek proponuje dostosować ustawienia obrazu, np. film, albo gry.

 

Nie wiem co ma do rzeczy ustawienie obrazu do dźwięku ale w wolnej chwili spróbuję. 

 

Istotny może być również w tej kwestii model TV, jaki jest jego system operacyjny oraz z czego odtwarzane są filmy.

 

Model telewizora to KDL-32WD750, n ie wiem jaki ma system operacyjny, filmy odtwarzane są z dekodera nc+ Mediabox+.

 

Czy podłączenie soundbara bezpośrednio pod dekoder telewizji satelitarnej może rozwiązać problem? Ominięta zostanie wtedy dodatkowa droga przejścia sygnału która może generowac problem. Wówczas pozbawiony będę dźwięku z aplikacji TV który odtwarzany będzie z głośników TV ale jak ma to rozwiązac problem to przystanę na to. Chyba że się mylę. 

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Niestety fabrycznie w niektórych modelach występują takie usterki dlatego uzwgledniono informacje o tym dla wiedzy użytkowników w instrukcji produktu.

Jeżeli chodzi o dalsze kwestie techniczne radzimy już skontaktować się z Autoryzowanym Centrum Serwisowym Sony. Pomoc techniczna osoby fizycznej przy urządzeniu będzie niezastąpiona.

Lista serwisów: https://www.sony.pl/dealerlocator/search

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

A możecie dać mi namiary na Autoryzowany Punkt Serwisowy w Trójmieście? Z podanego linku wyświetlają mi się tylko sklepy Sony a nie wierzę że w takiej aglomeracji jak Trójmiasto nie ma Autoryzowanego Serwisu. Dziękuję. 

Anna_R
Moderator

W Centrum Sony w Gdyni (centrum Rivera) jest również punkt serwisowy.

Podaję dane kontaktowe - tel.: (58) 351 24 16  ul. Kazimierza Górskiego 2, 81-304, Gdynia, Polska. 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

OK, nie sądziłem że w galerii handlowej może być także serwis. Dzięki i pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Pod podanym linkiem https://www.sony.pl/dealerlocator/search nalezy zaznaczyć wyszukiwanie centrów serwisowych. Na mapie pojawiają się również Sklepy Sony Centre ponieważ w tych konkretnych między innymi również znajduje się nasza pomoc serwisowa.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.