anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

STR-DH550+BDP-S6700 płyty SA-CD jak to poustawiać ?

ROZWIĄZANE
Fiskomp
Poszukiwacz

STR-DH550+BDP-S6700 płyty SA-CD jak to poustawiać ?

Witam Wszystkich.

 

 

Jako świeżo upieczony posiadacz kompletu składającego się z odtwarzacza Bluray i Ampli KD, choć nie koniecznie jestem świeżak w tych tematach, tak utknąłem i nijak ruszyć z tematem nie mogę.

Otóż poustawiałem sobie wszystko co mnie interesuje poza jednym - odtwarzanie płyt Super Audio CD Multichannel. Wiem, że oba urządzenia obsługują ten format dźwięku, niestety w polskiej instrukcji słowem o tym niema, w angielskiej w sumie jeden wpis (że jest i obsługuje). Problem, że nic nie ma jaki standard, jakim łączem, jak ustawić. BluRay obsługuje zarówno SA-CD 2.0 jak i 5.1. Problem mam z Aplitunerem, po podłączeniu przez HDMI jak Bóg przykazuje, pięknie odtwarza, ale tylko 2.0 (oczywiście materiał zapisany w 5.1 - Dire Straits - Brother in Arms). 

Pytanie za 1000 punktów, czy ampli łyka tylko 2.0, a nie multi, choć dałbym może sobie łapę uciąć, że widziałem w angielskiej zapis że obsługuje SA-CD Multichannel.

 

Będę jeszcze walczył z supportem, ale może ktoś miał styczność i wie jak to ustawić. 

 

Zastanawiające jest, że domyślnie dla SA-CD w ustawieniu ampa jest złącze coax (koaksjalne-elektryczne), ale z tego co wiem, to raczej tym nie prześle się 5.1 w wysokim próbkowaniu, chociaż jutro powalczę i podepnę, ciekawe tylko jak będzie z priorytetem złącza dla BD (HDMI),a BD SA-CD (Coax).

 

Poza tym Amplituner mnie pozytywnie zaskoczył, może poza jednym - strasznie "brzdąka" jak się go włącza z trybu stand-by. Dość nieprzyjemny dźwięk jakby ten amp umierał. 

Fajna funkcja stand-by hdmi pass trough, choć nie do końca działa jak powinna, też do poczytania na ten temat.

 

 

Z góry dzięki za wszelkie konstruktywne uwagi i pozdrawiam.

3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Możesz się wspomóc instrukcją z modelu BDP-S6500 czyli poprzednika BDP-S6700, myślę że funkcje audio są zbliżone:

http://pdf.crse.com/manuals/4571033311.pdf

 

Zasadniczo aby skorzystac z dźwięku 5.1 poprzez HDMI musisz ustawić:

[Nastawienia muzyczne]->[Kanały odtw. Super Audio CD]->[DSD Multi]

Jeśli amplituner obsługuje DSD na wejściu HDMI IN wybierz:

[Cyfrowe wyjście audio]->[Auto]

[Nastawienia audio]->[Tryb wyjścia DSD]->[Auto]

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Niestety nie mam dostępu do tego modelu ale wg specyfikacji obsługuje LPCM 5.1 dla złącza HDMI dla urządzeń zgodnych z MHL:

http://docs.esupport.sony.com/homeav/STR-DH550_DH750/en/contents/TP0000301135.html

Jako źródło sygnału masz BDP-S6700?

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Fiskomp
Poszukiwacz

Dot.: STR-DH550+BDP-S6700 płyty SA-CD jak to poustawiać ? (Sony Subscription Update)

Witam.
 
Tak, specjalnie kupiłem tandem ampli STR-DH550 oraz Bluray S6700.
Przerobiłem wszelkie konfiguracje i niestety co dostanie amplituner po HDMI przerabia na PCM 2.0.
S6700 ustawiony DSD multi, wszelkie konwertery powyłączane.
Po długich bojach się poddałem.
Do tego, co nie opisałem, np odtwarzanie pliku MKV z dysku USB z dźwiękiem DTS-HD player odtwarza tylko jako core (5.1) i nie widzi żadnych napisów (czy to PGS, czy subrip).
Płyty z LPCM 5.1 odtwarza jako PCM 2.0 44kHz, sprawdzone zarówno z S6700, jak i playerem sieciowym.
Wiem, że ampli to najniższy model, ale żeby nie radził sobie z nieskompresowanym 5.1 ?
 
Pokusiłem się o sprawdzenie wszelkich połaczeń i ustawień.
 
BluRay S6700:
Sekcja Nastawienia Audio
 
1. Cyfrowe wyjście audio-> Auto/PCM (PCM - dostaję komunikat, że przy SACD samo przechodzi na PCM) - mam ustawione AUTO
2. Tryb wyjścia DSD -> AUTO/Wyłącz ustawienie AUTO
 
Sekcja Nastawienia Muzyczne
 
1. Warstwa SACD -> SACD
2. Kanały odtwarzania SACD -> DSD Multi
 
 
Testowane płyty"
StingSacred - Love - przy odtwarzaniu na OSD komunikat SACD Multi
Dire Straits - Brother in Arms 20th Anniversary Edition - przy odtwarzaniu SACD Multi
BluRay Within Temptation - Black Symhony - ustawiona ścieżka audio LPCM 5.1 i taki komunikat jest na OSD
 
Wszystkie trzy płyty odtwarzane jako PCM 2.0
 
 
Player podłączony do Amplitunera - Video IN (MHL) - tak oznaczone.
Wychodzi na to, że w amplitunerze coś mogę mieć źle ustawione, tylko nie mam pomysłu co, bo w sumie tam menu jest strasznie ubogie. Kabel HDMI też sprawdzałem na kilku HDMI 1.3b. jednym nawet 2.0 (4K).
Przekopię jeszcze instrukcję do ampli, ale wątpię, czy coś znajdę.
 
