anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zaniki dzwieku

profile.country.PL.title
mazi630
Poszukiwacz

Zaniki dzwieku

 Do amplitunera yamaha ax-v477 podłączony jest Blueray yamaha bd s667 oraz tv sony bravia. Przy słuchaniu płyt cd co jakiś czas dźwięk zanika na 1 s. Po odłączeniu hdmi arc od telewizora takich objawów już nie ma. Bluray podłączony jest hdmi. Kable sprawdzone. Zaniki sa nieregularne. Szukam przyczyny i nic.

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Nie podałeś mi jeszcze, czy widzisz zaniki na źródle HDMI. Widać to tam gdzie są wszystkie wejścia widoczne, po wybraniu przycisku Home na pilocie, lub pierwszy z gry po lewej.

Jeżeli je masz, wejdź w TV, ustawienia-informacje-uruchom ponownie. Zobacz czy to Ci pomoże, bo ja od czasu do czasu mam takie coś na swoim XF9005 i podłączonym do niego soundbarze XF9000.

profile.country.PL.title
mazi630
Poszukiwacz

Uruchimilem ponownie. Problem pozostał. Jakby amplituner pomimo odtwarzania z innego źródła i poprzez inne hdmi wykrywał lub gubił HDMI ARC. Przy zaniku pojawia się lub zanika HDMI out. Tak jakby wyjmować wtyczkę z  tv lub ja podłączyć.

profile.country.PL.title
mazi630
Poszukiwacz

O dziwo przy odtwarzaniu na bluray plyt, ale przy włączonym tv zanikow nie ma i święeci się HDMI out. No ale przy włączonym tv nie słucha się cd. Biorac poprzednie opisy czy szukać przyczyny w tv czy amplitunerze ?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@mazi630 przyczyną może być BraviaSync która nie jest kompatybilna AV Yamaha. Wyłącz w TV funkcję BraviaSync i daj znać czy problem nadal występuje:

https://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/04-07_03.html

Na stronie poniżej jeszcze jest wzmianka, że urządzenia nie zgodne z BraviaSync mogą wymagać podłączenia przez kabel optyczny:

https://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/04-04_01.html

Poszukaj jeszcze na forum bo chyba problem z Yamaha był już poruszany.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@mazi630 przesłałem dodatkowo zapytanie do supportu - oto odpowiedź:

Sytuacja może być spowodowana pewną niekompatybilnością urządzeń pod kątem Bravia Sync (sterowanie jednym pilotem). Ze swojej strony w takim przypadku mogę zalecić wyłączenie jej, korzystanie z przewodu optycznego lub włączanie telewizora (oraz korzystanie z funkcji wyłączenia obrazu z poziomu Action Menu). Telewizor w trybie standby otrzymuje sygnał HDMI od amplitunera, co powoduje reakcję Bravia Sync - wtedy sygnał może być chwilowo "przechwytywany". Objawy nie powinny występować przy połączeniu przewodem optycznym lub w przypadku włączonego telewizora.

Pozdrawiam