anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupony rabatowe i CashBack

profile.country.PL.title
piekielko_com
Użytkownik

Kupony rabatowe i CashBack

Przed nowym rokiem kupiłem aparat A9

Zarejestrowałem go na stronie i po kilku dniach otrzymałem na email jakieś 3 kody rabatowe na zakup obiektywów.

Niestety nie kumam tych kodów. W jakimkolwiek sklepie chcę dokonać zakupu ( nawet w Fotoforma), w której kupiłem ów aparat, to tych kodów nie mogę zrealizować - czemu one służą?

 

Druga sprawa CashBack. Mimo, że zakupiony nowy aparat A9 zarejestrowałem w swoim profilu użytkownika i otrzymałem za niego te bezwartościowe kody, to nie mam możliwości otrzymania CashBack. Mam fakturę zakupu, ale nie mam wycinki z kodem z pudełka. Moja cudowna, życzliwa żona robiła świąteczne zakupy i te kartony wyrzuciła do kontenera na makulaturę. Ślad po pudłach zaginął. Jest jakiś cień szansy na rozwiązanie tego problemu, czy już na 100% mogę się pożegnać ze zwrotem tych pieniędzy? 😕

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Możesz je zrealizować ALE PO ZAKUPACH. 

Już to przerobiłem jako szczęśliwy nabywca A7C w przedsprzedaży z końca roku.

 

Kupując obiektyw musisz jedynie zwrócić uwagę na to, żeby sklep znajdował się na liście upoważnionych do wzięcia udziału w promocji. Jeśli "wygooglujesz" regulamin promocji, to znajdziesz tam wykaz sklepów upoważnionych do tej promocji. Jak będziesz miał problem - pisz, pomogę.

 

Kupujesz obiektyw w sklepie - normalnie, bez użycia kuponów.

Kiedy go otrzymasz, musisz wejść na stronę: https://www.sony.pl/promo/welcome-to-alpha

i tam rejestrujesz swój zakup dokładnie tak samo jak w promocji CashBack SONY. 

 

Po około 10 dniach dostałem zwrot na konto. 

 

Jednocześnie - jeśli kupowany obiektyw "łapie" się również w promocji CashBack SONY, trzeba go oddzielnie, jeszcze raz zarejestrować do promocji CashBack SONY i dostaniesz drugi zwrot, niezależnie od poprzedniej promocji. 

 

Ja tak kupiłem SEL55F18Z i ostatecznie wyszedł mnie 2,5k, gdzie nominalnie prawie 4k, zaś używane chodzą pod 3k. 

 

Warto. Działaj może jeszcze zdążysz połączyć promocje. Masz 2,5 godziny do końca promocji CashBack !!! 

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Lista sklepów biorących udział w promocji Welcome to Alfa:

 

4Vision
Studiotech
AB Foto
Aster / Fotostrada.pl
Beiks
CEWE (Fotojoker)
Cyfrowe.pl
E-OKO
Fotoaparaciki
Fotoforma
Foto-Plus
Komputronik
Media Expert
Media Markt
RobimyTV
RTV Euro AGD
Sony Center & scentre.pl

profile.country.PL.title
piekielko_com
Użytkownik

SEL55F18Z - zacne szkiełko. Kupiłbym go w sklepie, ale na Olx jakiś desperat sprzedał mi niemal totalną nówkę (jak ze sklepu) za 2100 zł - mam go od 5 dni  - może do czegoś się przyda. Świetne szkiełko - lekkie, małe i bardzo szybkie. Ale do niewielkich zdjęć produktowych chyba mi się nie sprawdzi. Denerwuje mnie w nim zbyt duży dystans AF, przez co nie da się tym wyciągnąć ładnego rozmycia tła.

 

Czekam zatem na SEL90M28G - kupiłem w mediamarkt. Chociaż wydaje mi się, że będzie to trochę przerost formy nad treścią, bo i tak łapię ostrość maualnie - AF strzela trochę ślepakami 😉

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Nooo - tak, masz rację 55-tka jest specyficzna i do produktowych zdjęć chyba to nie będzie to.

Ja pokochałem ten obiektyw za portret. Rozdzielczość, kontrast, kolorystyka - jak dla mnie zniewalające. 

 

Na co dzień najlepiej mi pasuje 35-tka F1.8 - to również bajeczny obiektyw jeśli masz dla niego zastosowanie. 

 

O 90-tce mocno myślałem już od "lat" celując nią w mojego wcześniejszego A6400. W tym samym momencie miałem EOS R i korzystałem do niego z canonowskiego EF 100mm L IS USM F/2.8. Brakowało mi takiego szkła do Sony. Tylko korzystałem z tego szkiełka głównie w wakacje, podczas wyjazdów "do ważek, motyli itp.", a całą następną część roku w zasadzie leżakował. EF 100 to wartość około 2,5k i cena soniakowskiej 90-tki po prostu wciąż trzymała mnie w impasie, bo przy tak małym zaangażowaniu obiektywu wkładanie kwoty rzędu 4k - no cóż - nie stać mnie na to. 

Pod koniec ub.r. wyskoczyłem z Canona na dobre pozbywając się również całej szklarni. Początkowo łapałem te co najpotrzebniejsze mi szkła i tak - do "kit-u" A7C i SEL2860 dobawiłem najpierw SEL28F20 i rzeczony SEL35F18. Potem jeszcze na spacery uniwersalnego Tamrona 28-200 F/2.8-5.6. 28-tka okazała się oczekiwanie widna, lekka i szybka oraz przyzwoita optycznie jak na swoją cenę (nawet bardzo przyzwoita) ale ciut za "ciasna". Z racji braku promocji lokalnego przedstawicielstwa i dość nieprzyzwoitych cen rodzimych sprzedawców "ściągnąłem" Tamrona 24mm F/2,8 z Azji (trochę teraz żałuję, że nie 20mm...) i ostatnio trochę fartem SEL85F18, który trafił się w outlecie jednego z największych sklepów z elektroniką z 14 dniowego zwrotu konsumenckiego o 800zł taniej od ceny wyjściowej. Brałem w ciemno, bo z oddaniem go do tej sieci nie byłoby problemu gdyby coś było nie w porządku, ale okazało się, że cacuszko - nówka i jestem mega zadowolony. Tak zapełniłem podstawowy dzienniczek obecności :slight_smile:

 

No i wrócił temat macro... Nadal ten Twój SEL90F28G jest dla mnie (i moich potrzeb) za drogi. Kombinowałem coś z Sigmą 100mm i podobną Tokiną. Wszystkie mają dość przyzwoite oceny w internecie. Koniec końców trafiło się ogłoszenie o Sigmie 70mm F/2.8 Macro, za niebywale małe pieniądze (1,2k!). Praktycznie nieużywany, idealny stan plus Hoya UV HMC w pakiecie. Przygarnąłem i bardzo mnie cieszy. Myślę, że będzie wystarczający jak dla moich potrzeb. Choć pewnie będę Ci nieco zazdrościł Twojej 90-tki :slight_smile: 

 

Kilka dni temu przygarnąłem też HVL-F28RM. Pewno Ty korzystasz głównie z lamp studyjnych ale pisze o tym fakcie, bo lampka pomimo, że tak mała - zaszokowała mnie swoją wydajnością, równomiernością błysków ale i doskonałym "spasowaniem"  z moim A7C. Dużo lepiej dogaduje się z aparatem niż o wiele droższa (i ponoć najlepsza w systemie) HVL-F60RM. A przyznam się, że małą lampkę kupowałem bardziej jako transmiter/ wyzwalacz zdalny, radiowy dla pozostałych lamp. :slight_smile:

profile.country.PL.title
piekielko_com
Użytkownik

SEL90F28G wcale nie wygląda aż tak drogo jak na swoje możliwości. Wg mnie jest to prawdziwa pedarda. Świetne walory optyczne i do tego wbudowana stabilizacja. Zdjęcia produktowe (np niewielką biżuterię) można będzie trzaskać z ręki. Kupując to szkło na firmę sporo można zaoszczędzić - zwrot CB oraz zwrot z podatku. Sprawdziłem część foto sklepów internetowych i zaczynają pojawiać się braki magazynowe. 😉

 

Co do szkieł SIGMA. Zastanawiałem się nad tą 70-ką nim zdecydowałem się ostatecznie na soniacza. Walory optyczne ma bardzo spoko, ale ta wyłażąca rura w AF, to dość irytująca przeginka :slight_smile:

Mam starą Sigmę makro 20mm f1.8 jeszcze na śrubę z bagnetem A  pod adapter i robi również świetne fotki.

Sigma bardzo mocno się rozwinęła na plus. Wiele ich szkieł śmiało może konkurować z obiektywami Zeiss - tym bardziej, że znacznie mniej kosztuje 😉

profile.country.PL.title
JasnyGrom
Poszukiwacz

Aby otrzymać cashback konieczne jest okazanie wyciętego kodu z pudełka, ale z tego co czytałem to jest odstępstwo w przypadku obiektywu i może być zdjęcie. Aparatu już nie. Natomiast te 3 kody służą do tego samego co cashback. Po zakupie obiektywu robimy te same czynności co przy cashbacku. To Sony zwraca te 450 zł za każdy obiektyw. Nie wiem tylko czy jeśli odebraliśmy już cashback za obiektyw to możemy jeszcze wykorzystać dodatkowo któryś z tych trzech kodów które otrzymaliśmy.