anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kiedy plenerek Sony

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

Kiedy plenerek Sony

No to kiedy jedziemy w terenek, by focić, adorować się, i jescze raz focić?

37 ODPOW. 37
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Czyżby wreszcie zaczął się ruch na Forum? :wink:

 

Pozwólcie:

W sprawie logowania - jest uciążliwe, dokuczliwe, niewygodne... To prawda, mnie to też przeszkadza. Ale, jak już nie raz pisał Lajam (i nie tylko On), jest to forum korporacyjn e i ze względów bezpieczeństwa sposób logowania się NIE ZMIENI. Koniec. Kropka.

Zrobiono ukłon dla nas, użytkowników, że wydłużono czas "trwania", kiedy nic nie piszemy, i nas nie wyloguje do ponad 3 godzin. To spory kawał czasu, Ale jeśli w tym czasie aktywnie korzystamy z forum, po każdej aktywności mamy kolejne 200 minut. A więc wystarczy być aktywnym i logować się tylko raz dziennie :thumbsup:

 

W sprawie plenerów - nie ma i nie będzie. W znanej do tej pory formule (nie muszę jej opisywać, prawda? :wink: ) Są warsztaty zwane plenerami, które są... no, nie tanie. Mnie na nie nie stać. Wielu z Was pewnie też.

Ale jest rozwiązanie. Tak. Arturro podpowiedział :slight_smile: Wprawdzie kris jest tylko jeden i trochę zalatany ostatnio, ale przecież każdy z Was może być "organizatorem". Wystarczy znaleźć ciekawe miejsce, porozumieć się z właścicielem obiektu, dogadać wstępnie, ustalić kontakt za 2-3 tygodnie i ogłosić na forum, że tam a tam, w terminie podanym jest możliwość spotkania się na dwie noce za cenę PLN, miejsc jest tyle, prosze o zapisy.

I jest plener. Jak się dopnie i będzie pewny, może - podkreślam, może - Fototeam znajdzie okienko, by choć na dzień przybyć i zaprezentować trochę sprzętu. A jak nie - trudno, wszak chodziło główni8e o wspólne spotkanie, pogadanie i pofocenie, prawda?

Tylko dla kogo ktoś miałby się trudzić, jak ruchu na forum brak i userów niet? Zdjęć, jak na lekarstwo, postów nawet w "szałtboksie" brak, nikt się nie udziela... To kto i dla kogo miałby organizować spotkanie?

Fatamorgana zorganizował - ile chętnych skorzysta(ło)? A program zapowiad się interesująco. I cena też niższa niż warsztatów Sony...

 

W sprawie Forum - Forum jest dla Was, użytkowników sprzętu Sony, fotoamatorów i zawodowców. Jak będziecie olewać to miejsce, to będzie takie jak teraz - smutne i mało przyjazne. Jak zamiast na fejsiku, część przynajmniej będzie udzielać się tutaj, pokazywać swoje - piękne przecież - zdjęcia, dyskutować sobie o nich, radzić innym, prosić o radę, forum ożyje, będzie znów przyjazne i radosne, jak było kiedyś.

A jeśli, zamiast 4000 zarejestrowanych i 10 udzielających się userów, proporcje zmienią się na korzyść tych, którzy to miejsce traktują jak swoje i są tu (a nie bywają raz w miesiącu), by podzielić się sobą z innymi, wówczas, kto wie... może i z tak wyczekiwanym i pożądanym plenerem coś da się zrobić? Może nie tej wiosny, może dopiero za rok, a może... wcale, ale wówczas może będziemy w stani8e sami sobie takowy zorganizować. Choćby, jak to się dzieje na KKM-ie?

 

Rozpisałem się trochę, ale mnie też smuci to, że to forum jest takie... opuszczone. I niestety, mam nieodparte wrażenie, że Arturro (i jeszcze paru, z którymi rozmawiałem), mają rację - był ruch, bo były tanie plenery, były gadżety, było mnóstwo darmowych rzeczy... Teraz jest trudniej, nie ma tego wszystkiego i... nie ma userów. Przypadek?

 

Przyjdźcie, zróbcie Ruch na forum, będzie nam wszystkim radośniej, a i zorganizować wówczas będzie się łatwiej.

 

Ufff.

:tired:

 

 

PS. 

I w uzupełnieniu dodam, że mamy teraz na forum coś, czego nie mieliśmy wcześniej - konkursy fotograficzne z nagrodami, niektóre są bardzo cenne (nagrody, nie konkursy). I okazuje się, że inne kraje są reprezentowane liczniej, niż Polska, choć to Nasze Forum było pierwsze, najlepsze, najprężniejsze... i co z tego zostało?

