anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
Maly13
Poszukiwacz

Cześć, po zakupie soundbaru miałem ten sam problem co jakoś czas zanikał mi dźwięk, czytałem już wcześniej ten temat i też kombinowałem co to może być, uznałem że zmienię kabel hdmi, kupiłem nowy z przesyłem 18gb i od prawie 2 tyg nie mam żadnych problemów z soundbarem, a nawet powiem ze dzwiek się zrobił dużo lepszy 😉 dodam zdjęcia kabla który kupiłem 

IMG_20200115_210109.jpg

IMG_20200115_210104.jpg

 

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Hmmm ale co ma kabel HDMI do bezprzewodowej komunikacji belki z subwofferem? Dużo daje sam restart belki, bo u mnie działo się codziennie, belka z prądu, woffer z prądu, reconnect woffera od nowa i tydzień był spokój całkowity. Ja używam tylko kabli z certyfikatem Premium HDMI Certification więc to raczej nie wina kabla...

Maly13
Poszukiwacz

To nie wiem, ja pisze jak było u mnie, zmieniłem kabel i wszystko działa bez problemów😉 Podłączona belka jest do sony xg9505

Poza tym poczytaj co daje ten premium certyfikat xd liczy się szybkość przesyłu.. 

profile.country.PL.title
sekotek
Użytkownik

Od początku używam kabli 4K HDMI 2.0 600 MHz gdzie prędkość wynosi właśnie 18Gbps, dodatkowo teraz spróbowałem drugiej metody z odłączeniem od prądu belki oraz suba ale po 5 min znowu zaczęło ciąć dźwięk, więc to, że u Was jeszcze działa to czysty przypadek.

Dalej uważam, że jedyne wyjście w tej chwili to podłączenie przewodowe ale tego jeszcze nie próbowałem.
84209603_1081766525548980_4860027190760177664_n.jpg84355804_118867649429987_7951453940711686144_n.jpg

profile.country.PL.title
Marillion73
Użytkownik

Kable na pewno nie są przyczyną. Wysłałem soundbar do serwisu, jestem ciekaw co stwierdzą lub... nie :slight_smile:

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto komunikat Sony w temacie problemów z dźwiękiem:

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00200429https://www.sony.co.uk/electronics/support/...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Marillion73
Użytkownik

Nic to nie pomagało, u mnie jeszcze w tylnych głośnikach słychać świst nawet jak nie idzie na nie żaden dźwięk. Jeśli taka tego sprzętu uroda, to nie warto dawać tyle kasy za ten sprzęt. Na razie czekam na odpowiedź z serwisu czy to taka jego uroda, czy coś jest nie tak. Mam w domu inne bezprzewodowe głośniki (JBL) i używam ich latem na dworze, ale nie słychać tam żadnych zakłóceń przy przekazywaniu dźwięku. 

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Marillion73 - coś Sony odpowiedziało?

profile.country.PL.title
Marillion73
Użytkownik

Oddałem sprzęt do serwisu w Poznaniu. Trzymali go prawie 2 tygodnie, a ja go mam dwa dni. Wymienili ponoć płytę główną, nadajniki i odbiorniki RF. Na tą chwilę nic nie rozłącza soundbara od reszty głośników więc wydaje się, że jest ok. Dźwięk na 5.1 też mi nie świszczy. Trzeba poczekać jeszcze pare dni by się przekonać czy rzeczywiście ten zabieg pomógł.

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

To muszę wysłać swój w takim razie chociaż ostatnio nie przerywa...

Ale jak coś to nagrane mam na kom. Ja jednak d2d zamówię sobie z Sony:)