anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego wybraliście SONY

OsiRis-----
Początkujący

Dlaczego wybraliście SONY

Kupiłeś laptopa, bo ktoś zachwalał go w internecie? Armię osób, która będzie polecała telewizory, książki czy telefony, można dziś wynająć za grosze...

Monika Czaplicka, studentka socjologii, przez rok na różnych forach i w przeróżnych blogach podszywała się pod internautów robiących zakupy. Udawała dzieci, kobiety, mężczyzn - w zależności od potrzeb. Każda "jej" postać na czymś się znała, coś testowała lub rekomendowała. Czaplicka dziennie pisała po sto postów. O batonikach, jogurtach i chipsach. W komentarzach zachwalała odtwarzacze MP3, których nie używała, zachęcała do książek, których nie czytała, rozpływała się nad filmami, których nie obejrzała. ..

więcej na Gazeta.pl

zastanawia mnie czym kierowaliście by zakupić Alfe?
ilu tu jest takich "doradzaczy" ?
i w co tu wierzyć?

58 ODPOW. 58
bikmen
Początkujący

co do h5tki to mnie lampa tez wpieniała więc unikałem zdjęć z lampą no i dalej jakoś nie jestem przekonany do lampy ale swoją drogą można było wycisnąć z tego aparatu sporo

wratislavian
Początkujący

u mnie zadecydowala kwestia budżetu. wahalem sie pomiedzy alfą i d60. canony i cala reszta jakos mi nie lezaly.
wiadomo na co sie zdecydowalem... i denerwuja mnie tylko dwie rzeczy:

- szumy od iso 800 (mój ulubiony lament) ktos tam wczesniej pisal ze przetwornik obrazu jest doskonały - no i tu sie nie zgadzamy. no, ale za te cene to murzyna z chomontem spodziewać się nie można.

- KIT żal, że go wziąłem bo jest ostry jak latarka do krojenia chleba. zwlaszcza pod koniec zakresu, ale nic to młody byłem. wiadomo mądrosc proporcjonalna do wieku.

wratislavian
Początkujący

chłopcy cisza.
lajam - masz racje co do tego, że jest to ciekawa ankieta. jeżeli do Ciebie wybitnie nie przemawa to nie offtopuj...
osiris - faktycznie lepiej mozna bylo go zalozyc w luznych rozmowach. nie byloby problemu gdyby ktos tu moderował.

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

A ja bym powiedział, że Osi Ris mógłby bardziej koleżeńsko reagować na uwagę Lajama, która była uszczypliwa, ale grzeczna.
Czego nie da się powiedzieć o uwadze na temat kasy i szukania sobie innego forum.

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witam.
Potraktowałem odpowiedź serio i odpisałem tak jak ja wybierałem. Temat , jak temat. Nie rozumiem czemu koledzy się denerwują.
Do Kolegi wratislavian , pisałem o doskonałych przetwornikach i nadal tak sądzę. Trzeba pamiętać , że jakość to nie tylko szumy na wysokich ISO. Jakość to trwałość i niezawodność tych matryc, jakość kolorów i temu podobne. Faktem jest , że nie mam doświadczeń, z aparatem foto, zbyt wiele. Mam jednak takie doświadczenie z kamerami i to nie tylko z segmentu konsumenckiego. Sądzę zaś , że firma Sony przeniosła swoje bogate doświadczenia na aparaty i ich przetworniki. Dotyczy to też niezawodności sprzętu. Jak ktoś pisze recenzując np. , że nie mam uszczelnień , to widać nie musi ich być bo sama jakość montażowa jest tak wysoka , że nie potrzeba innych.
Szumy można redukować w sposób programowy w programach do obróbki. Sam sygnał zaś z przetwornika jest w/g mnie dobrej jakości. Oczywiście można zawsze odnieść się do innych marek, lecz nie jestem tak znowu pewien czy ich ,,czysty,, sygnał z matryc jest lepszy , zakładając , że piszemy o sprzęcie amatorskim, bo za taki uważam alfę 350. Za te pieniądze to jest dobry zakup i tak uważam do tej chwili. Do niedawna marzeniem były filmy o czułości ISO 400 a jakość po wywołaniu filmu i naświetleniu w/g mnie nie była tak dobra jak z teraźniejszych aparatów alfa 300-350 przy zachowaniu tego samego formatu. Ja jestem starszej daty i szumy traktuję tak jak kiedyś ziarno na papierze, ma swój urok. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i do niego prawo i to szanuję.
Może jeszcze , jak często potrzebna jest Koledze wartość ISO powyżej 400.
Pozdrawiam.
Jan

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący



pytasz czemu mam 3 w domu ??
gdy serce wygrywa z rozsądkiem kupujesz alfe ... bo alfe kupuje sie sercem ...

wratislavian
Początkujący

janvideo24 napisał(a):


Może jeszcze , jak często potrzebna jest Koledze wartość ISO powyżej 400.



w dzień: 0/10
w nocy: 10/10
do sztucznego światła: 7/10

mimo tego z zakupu jestem bardzo zadowolony.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

w nocy 10/10?? tam to statyw jest potrzebny i węźyk, a nie wysokie ISO..

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

wratislavian napisał(a):

chłopcy cisza.
lajam - masz racje co do tego, że jest to ciekawa ankieta. jeżeli do Ciebie wybitnie nie przemawa to nie offtopuj...
osiris - faktycznie lepiej mozna bylo go zalozyc w luznych rozmowach. nie byloby problemu gdyby ktos tu moderował.


Witam,

Z uwagi na treść, temat został przeniesiony do działu „Luźne rozmowy o fotografii”. Jednocześnie informuję, że w związku z kierowaniem uwag osobistych, wybrane posty zostały usunięte.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

dziękuję i przepraszam ...