:cry:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Ja zawsze rzadko tutaj zaglądałem, ale zaglądałem - nie koniecznie zalogowany. Trochę utrudnione jest wstawianie zdjęć, bo nie ma osobistych galerii tylko jest ogólna - ale jest, i kazde zdjęcie podpisane a więc wiadomo kto je zrobił i wstawił. Jak kiedyś było mnóstwo komentarzy pod zdjęciami, to teraz ile jest? Najlepsze zdjęcie Krisa ma 10 kudo i 3 komentarze :thinking: a dodane 4 miesiące temu. To jest nie do wyobrażenia sobie gdy była stara formuła forum. A w większości zdjęć nie ma żadnych komentarzy - bo ludzi brak, a ci co zostali to i tak nic nie robią aby to zmienić - tylko narzekają. 

   Co do konkursów - przeglądałem zdjęcia i jak dla mnie szału nie ma, chociaż są też naprawdę dobre. Ale jak to napisał Tadeusz -  I okazuje się, że inne kraje są reprezentowane liczniej, niż Polska, choć to Nasze Forum było pierwsze, najlepsze, najprężniejsze... i co z tego zostało? Czy to wina zmiany na forum, czy polskiego lenistwa że nic się nie dzieje? Większość chciałaby wszystko za darmo, ale z własną inicjatywą nikt nikt nie wyjdzie aby zmienić taki stan rzeczy - nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem.

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

Lajam

bardzo dziękuję za 200 minut, nie wiedziałem, bardzo przydatne.

 

Myślę, że kwestia tanich plenerów nie jest największym problemem tego forum.

Albo jeszcze inaczej: nie ma problemu.
Zadam takie pytanie: Forum fotograficzne po co ono jest?
1. Wymiana myśli i wrażeń foto.
2. Platforma do umawiania się na spotkania.
3. Wzajemna pomoc sprzętowa, w kwestiach techniki fotografowania i innych wszelkich spraw foto.
4. Wzajemne adorowanie swoich osiągnięć foto.

 

Jeszcze by się znalazło wiele potrzeb realizowanych przez takie fora.

Dlaczego nie ma według mnie problemu?

Bo zmieniając silnik forum Sony zrobiło rzecz następującą:

  1. Na kilka miesięcy odcięło nas od możliwości wzajemnego porozumiewania się.
    -  Więc KKM i Fejs przejęły tą funkcję.

2. Zostaliśmy raz na zawsze pozbawieni możliwości  wzajemnej adoracji naszych fotografii.

Ktoś powie, że to nie jest ważne, bo i tak zdjęcia się umieszcza.

Ale jest inaczej jak było i to moim zdaniem stanowi dla wielu problem.

 

Wymieniam problemy, a twierdzę że nie ma problemu.

Dlaczeg? Bo było to działanie celowe.

Stało się to tuż po całkowitej reorganizacji firmy Sony. De facto nie ma już Sony Poland jest Sony Europe. Wierzcie mi to była jeśli chodzi o organizację potężna rewolucja.

Jesteśmy, jako użytkownicy zależni od właściciela. Należy znaleźć możliwości w nowym „silniku forum” i je wyzyskiwać.

Nie zgadzam się z opinią, że było fajnie bo wyjazdy były darmowe. Twierdzę, że zbyt wiele zmieniono na forum, by był to jedyny czynnik powodujący „oklapnięcie”.

 

No i nie łudźmy się to co tu napisane nie uzdrowi tego co chore, bo kieruje nami złudzenie że stan poprzedni był stanem zdrowym. Wszystko było z łaski sponsora. Teraz trzeba wyzyskać inną rzeczywistość i nie biadolić nad „rozlanym mlekiem”.

Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ.

Ale jeździ.

profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik

Witam!

Chciałbym dorzucić swoje 5 groszy w temacie choć z drugiej strony wydaje się że prawie wszystko zostało napisane i dalsze deliberowanie nie ma większego sensu zwłaszcza biorąc pod uwagę iż ani my ani ludzie z Sony mimo szczerych chęci nie mamy na zaistniałą sytuację wielkiego wpływu.

Zawsze stałem na stanowisku że dobrą sprawą jest fakt partycypowania przez uczestników w koszty plenerów. Nie czarujmy się ... marketing marketingiem, prezentacja produktów prezentacją ale zawsze na plenerach mieliśmy coś zdecydowanie więcej. Nie chodzi mi o firmowe gadżety ponieważ mam nadzieję że nie był to dla nikogo cel sam w sobie. Prawdziwą wartością były (są nadal!) nasze znajomości i możliwość spotkania się w tak zacnym towarzystwie. Oczywiście należy też dodać że sama organizacja i atrakcje które tam na nas czekały raczej nikomu nie pozostawiały niedosytu.

Tak jak wspominał Arturro10 „Śląsk” w miarę systematycznie spotyka się na mniejszych czy większych plenerach.  Staramy się co roku zorganizować kilkudniowy wypad fotograficzno-integracyjny ale nawet gdybyśmy nie wiem jak się starali i nie wiem jak tego chcieli to nie uda nam się tak duże przedsięwzięcie jak plener organizowany przez Sony. Gdyby tylko było mnie na to stać to nie ma takich pieniędzy których bym nie dał za możliwość spotkania ludzi ze wszystkich stron ale niestety ...

