anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Na dobry początek

profile.country.pl_PL.title
kawa------
Początkujący

Na dobry początek

Witam! Pierwszy, szczęśliwy post w temacie cyfrówek Sony posyłam!

sądzę, że to dobre meijsce, żeby się tu publicznie podzielić informacją, jakich aparatów używamy (np. z modelu) i z których jesteśmy zadowoleni, a z któryech ew. nie za bardzo.
Ja mam m.in. N1 z dotykowym ekranem i bardzo go sobie chwalę. Spisuje się na schwał 8-)

43 ODPOW. 43
profile.country.en_GB.title
100noga-----
Początkujący

A ja posiadam sobie T2: male, zgrabne i tez z dotykowym ekranem
Fajne zdjecia i idealnie miesci sie w torebce ;)

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

kawa napisał(a):

a z któryech ew. nie za bardzo.


Miałem DSC-H9 i sprzedałem. Jakość zdjęć była fatalna (efekt akwareli), co było szczególnie widoczne przy powiększeniach powyżej 50% lub przy próbie wykadrowania jakiegoś fragmentu.
Na zagranicznych i na polskich forach poświęconych fotografi, można zobaczyć ile jest niezadowolonych z tego sprzętu osób... nie wspominając o wypowiedziach Sony na pewnego rodzaju pretensje. Sam w odpowiedzi na pytanie o nowy firmware do H9 dostałem mniej więcej coś takiego "Przykro nam, że jest Pan niezadowolony z zakupionego aparatu, ale taka jest jego specyfika i nie zamierzamy wypuścić nowego firmware". Nie skomentuje tego.
Moim zdaniem ten aparat był i jest jedną wielką pomyłką tej firmy,
Teraz mam Alfę 350 i poprawiłbym kilka drobnych rzeczy, ale ogólnie nie jest zła... i nawet zdjęcia robi :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jacku nie spodziewaj się od kompakta cudów ;-)

jakbyś zobaczył jaka jest różnica w wielkości matrycy między APS-C (masz ją w a350),a w kompaktach - zrozumiałbyś czemu różnicę widać "gołym okiem" ;)

kupując mały samochodzik - taki, który jest tani, malutki - taki żeby wszędzie się zmieścił - nie wymagasz by zmieściła się tam cała rodzina, pies i zakupy - i wszyscy byli zadowoleni z komfortu ;)

masz większe potrzeby - zakupiłeś a350
Sony ma duży wachlarz aparatów - dla każdego coś dobrego

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Kris...
po części się z Tobą zgodzę, ale jeżeli aparat ma robić zdjęcia to niech one wyglądają dobrze w normalnych rozmiarach, a nie że muszę je oglądać w pomniejszeniu, żeby nie dostać zawału ;)
Teraz już wiem, że matryca tam jest malutka, ale Sony też o tym wiedziało i mogli mniej pikseli na nią upchać i dać wybór kompresji robionych fotek... po prostu za bardzo zaufałem tej marce i wziąłem aparat w ciemno patrząc tylko na ogólne parametry.
Swoją drogą trochę dziwne jest, że zdjęcia z matrycy 8,1 Mpx mają tylko ok 2MB rozmiaru (z koniki-Minolty Z10 gdzie było 3,2 Mpx zdjęcia miały ok 3-4 MB a ich jakość była jak żyleta)

Sorry, że tak marudzę, ale jak sobie przypomnę że wydałem prawie 2000 zł na taki aparat to mnie jeszcze krew zalewa :slight_smile:

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

DSC H9 był najlepiej sprzedającym się aparatem w kategorii super zoomów.
Był taki moment że co drugi aparat sprzedawany w Polsce w tej kategorii to był H7 lub H9.
Oczywiście na forach można było przeczytać opinie niezadowolonych klientów, ale to była kropla w morzu. Słabe produkty nie sprzedają sie dobrze...
Sadzę Jacku ze Ty po prostu powineneś od razu kupic lustrzankę.
Masz duzo bardziej ambitne podejście do fotografii niz większość..
Co do jakości zdjęć z H9 to mamy w Foto Teamie powiększenia w formacie 40x60cm z H9 i prezentują sie naprawde dobrze.

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

To tak dla zabicia czasu... albo siebie :nauseated_face:
daję dwie fotki z H9 dla porówania, robione ze statywu. Zdjęcia robiłem z ustawieniami automatycznymi i ręcznymi, i z tego wszystkiego wybrałem te najlepsze (tych gorszych wolelibyście nie oglądać)
Zdjęcia mają po ok 2MB i nie są poddane obróbce

pierwsza fotka - na pełnym tele, którą to jeszcze od biedy bym przeżył
http://fotkatoolbar.prv.pl/normal.jpg

ale tego już nie przetrawię
tutaj tele + telekonwerter 1,7x
http://fotkatoolbar.prv.pl/tele.jpg

Może faktycznie za ambitnie podchodzę do tego wszystkiego ;)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

No dobra, drugie zdjęcie po przegach jest kiepskie, wychodzi słabość 15x zoom + konwerter.
Pierwsze jest OK, na papierze wyglądałoby dobrze.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Żeby nie było, że nic fotograficznego SONY nie mam - to mam.
Cyber shot Sony Ericsson z dołączonym modułem łącznościowym typu K850i.
5 Mpx, dla przeciętnego oglądacza, odbitki 10x15 niczym się nie różnią od tych robionych lustrzanką, więc jest dobrze! Jako notatnik się sprawdza.

------------------------------
fotoamator
Dobrol
Początkujący

To jest już norma, że producent nie przyzna się do błędów:
potwierdzam z H7 i H9 obrazy kiepskiej jakości nie wspomnę o wręcz b. dużej abberacji chromatycznej. Wypadałoby chociaż próbować to poprawić aktualizując oprogramowanie aparatu. No ale cóż SONY to SONY - jak kupiłeś to nie narzekaj.
Zakup to wyrzucone pieniądze.