anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu

profile.country.DE.title
Peter_S.
Genius
441 wyświetleń

© copyright by Julien Delaval© copyright by Julien Delaval

Zacznijmy od tego, gdzie pracujesz i czym się zajmujesz…
Nazywam się Julien Delaval, mam 30 lat i mieszkam w Prowansji, niedaleko od Awinionu. Sprzedaję multimedia i urządzenia techniczne.

 

Kiedy zacząłeś zajmować się fotografią i jaki był twój pierwszy aparat?
Zdjęcia zacząłem robić siedem lat temu. Miałem starą lustrzankę i obiektyw szerokokątny, które razem doskonale nadawały się do zdjęć krajobrazowych.

 

Czy możesz opowiedzieć nam historię tej fotografii? Skąd pomysł na to zdjęcie?
To zdjęcie powstało na plaży po hiszpańskiej stronie Wybrzeża Baskijskiego. Miejsce to znane jest miłośnikom surfingu, są tam też sterczące z oceanu skały. Spędziłem na tej plaży trzy dni w oczekiwaniu na dobrą pogodę; wreszcie, w ostatnim dniu, niebo stało się idealnym uzupełnieniem zbiegających się linii.

 

Czy możesz powiedzieć, jakim sprzętem zrobiłeś to zdjęcie?
Zdjęcie zrobiłem aparatem Sony A7R z obiektywem 16–35 F4, filtrem połówkowym LEE 0,9 hard oraz filtrem NISI ND64.

 

Na zakończenie: co doradziłbyś innym fotografom, którzy chcieliby zostać autorami zwycięskiego zdjęcia?
Radzę podążać za instynktem i trzymać się własnego stylu — dzięki temu Twoje zdjęcia będą miały indywidualny charakter. Musisz wciąż na nowo poddawać ocenie wszystkie aspekty wykonywanych zdjęć: myśleć o emocjach, klimacie, kompozycji, oświetleniu, kadrowaniu, kolorystyce, obróbce... Nie zawsze da się powiedzieć, że wszystko to znalazło odzwierciedlenie na zdjęciu. Fotografia krajobrazowa wymaga cierpliwości, więc miej cierpliwość i staraj się dać z siebie to, co najlepsze!

 

http://www.julien-delaval.com/

1 Komentarz