Tak jak większość z Was polecam znajomym sprzęt Sony i to nie dlatego że byłem na kilku plenerach a tym bardziej nie z powodu otrzymanych gadżetów a z przekonania słuszności wyboru tej marki. Nie omieszkam tu dodać że zdecydowanie łatwiej jest rekomendować sprzęt który się miało w ręce i o którym można powiedzieć coś z własnego doświadczenia a taką właśnie szanse mieliśmy na wyjazdach „sonowskich”. Sam obecnie myślę o sprzedaży mojego aparatu i zakupie czegoś nowszego i bardzo mi brakuje możliwości jakie dawały plenery. Oczywiście można iść do sklepu i zobaczyć, pomacać ale aparat to nie czajnik czy toster i dobrze jest mieć możliwość lepszego zapoznania się ze sprzętem przed dokonaniem tego bądź co bądź kosztownego zakupu.

Widzę że zbytnio się rozpisałem a i tak nie napisałem tego co pierwotnie zamierzałem.

Niestety konkluzja jest taka że wszyscy w pewnym (sporym) stopniu mamy racje i wszyscy też chcielibyśmy zmian ale ...

... i nic by tak nie ożywiło forum jak plener i zapewne nie musi być tak „wypasiony”  jak wcześniejsze :slight_smile:

Czasami nie jest ważne jakim aparatem się fotografuje i jakie zdjęcia nam wyszły ale emocje i wspomnienia związane z tymi fotkami. Te zrobione na plenerach Sony zawsze miło wspominam i zapewne jest to klucz do zrozumienia tych wiecznych pytań: „Kiedy plener?”

Pozdrawiam całą ekipę Sony oraz wszystkich znajomych z forum.

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Właściwie wszystko powiedziano, a ja ambitnie postanowiłem dzisiaj jakieś zdjęcia wrzucić. Dzięki samozaparciu jedno wrzuciłem i .....dam sobie spokój. Ile razy można hasło resetować. Co logowanie , reset hasła, bo nieprawidłowe. Jak chcę ustawić takie samo, nie można, trzeba zmienić......czyli było prawidłowe. Przez stronę UK jest OK, tutaj pisać się nie da . Ot można się wyleczyć. Idę pogadać i foty wstawiać na g+
profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

a może to wina przeglądarki?

 

alisci ja kilka dni temu nie mogłem pół dnia się zalogować...

 

Mam w rodzinie osobę, która zawodowo w dużej korporacji odpowiada za fora społecznościowe klientów i dealerów.Kiedyś mi zrobiła wykład na ten temat i stwierdziła, że fora społecznościowe, które dokładają się do sukcesu finansowego firmy to takie gdzie userzy maja poczucie wspólnej zabawy i misji tworzenia czegoś razem. Nie może więc administracja niczego tłamsić i górawać w zbyt nachalny sposób. Zapytałem się (znając problemy silnika tego forum). A co jeśli wszyscy narzekają na silnik, który się zmienił. Na co ona rozbrajająco rzekła, że ten co za to odpowiada wylatuje, a silnik wraca na stare miejsce...

Bo straty z tytułu niezadowolenia userów w dzisiejszych czsach są zazwyczaj niebagatalne.

Teraz wyobraźcie sobie jaką siłą produktui dysponuje Sony, że może sobie pozwolić na olanie tych prawd.

Ja chylę czoło. Powaga

Wrzucę kilka zdjęć, może jakie Kudo wpadnie. Choć kuda mnie do miszczów na tym forum...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

@akamel. - w kwestii tych problemów z logowaniem, skontaktuj się proszę z użytkownikiem @Karolina_L 

 

@Jalu, weź pod uwagę, iż ów silnik jest teraz uniwersalny dla wszystkich krajów europejskich. 

Tak naprawdę jedynie nasze polskie forum oraz niemieckie zostały istotnie zmienione. Reszta krajów zwyczanie nie rozumie tych argumentów, które podnosisz.

 

Druga sprawa to fakt powiązania konta użytkownika forum z kontem MySony, możesz aktualnie dokonać zakupów w sklepie SonyStore online..I tu kolejny raz wraca sprawa bezpieczeństwa. 

 

Chciałbym jednak wspomnieć, iż ta platforma cały czas się zmienia.

Już pod koniec marca forum otrzyma odświeżony wygląd i dodatkowe funkcjonalności. 

 

http://community.sony.pl/t5/Rozmowy-og%C3%B3lne/Zmiana-wygl%C4%85du-forum/m-p/1540424

 

Pozdrawiam,

 

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

Z braku laku i kit dobry.

 

Bo tak o plenerkowym terminie już pewnie będzie, więc se pogadali o forum.
Stare forum nie wróci, a nowe się zmienia....

Żeby było jasne to, że tęsknię za starym też nic nie zmienia. To taka tęsknota i już. Nie szukam zrozumienia u Francuzów czy Hiszpanów gdy ma się brak zrozumienia u Polaków, albo może ma się.

Ja bronię tezy, że nowe forum potrzebuje nowej krwi, nie "darmowych" plenerów.

Ja w jakiejś formie zawsze tu będę.

Lubię to...:smileyhappy: