anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moje próby makro

bolek55555
Początkujący

moje próby makro

witam, jak na razie robie fotki zwykłym kompaktem, ponieważ lustrzanka jest dla mnie zbyt dużym wydatkiem, oto moje prace :

70 ODPOW. 70
bolek55555
Początkujący

parametry wiekszości fotek ;)
migawka 1/60s
przysłona f/8
dł. ogniskowej 69mm

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dołączam do braw za pomysłowość i wytrwałość w budowie sprzętu. Może i nie wygląda profi ale efekty jego pracy są rewelacyjne.
Szczególnie ten drugi bzyg w locie.
Z ostatniego wrzutu ta niebieska z kropelkami na głowie - ekstra.
No i modraszek klasa.
Masz może jeszcze jakieś inne motylki?

czorny-----
Początkujący

Właściwie to nie ma jak skomentować Twoich prac bo nie daje się ubrać w słowa wrażeń jakie wywołują. Gratulacje i brawa to trochę za mało... życzę rozwijania talentu, umiejętności i wiedzy... nagroda za to wszystko sama nadejdzie.

bambolina-----
Początkujący

Aż mnie zatkałao z wrażenia:) I popatrzyłam specjalnie na tego canona s3 w internecie :D

Tommygun------
Początkujący

Bardzo dobra i fajne makra.

Mnie wcale a wcale nie dziwi, że kompaktem mozna robić takie fotki, LV (w lustrzankach bez LV makro to jednak ustawienia ręczne i jest dużo trudniej), lekkość i większa głębia ostrości to zalety, których lustrzankom brakuje (no ten LV dopiero od niedawna w lustrzankach jest i to nie we wszystkich). Sam podobnie zaczynałem zanim kupiłem lustrzankę i właśnie przy makro to kompakty dla mnie mają przewagę. Większe różnice byłyby widoczne dopiero przy większych wydrukach a i Bolek wybiera bardzo dobrą porę na owady, brawo. Kompozycje przede wszystkim ciekawe, naprawdę super a sam trochę w makro się bawię, choć okazji bardzo mało.

Jedyne zastrzeżenie, to do owadów w locie, musisz stosować dłuższy czas aby rozmyć skrzydełka, inaczej wychodzi statycznie, no może iu druga sprawa - czasem jak masz możliwość, to zbalansuj mocniej naświetlenie pierwszego i drugiego planu (o ile masz wpływ na siłę błysku, bo czasem i przesłoną chyba możesz sterować, bo jak nie, to tego nie przeskoczysz). Wiem, że w makro często znajdzie się coś ciekawego w cieniu lub o porze, w której nie ma po prostu zbyt wiele światła słonecznego i wówczas nijak nie da się sensowanie powalczyć z naświetleniem pierwszego planu i tła ale jak się da, to popróbuj, ja cały czas staram się nad tym zapanować i nie zawsze po prostu się da.

bolek55555
Początkujący

dziękuje wszystkim za komentarze, a w szczególności za rady ;)

bambolina-----
Początkujący

Pająk jest super :shock: Zreszta wszyskie zdięcia robią wrażenie aż sama poćwicze :D

profile.country.PL.title
andrg_
Nowicjusz

Bolku5555 - jesteś kolejnym i chyba najlepsym przykładem, że nie aparat robi zdjęcia, a człowiek. Sam cykam trochę makro, lubię tę dziedzinę i powiem jedno - chylę czoła ( zwłaszcza za wstawanie o 5 rano ;) ).
Pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć.

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Cod miod i orzeszki zdjecia super wrecz idealne bardzo mi sie podobaja
jesli dopiero zaczynasz to poczatek imponujacy idz w tym kierunku bo masz do tego smykalke powodzenia w podbiciu swiata jesli chodzi o fanki to jedna juz masz :D