anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Subwoofer w HT-CT180 gubi połączenie

profile.country.PL.title
Mateusz35878
Nowicjusz

Subwoofer w HT-CT180 gubi połączenie

Dzień dobry,

 

od jakiegoś czasu zauważyłem, ze podczas pracy z telewizorem Samsunga soundbar SONY HT-CT180 (połączenie optyczne) podczas oglądania telewizji i grania na PS4 dość często gubi połączenie z subwooferem - czasem raz na godzinę, czasem raz na kilka minut na okres kilku sekund. Problem nie był widoczny podczas oglądania filmów z dysku oraz YT. Pod koniec grudnia kupiłem telewizor SONY KD-55XE8599 i niestety tutaj problem jest identyczny nawet przy filmach z dysku i YT. Podczas pracy z telefonem prze bluetooth nie spotkałem się z utrata basu. Czy są Państwo w stanie mi pomoc? 

 

Pozdrawiam.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli w otoczeniu są inne urządzenia pracujące w paśmnie 2,4 GHz np. sieć WiFi to może ona powodować przerwanie połączenia pomiędzy subwoofer a soundbarem gdyż komunikują się bezprzewodowo w tym samym paśmie. Daltego spróbuj zmienić kanał na której jest nadawana twoja sieć WiFi.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mateusz35878
Nowicjusz

Dzień dobry, 

 

jak sprawdzić kanał WiFi na subwooferze? Będzie z tylu na etykiecie? Może być jeszcze jakiś powód występowania takiej usterki? 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Miałem na myśli zmianę kanału w routerze.

 

Przeprowadź też reset soundbara:

1. Przytrzymując wciśnięty przycisk POWER (włączony/tryb czuwania) w zestawie, wciśnij jednocześnie przyciski INPUT i VOL – w zestawie i przytrzymaj je przez 5 sekund. Wszystkie 5 wskaźników na głośniku Bar Speaker mignie 3 razy, a ustawienia zostaną przywrócone do stanu pierwotnego.
2. Odłącz przewód zasilania.

 

Jeśli problem mimo tego nie ustąpi zarejestruj sprzętu do naprawy poprzez poniższy link:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm?search-sparrow=HT-CT180

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mateusz35878
Nowicjusz

Ja miałem na myśli kanał częstotliwości (1-13) w subwooferze - przepraszam za zle określenie. 

Zrobilem jak Pan sugerował. Sprawdzałem na kanale w routerze nr 9 i 2 - niestety na oby dwóch subwoofer gubił połączenie, pierwszy raz po jakiś 30 minutach potem częściej. Nie pozostaje nic innego jak zanieść sprzęt do elektromarketu i zareklamować sprzęt z dokładnym opisem wady. 

 

Jeszcze jedno pytanie - jak wyglada weryfikacja sprzętu w punkcie serwisowym? Nie chciałbym zostać odprawiony z wynikiem analizy NTF. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W poprzednim poście podesłałem Ci link do zgłoszenia naprawy. Co do weryfikacji sprzętu trudno mi powiedziec jak to wygląda.

 

Pozdrawiam