anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry  @mikulski.d

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
https://bit.ly/2EOGAvy
lub
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

problem chwilowo rozwiązał się chyba sam. Ustawienia fabryczne póki co rozwiązały problem mimo że nie powinny miec z tym nic wspólnego.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzięki za informację, mam nadzieję, że problem już nie powróci : )

pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Wydaję mi się że temat mocniej rozgryzłem.

Otuż zanikał dźwięk w subwooferze. Jak przyłożyłem głowę do bass reflexu wyraźnie było słychać że co jakiś czas nagle urywał się całkowicie z niego dźwięk.

Wydaje mi się że winna byłą wciśnięta funkcja "night mode" .

Muszę to zaobserwować. 

 

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Temat obserwowałem, niestety jednak jest coś nie tak z moim sprzętem. Wydawało mi się że w trybie " night mode "sub nie dostaje pełnego sygnału i szaleje. Niestety są momenty że dźwięk zanika w subwooferze jak i na dodatkowych satelitach, które są przecież osobnym produktem.

Najgorsze jest to że usterka nie występuje powtarzalnie w jakiś określonych okolicznościach. 

Przez kilka godzin może być wszystko idealnie i nagle ten dźwięk na bezprzewodowych głośnikach chwilowo zanika. 

Obawiam się że przy reklamacji będę miał odmowę ponieważ nikt nie będzie sprawdzał sprzętu aż do momentu wystąpienia zaniku dźwięku. 

Nawet moja żona usłyszała że jest cośnie tak, więc nie jest to już tylko moja fanaberia.

Proszę powiedzcie jak mam ten temat dalej skutecznie ruszyć.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@mikulski.d być może problem jest spowodowany innymi urządzeniami bezprzewodowymi pracującymi na zbliżonej częstotliwości. Sprawdź czy po ustawieniu kanału RF Channel na stały problem nadal występuje.

Więcej informacji na stronie 35 instrukcji w języku polskim (145 :

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/4727/e2974c932bc0a6268b7ca51f8aa1a67f/47275334M....

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Udało Ci się rozwiązać ten problem ? Ja mam swój HT-ZF9 od jakiegoś 1.5 roku i zaczął niedawno występować u mnie ten sam problem... Najpierw sprawdziłem kabel HDMI - jest ok, przełączyłem się na Bluetooth - to samo...

Oglądam sobie czasami cały czas dobrze, a czasami mam wrażenie jakby basy całkowicie w belce, wofferze i tylnych głośnikach zanikały...Dźwięk na chwilę robi się taki mega płaski...Także myślałem, że cos może mi się zdaję, ale z pomocą jak u Ciebie przyszła żona - a jeżeli ona już to nawet usłyszała to coś musi być na rzeczy...

Też chciałem oddać na gwarancję, ale wątpię żeby ktoś siedział i czekał, bo jak znam swoje szczęście to usterka nie wystąpi w serwisie...

Ustawiałem już RF na ON/OFF, tylne głośniki na Quality/Connection próbowałem i nic...

Najlepsze jest to, że w pokoju nic się nie zmieniło od momentu kupna belki, a takie cyrki dopiero teraz zaczęły się dziać...

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

U mnie pomogło zmiana umeblowania. Teraz subwoofer jest bliżej listwy i
póki co nic się nie dzieje
profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Listwę mam około 1m od belki, może nawet bliżej...

Stoi tak od samego początku... nigdy nie miałem problemu...

Masz może gdzieś jakieś filmiki ze swoim zjawiskiem ?

Bo u mnie jak to się dzieje to mam wrażenie, że głośnik w belce jeden też jakby przestawał grać...

Wszystko takie mega płaskie się na moment robi, miałeś tak samo ?