anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Usterka „Hello” w Soundbar Sony HT-A5000

0040406
Nowicjusz

Usterka „Hello” w Soundbar Sony HT-A5000

Po 5 dniach od zakupu,Soundbar Sony HT-A5000 przestał się włączać a jedynie pozostał na etapie powitania „Hello”. Nie reagował na kombinacje wywołującą reset ani na pilota. 
trafił do serwisu w ramach rekojmi z EuroRTVAgd i po 14 dniach otrzymałem info ze głośnik jest sprawny. Został wykonany jedynie reset ale po otwarciu głośnika. Głośnik odebrałem ale ponownie usterka „Hello” wystąpiła już drugiego dnia. 
Nagrałem filmik pokazujący usterkę,zaniosłem do sklepu,wyczerpująco opisałem co się dzieje z głośnikiem i złożyłem kolejna reklamacje. 
W międzyczasie ,skontaktowałem się z serwisem i powiedziałem ze głośnik znowu trafi do nich oraz udostępniłem film wraz z opisem. Dostałem maila ze usterka „Hello” jest ciezka do wykrycia jeśli nie wystąpi od razu a wymiany płyty głównej załatwiłaby sprawę. Maila udostępniłem EuroNet ale jakby pozostał dla nich niezrozumiały. 
Po kolejnych 14 dniach dostaje info ze moja reklamacja nie może być uwzględniona ponieważ głośnik jest sprawny. 
Dzwonię do serwisu i pytam co się stało? Dowiaduje się ze głośnik został zresetowany i uznany za sprawny. 
Pytam o poprzednie stanowisko i dowiaduje się ze takie jest stanowisko serwisu. 
Jako inżynier dźwięku w TV z 29 letnim doświadczeniem wiem ze głośnik nie jest sprawny co zreszta potwierdzili pracownicy sklepu kiedy oddawałem go za drugim razem (ale ich szefostwo ma ich tylko za sprzedawców choć wiedza kiedy coś działa i kiedy ma wadę).

Jutro idę odebrać soundbara i ciekaw jestem kiedy wada się znowu ujawni.

BTW… soft aktualny,podłączenie prawidłowe a kable sprawne i wysokiej jakości. 
Czy mieliście taki przypadek? Jak rozmawiać z serwisem w takim przypadku? Od kogo można uzyskać pomoc? 

 

 

2 ODPOW. 2
0040406
Nowicjusz

IMG_8178.jpeg

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na moje oko problem leży w komunikacji pomiędzy Euro a serwisem. Ty opisujesz usterkę a nie wiadomo jak sklep ją opisuje wysyłając soundbar.

Ja bym zgłaszał w ramach gwarancji bezpośrednio do serwisu, odbiór przez kuriera serwisu i wtedy jest Twój opis przy sprzęcie. 

Dzwoń na infolinie i sam wysyłaj do serwisu bo inaczej to sie będziesz odbijał, a usterka jest ewidentna, tyle że występuje losowo.