anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

UBP-X800 + KD-49XF7596 problem z audio CD

profile.country.PL.title
vBonifa
Nowicjusz

UBP-X800 + KD-49XF7596 problem z audio CD

Witam,

od ponad tygodnia jestem posiadaczem UBP-X800. Podłączyłem go dwojako - do TV Sony KD-49XF7596 kablem HDMI i amplitunera Harman Kardon AVR 150 kablem coaxialnym. Borykam się z odtwarzaniem oryginalnych, sprawnych płyt audio CD przez wyjście coaxialne. Otóż odtwarzacz kilka razy na odsłuch płyty przeskakuje o kilka sekund do przodu. Oczywiście Sony odsyła do serwisu, zamiast pomyśleć nad problemem. Wczoraj chciałem zobaczyć, jak to wygląda 'na wizji', więc włączyłem telewizor i uważnie 'oglądałem' słuchaną płytę. Okazało się, że 2 kolejne płyty też obejrzałem i problem nie wystąpił. Jak tylko wyłączyłem telewizor, odtwarzacz zaczął znowu gubić sekundy. Dzisiaj po opisaniu Sony moich obserwacji, próbowałem skontaktować się telefonicznie. Nie udało się. Zacząłem więc grzebać dalej. Odłączyłem kabel HDMI od telewizora i znów przeskakiwanie się skończyło. Wymieniłem kabel HDMI na inny, zmieniłem wejście w TV - przeskakiwanie wróciło. Zacząłem więc po raz kolejny czytać menu w TV i w odtwarzaczu. Znalazłem opcję w odtwarzaczu na wyjście audio i zmieniłem ją z Auto na HDMI2 (do którego notabene nie mam nic podłączone) i słucham już trzeciej płyty z kolei. Nic nie przeskakuje. Mam nadzieję, że Sony pomyśli nad jakąś poprawką, a tymczasem dla fanów odsłuchu audio CD na tym odtwarzaczu, polecam ten workaround. 

--

Bonifa

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dzięki za przekazane obserwacje - przekazałem je do supportu w celu weryfikacji przez techników. Jak będzie odpowiedź dam znać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:

Połączenie coaxial ma mniejszy zakres obsługiwanych częstotliwości próbkowania (48kHz]/[96kHz]/[192kHz]) i prawdopodobnie odtwarzany materiał jest zapisany w innej wartości tego parametru. Ponadto niektóre z urządzeń zewnętrznych mogą nie obsługiwać częstotliwości próbkowania na poziomie [96kHz] i [192kHz]. Za pośrednictwem kabla HDMI może być obsługiwany większy zakres częstotliwości i w związku z czym zgłaszana niedogodność może w tym przypadku nie występować. Zalecałbym również aktualizację oprogramowania w odtwarzaczu UBP-X800, którą można pobrać na stronie: 

https://bit.ly/2E8fQCQ

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
vBonifa
Nowicjusz

Witaj,

jak wspominałem, aktualizacja jest do najnowszej wersji. Zmieniałem PCM na każdą z trzech wartości. Sony odpowiedziało, że problem leży po stronie telewizora, który wciąż jest w stanie czuwania i wybudzanie w ten sposób zawiesza audio. Nie ma na to sposobu i trzeba wyłączyć dźwięk po hdmi podłączonym do telewizora. Mój sposób jest jedyny właściwy (nie liczę słuchania muzyki przy włączonym telewizorze, bo to nie jest rozwiązanie).

 

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

vBo

profile.country.PL.title
matej99
Użytkownik

Jak widać tyle czasu minęło a Sony problemu nie dostrzega. Problem występuje nadal w tym modelu, który nadal jest w produkcji, i nic nowszego od tego czasu nie pojawiło się. (UBP-X800M2 obecnie oferowanym przez Sony).  Słuchanie muzyki czy to CD czy strumieniowane, działa prawidłowo tylko w tedy kiedy zrezygnujemy z podłączenia urządzenia do telewizora, a do Amplitunera tylko przez Coaxial. 

Więc tak naprawdę urządzenie jest albo do Muzyki albo do Filmów, ponieważ ma błędy (pewnie sprzętowe a nie softwerowe, nie wiem).