anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Cashback

profile.country.PL.title
Kris0101
Nowicjusz

Cashback

Hej wszystkim , jestem ciekaw czy ktoś w ostatnim tygodniu miał również problemy z formularzem cashback ? Otórz od 10 dni próbuję uzyskać zwrot za zakupiony obiektyw , jednak formularz jest totalnym bublem i wyskakuje błąd ... Pisałem i dzwoniłem do sony w sprawie jakiego kolwiek wsparcia.... hmm pierwszy raz się z czymś takim spotykam bo nikt nie udzielił mi żadnej konkretnej odpowiedzi ani nie wykazał większego zainteresowania / Może wydać się dziwne ale jest prawdziwe !  w moim przypadku ponieważ ta promocja jest do 2 lutego jesli mi się nie uda przejśc przez ten "cyrk" idę zwrócić obiektyw - ale pierwszy raz spotykam się z takimi .... nawet nie wiem jak to nazwać .... jestem ciekaw co inni bo wiem że ten problem dotyczy wielu osób !  Pozdro Krzysztof

64 ODPOW. 64
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Na jaki adres wysłałeś maila?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kris0101
Nowicjusz

Witam wysąłłem 3 emaile :slight_smile: i mam 3 oddzielne nr sprawy / niby . Ale na zaden nie dostałem odpwiedzi...

campaignInfo.pl@eu.sony.com ,  reklamacje@scentre.pl Wiem że ten pierwszy jest właściwy i na niego wysłałem więcej niż jednego emaila ale brak odpowiedzi ..... Telefonicznie powiedziano że temat tego problemu jest im znany ale nie są w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi na ten moment , odpowiedzi kiedy rozwiążą problem i co w przypadku jeśli problem nie zostanie rozwiązany do daty zakonczenia promocji. Że sony pracuje ponoć nad tym .... i że innego sposobu wysłania paragonu i nr obiektywu w celu uzyskania casback nie ma . Pozdrawiam Krzysztof

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj Krzysztof, 

 

Zgłosiliśmy do supportu Twój problem. Sprawdzimy to i wrócimy do Ciebie jak tylko otrzymamy odpowiedź. 

 

Dzięki, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
mcislo
Poszukiwacz

Mam dokladnie ten sam problem... Probowalem na kilku przegladarkach, usunalem polska litere ze swojego nazwiska, wypelnilem formularz za kazdym razem poprawie, ale nie chce go przyjac ze wzgledu na blad: "Kod IBAN nie powinien zawierać spacji ani myślników". Oczywiscie IBAN jest poprawny, brak spacji czy myslnikow - sprawdzilem i na koncu numeru tez nie ma spacji.

 

Niestety widze, ze nie tylko ja mam ten problem. Sprzet kupilem ze wzgledu na cashback, poczekam jeszcze dwa dni i w przeciwnym razie niestety zwracam. Jest to dla mnie conajmniej dziwne, bo nie spodziewalem sie po Sony takich problemow 😞

profile.country.PL.title
Kris0102
Poszukiwacz

Mam nadzeję że nasze sprawy zakończą się pozytywnie , bo "Sony" zna problem - mam dokładnie ten sam komunikat z kodem IBAN itd....  i ponoć Sony pracuje nad tym , chodzi o to że jak rozwiążą problem w lutym skończy się cashback - ale być może uznają datę zakupu oraz fakt o problemach z formularzem.....

profile.country.PL.title
mcislo
Poszukiwacz

Właśnie sformułowanie "być może" mnie najbardziej tutaj martwi. Może niepotrzebnie się daje ponieść emocjom, ale wydaje mi się naprawdę dziwne żeby w 2018 roku, tak duża i poważna firma nie była w stanie przygotować prostego formularza czy rozwiązać błędu od ręki... Na szczęście kupowałem przez internet i mam jeszcze trochę czasu na zwrot. Postaram się zadzwonić też do sklepu w którym kupowałem, może interwencja z ich strony będzie bardziej skuteczna.

profile.country.PL.title
Kris0102
Poszukiwacz

No własnie to "być może" w tym całym zamieszaniu jest najgorsze i też brak jakiejkolwiek konkretnej reakcji czy odpowiedzi - to mój pierwszy kontakt fotograficzny z sony :slight_smile: nie zły początek.... do tej pory zawsze i wszystkim mówiłem że z sony to tylko walkmana miałem i telewizor a sprzęt foto to wybierałęm inne marki :slight_smile: ale g-master mnie skusił i taki to początek :slight_smile:

profile.country.PL.title
mcislo
Poszukiwacz

Ja mam już A7 Mk 1 i byłem naprawdę zadowolony. Raczej marka zawsze kojarzyła mi się z wyższą ceną ale też adekwatną jakością, dlatego po raz pierwszy jestem negatywnie zaskoczony. Ale dam jeszcze szansę i te 2-3 dni na reakcję. Trochę szkoda mi będzie odsyłać aparat do sklepu, bo naprawdę fajny sprzęt i chcę go mieć, ale nie za cenę sklepową bez cashbacku...

profile.country.PL.title
mcislo
Poszukiwacz

Kris, udalo mi sie po ktorejs probie... Zmniejszylem zalaczniki, tak zeby nie mialy wiecej niz 250kb oraz w ich nazwie nie ma nic poza literami (spacje tez usunalem). Wczesniej zarejestrowalem produkt na koncie MySony i zaktualizowalem swoje dane. Przy rejestracji cashbacku, nie zaznaczalem pol typu "uaktualnij moj profil o wprowadzone dane". Tylko te pola, ktore sa niezbedne, czyli akceptacje znajomosci regulaminow. W nazwie banku usunalem tez wszystkie spacje i znaki specjalne, a w polu z numerem bankowym dalem "PL" przed numerem konta

Nie wiem czy to Ci w czyms pomoze, ale mam nadzieje ze tak. Dostalem komunikat ze przyjdzie mi jeszcze email potwierdzajacy na ktory na razie czekam.