anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu

profile.country.DE.title
Peter_S.
Genius
192 wyświetleń

"I'm not afraid" / Mcsaba"I'm not afraid" / McsabaPrzedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu „Dziura”. Poprosiliśmy go, żeby opowiedział nam o sobie i o okolicznościach powstania nagrodzonego zdjęcia. Zapraszamy do lektury wywiadu.

 

Zacznijmy od tego, gdzie mieszkasz, co robisz i skąd wzięło się Twoje zainteresowanie fotografią?

Mieszkam w Budapeszcie. Z wykształcenia jestem matematykiem. Pracuję jako główny inżynier w firmie informatycznej. Moją pasją jest fotografowanie dla grup tanecznych i teatrów. Fotografować zacząłem na studiach, w końcu lat 80. XX w. Miałem wtedy (i wciąż mam) Praktikę MTL 5B i 2 obiektywy.

 

Co poczułeś, gdy dowiedziałeś się o wygranej?

Jestem bardzo dumny, że moje zdjęcie zajęło pierwsze miejsce wśród tylu świetnych prac.

 

Co natchnęło Cię do utrwalenia tego obrazu?

Staram się robić zdjęcia niosące w sobie prosty, czytelny przekaz i cieszę się, że tym razem mi się udało. Moją inspiracją był włoski film „Io non ho paura” (Nie boję się).

 

Co doradziłbyś innym fotografom, żeby ułatwić im robienie zdjęć wartych zgłoszenia na konkurs?

Moja rada to planowanie przed rozpoczęciem zdjęć. Warto też oglądać cudze prace — pomaga to zobaczyć, co się sprawdza, a co nie.