Dziękuję za zainteresowanie.
 
Pozdrawiam.
 
fiskomp
 
Jedno ustawienie w Amplitunerze powodowało takie cyrki. HDMI Mode AMP+TV. Tknęło mnie po sugestii djrychu, zobaczyłem, że opcje MHL mam wyszarzoną. Potem ruszyło z kopyta i wreszcie jestem happy.
 
Wielkie dzięki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

Chętnie pomożemy i przesyłamy wiadomośc do kolegów z działu wsparcia technicznego. Z pewnością doradzą, a my przeslemy ich wskazówki. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Możesz się wspomóc instrukcją z modelu BDP-S6500 czyli poprzednika BDP-S6700, myślę że funkcje audio są zbliżone:

http://pdf.crse.com/manuals/4571033311.pdf

 

Zasadniczo aby skorzystac z dźwięku 5.1 poprzez HDMI musisz ustawić:

[Nastawienia muzyczne]->[Kanały odtw. Super Audio CD]->[DSD Multi]

Jeśli amplituner obsługuje DSD na wejściu HDMI IN wybierz:

[Cyfrowe wyjście audio]->[Auto]

[Nastawienia audio]->[Tryb wyjścia DSD]->[Auto]

 

Pozdrawiam

Fiskomp
Poszukiwacz

 

 

Mea Culpa.

 

Jedno ustawienie w amplitunerze i wszystko gra.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Niestety nie mam dostępu do tego modelu ale wg specyfikacji obsługuje LPCM 5.1 dla złącza HDMI dla urządzeń zgodnych z MHL:

http://docs.esupport.sony.com/homeav/STR-DH550_DH750/en/contents/TP0000301135.html

Jako źródło sygnału masz BDP-S6700?

 

Pozdrawiam

Fiskomp
Poszukiwacz

Dot.: STR-DH550+BDP-S6700 płyty SA-CD jak to poustawiać ? (Sony Subscription Update)

Witam.
 
Tak, specjalnie kupiłem tandem ampli STR-DH550 oraz Bluray S6700.
Przerobiłem wszelkie konfiguracje i niestety co dostanie amplituner po HDMI przerabia na PCM 2.0.
S6700 ustawiony DSD multi, wszelkie konwertery powyłączane.
Po długich bojach się poddałem.
Do tego, co nie opisałem, np odtwarzanie pliku MKV z dysku USB z dźwiękiem DTS-HD player odtwarza tylko jako core (5.1) i nie widzi żadnych napisów (czy to PGS, czy subrip).
Płyty z LPCM 5.1 odtwarza jako PCM 2.0 44kHz, sprawdzone zarówno z S6700, jak i playerem sieciowym.
Wiem, że ampli to najniższy model, ale żeby nie radził sobie z nieskompresowanym 5.1 ?
 
Pokusiłem się o sprawdzenie wszelkich połaczeń i ustawień.
 
BluRay S6700:
Sekcja Nastawienia Audio
 
1. Cyfrowe wyjście audio-> Auto/PCM (PCM - dostaję komunikat, że przy SACD samo przechodzi na PCM) - mam ustawione AUTO
2. Tryb wyjścia DSD -> AUTO/Wyłącz ustawienie AUTO
 
Sekcja Nastawienia Muzyczne
 
1. Warstwa SACD -> SACD
2. Kanały odtwarzania SACD -> DSD Multi
 
 
Testowane płyty"
StingSacred - Love - przy odtwarzaniu na OSD komunikat SACD Multi
Dire Straits - Brother in Arms 20th Anniversary Edition - przy odtwarzaniu SACD Multi
BluRay Within Temptation - Black Symhony - ustawiona ścieżka audio LPCM 5.1 i taki komunikat jest na OSD
 
Wszystkie trzy płyty odtwarzane jako PCM 2.0
 
 
Player podłączony do Amplitunera - Video IN (MHL) - tak oznaczone.
Wychodzi na to, że w amplitunerze coś mogę mieć źle ustawione, tylko nie mam pomysłu co, bo w sumie tam menu jest strasznie ubogie. Kabel HDMI też sprawdzałem na kilku HDMI 1.3b. jednym nawet 2.0 (4K).
Przekopię jeszcze instrukcję do ampli, ale wątpię, czy coś znajdę.
 
Dziękuję za zainteresowanie.
 
Pozdrawiam.
 
fiskomp
 
Jedno ustawienie w Amplitunerze powodowało takie cyrki. HDMI Mode AMP+TV. Tknęło mnie po sugestii djrychu, zobaczyłem, że opcje MHL mam wyszarzoną. Potem ruszyło z kopyta i wreszcie jestem happy.
 
Wielkie dzięki.