anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienie języka polskiego w kinie DAV-DZ740

profile.country.pl_PL.title
aniah21
Początkujący

Ustawienie języka polskiego w kinie DAV-DZ740

Witam, kupiłam kino domowe Sony DAV-DZ740, lecz nie mogę zmienić języka menu. W menu ekranowym nie ma nawet języka polskiego, a w tych pozostałych jest do wpisania kod języka. Wpisałam kod 1428, ale nic się nie zmieniło. Proszę o poradę.

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Witaj aniah21,

poleciłbym Ci przeprowadzenie ponownej konfiguracji kina domowego. Możesz zrobić to w następujący sposób:

http://img203.imageshack.us/img203/1253/screenshot022k.jpg

Następnie zgodnie z punktem 4 zaglądasz na stronę 27 z instrukcji którą znajdziesz poniżej(step-by-step):

http://pdf.crse.com/manuals/4262748421.pdf


Nie będe przesyłał screenów, bo to chyba mija się z celem.


W razie pytań pisz śmiało.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
aniah21
Początkujący

Dziękuję za chęci, ale to nic nie daje. Konfigurację wstępną robiłam na samym początku i wszystko mam ustawione zgodnie z instrukcją na str. 27. W "LANGUAGE SETUP" są 4 podpunkty: OSD - które posiada 13 języków (brak polskiego), MENU, AUDIO i SUBTITLE - mają o kilka języków więcej, lecz polskiego wśród nich też niestety nie ma. Na końcu każdej z tych trzech list jest OTHERS. Po wejściu w to mam do wpisania czterocyfrowy kod danego języka. W instrukcji do języka polskiego jest to kod 1428. Ustawiłam ten kod dla MENU, AUDIO i SUBTITLE ale nic się i tak nie zmienia. Domyślam się, że musiałabym zmienić język w tym OSD (menu ekranowe?) ale nie ma tam takiej możliwości. Czy jest możliwe że ten odtwarzacz nie ma w ogóle polskiego menu? Jest jakaś inna możliwość ustawienia tego języka?

Pozdrawiam :wink:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dzisiaj mam trochę więcej czasu i przyznam się, że dopiero teraz zgłębiłem mocniej ten temat.

Istnieje taka możliwość, że kino nie ma polskiego języka. Wydaje mi się jednak, że po wpisanie kodu języka polskiego powinno to przełożyć się na to co masz na displayu.

http://img706.imageshack.us/img706/4594/screenshot002jae.jpg


Pytanie, czy masz podłączony do kina domowego TV. Zastanawia mnie ten temat ze względu na to, że produkty Sony sprzedawane na polskim rynku miały dotychczas nasz język. Wątpię aby raptem firmie Sony odechciało się dodawania języka polskiego do oprogranowania.


Jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Mowa rzecz jasna o języku w kinie domowym w menu? Bo temat różnych języków może przewijać się jeszcze pod kątem języków w menu ale na TV oraz języków z płyt DVD odtwarzanych na TV. To są 3 różne ustawienia.

Seria kin DZ ma dość rozbudowane możliwości więc nie powiem ale łatwo jest się w tym wszystkim zagubić :smileyhappy:.


Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
aniah21
Początkujący

Kino podłączone jest do TV Panasonic Viera i menu ekranowe TV jest w języku polskim. Więc wg mnie skoro menu telewizora ustawione jest na język polski, to powinien się też zmienić język menu kina. Ale chodzi o to, że na liście języków w menu ekranowym kina nie ma w ogóle języka polskiego. Język ten jest do ustawienia w menu, dźwiękach i napisach - ale tylko poprzez wpisanie kodu języka. Problem w tym, że ten kod nie działa...


Co do ostatniego pytania z tymi trzema innymi ustawieniami: język menu kina jest domyślnie ustawiony jako angielski (bo w rozwijanej liście nie ma polskiego), język menu telewizora to polski. A jak mam rozumieć pytanie o język z płyt DVD? Bo nie bardzo to zrozumiałam.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

aniah21 wrote:


...A jak mam rozumieć pytanie o język z płyt DVD? Bo nie bardzo to zrozumiałam.


Język jaki może być wyświetlany przez kino przewija się w kilku miejscach. Wszytekie już wymieniłaś w poprzednim wątku poza językiem DVD. Jest to po prostu język (napisy) w filmie odtwarzanym z DVD na TV.


Reasumując - kod wpisujesz poprawny a mimo tego nie masz polskiego menu.

Jeszcze od siebie polecę sprawdzenie aktualizacji urządzenia do najnowszej wersji softu.

Z tyłu playera znajdziesz kod produktu - dzięki niemu znajdziesz aktualizacje na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/hub/TV



Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
aniah21
Początkujący

Wczoraj dzwoniłam na infolinię i powiedzieli mi że ten model po prostu nie ma menu w języku polskim. Podobno bardzo rzadko się to zdarza, ale akurat ja musiałam na to trafić ;/

Dziękuję za pomysł ze sprawdzeniem aktualizacji - jutro spróbuję, zobaczymy czy to coś da...

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jedyna nadzieja w aktualizacji, choć skoro w Sony przekazali informację o braku języka polskiego, to tak zapewne będzie.

Do aktualizacje będzie Ci potrzebny model playera (odtwarzacza) a nie całego kina (odtwarzacz+głośniki).

Trzymam kciuki :thumbsup:

Pozdrawiam Stubb
-EUSZE.
Poszukiwacz

Czy udało się przeprowadzić aktualizację softu i czy masz już w tym kinie język polski?