anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje wspomnienie pierwszej połowy 2018 roku.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Moje wspomnienie pierwszej połowy 2018 roku.

Połowa roku za nami, pół roku fotografowania.

Kiedyś kolega Mar_Jan zapoczątkował swój pamiętnik z podróży. Chciałbym kontynuować jego dzieło - kontynuować to złe słowo bo z podróżami to niewiele wspólnego będzie miało ale, powiedzmy, podczepić się pod jego pomysł i napisać kilka słów o moim fotografowaniu w tej pierwszej połowie roku (a może bardziej pokazać kilka zdjęć bo słów nie będzie zbyt wiele). Może jeszcze zdarzy się, że pod koniec roku będzie jakaś druga część.

Dawno, dawno temu, może siedem lat temu a może i więcej zostałem "zarażony" przez kolegę z forum Minolty fotografią lotniczą. Robił on wspaniałe zdjęcia samolotom głównie w wojskowych bazach lotniczych (więc i wstęp tylko dla niektórych) ale opowiedział o pokazach i tzw. dniach otwartych organizowanych w bazach gdzie można dość swobodnie się dostać. Spróbowałem (moje pierwsze zdjęcia samolotów to lotnisko Chopina a pierwsze pokazy to pokazy w Góraszce - jeszcze ze sprzętem analogowym, fotografowałem na kliszach czarno-białych). A potem już poleciało.

W tym roku byłem na kilku pokazach organizowanych w Polsce. Były to loty zarówno w bazie wojskowej jak i całkowicie cywilne.

Zacznijmy od maszyn wojskowych.

NATO Tiger Meet to spotkanie i wspólny trening jednostek, które w swoim herbie czy malowaniu maszyn mają coś z tygrysa.NATO Tiger Meet; Eurofighter EF-2000 Typhoon; Italy Air ForceNATO Tiger Meet; Eurofighter EF-2000 Typhoon; Italy Air Force

 

NATO Tiger MeetNATO Tiger Meet

 

NATO Tiger Meet; F-16CJ Fighting Falcon; Greece Air ForceNATO Tiger Meet; F-16CJ Fighting Falcon; Greece Air Force

 

NATO Tiger Meet; Saab JAS 39C GrippenNATO Tiger Meet; Saab JAS 39C Grippen

 

NATO Tiger Meet; Eurofighter F-2000A Typhoon; Spain Air ForceNATO Tiger Meet; Eurofighter F-2000A Typhoon; Spain Air Force

 Upsss...

Tylko 5 zdjęć w ciągu doby można przesłać, spore ograniczenie. A ja chciałem pokazać troszkę więcej. No trudno. Zrobimy tasiemca. W takim razie jutro cdn ...

 

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Arturro10
Użytkownik

Ta seria najbardziej mi odpowiada :thumbsup: