anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Na dobry początek

profile.country.pl_PL.title
kawa------
Początkujący

Na dobry początek

Witam! Pierwszy, szczęśliwy post w temacie cyfrówek Sony posyłam!

sądzę, że to dobre meijsce, żeby się tu publicznie podzielić informacją, jakich aparatów używamy (np. z modelu) i z których jesteśmy zadowoleni, a z któryech ew. nie za bardzo.
Ja mam m.in. N1 z dotykowym ekranem i bardzo go sobie chwalę. Spisuje się na schwał 8-)

43 ODPOW. 43
profile.country.pl_PL.title
egamid
Nowicjusz

Witam wszystkich .
To mój pierwszy post na tym forum .
Na dobry początek ......od maja tego roku jestem posiadaczem H-50.
Poprzednikiem był Konica Minolta Dimage Z3 ...zrobiłem nim-nią około 60 tysięcy zdjęć w przeciągu kilku lat. Największą różnicą między DimageZ3 a H-50 jest ,to że Minolta potrzebowała bardzo dobrego oświetlenia żeby zrobić dobre - ostre zdjęcie. H-50 radzi sobie tutaj o 100% lepiej . Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i już jest kilka "niesprawności" które zaczynają denerwować . Pierwszy "problem" to czasem nieostre , ciemne i poruszone zdjęcia . na forum wyczytałem ze jednemu z użytkowników pomógł RESET ustawień do fabrycznych - spróbuje ,zobaczymy.
Druga bardziej nurtująca sprawa to uszkodzenia zdjęć przy zrzucaniu z H-50 na HDD komputera - zdjecia za podzielone na 2-3 części i przesunięte w poziomie . Ale o ty zamierzam napisać nowy temat bo nigdzie w sieci nie uzyskałem POMOCY . pozdrawiam Piotr

oldguest
Początkujący

Używana jest oryginalna karta MS Sony?

MDM-----
Początkujący

Witam
Jestem posiadaczką Sony H50.
Przed tem Sony P100. :)
Mam kilka wątpliwości co do wyboru nowego aparatu, ale mam nadzieję, że z pomocą użytkowników tego forum moje wszelkie watpliwości się rozwieją.

Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Witam od 2 tygodni posiadam H50 i coraz mniej jestem z niego zadowolony. Mam wrażenie jakby żył swoim życiem. Zrobiłem nim około 800 zdjęć i przyznam, że za takie pieniądze to spodziewałem się czegoś lepszego.
Słaby stabilizator, nie ostre zdjęcia, bateria tez słaba, chodź poprawiła się bo na początku starczała na ok 100 fotek teraz ponad 200, słaba matryca no i ta kompresja porażka.
Czasem ładniejsze zdjęcia uda mi się zrobić telefonem.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,
Czy mógłbyś zamieścić przykładowe zdjęcia z których nie jesteś zadowolony i które nie były poddane modyfikacji w programach do edycji ?

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
oldguest
Początkujący

witam na prośbę RASTX'a zamieszczam przykładowe zdjęcia, które są słabe.

Bardzo rozmazane zdjęcie, rozmiar 1,15 MB http://s1.zapodaj.net/67918445.jpg.html

Nieostre i rozmazane zdjęcie, rozmiar 1,29 MB http://s4.zapodaj.net/49529996.jpg.html

Zupełny brak ostrości, rozmiar 2,13 MB http://s2.zapodaj.net/50774760.jpg.html

Szumy, rozmiar 2.17 MB http://s2.zapodaj.net/20741560.jpg.html

Pozdrawiam i czekam na komentarz

oldguest
Początkujący

1. Ostrość jest na tym stalowym czymś.

2. Ostrość na górnej części statku

3. Podejrzewam że było dość ciemno i aparat miał problem ze nastawieniem ostrości (ostrość dalej niż obiekt) w takich warunkach warto zrobić np. 2 zdjęcia. Ewentualnie spróbować włączyć makro bo to też mógł być problem.

4. Ja bym powiedział że te szumy to i tak są ok jak na ISO400. To tylko aparat komapktowy a na ISO 400 to nawet w Alfie 350 można doszukiwać się szumów.

W 2 pierwszych przypadkach polecam zgłębić tematykę głębi ostrości.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,
Aparat DSC-H50 to ciekawa konstrukcja, która została stworzona z myślą o osobach potrzebujących bardzo dużego zbliżenia optycznego. Jest to model sprawdzający się w podróży, gdzie z różnych względów nie możemy zabrać aparatu z wymiennymi obiektywami ( lustrzanki ). Taki model nie może jednak konkurować z lustrzankami, które posiadają m.in. znacznie większy przetwornik obrazu. W aparatach kompaktowych wielkość przetwornika obrazu wynosi zależnie od modelu ok. 7,60 mm x 5,7 mm, a w popularnych lustrzankach systemu APS-C ok. 23,6 mm x 15,8 mm. To sprawia, że lustrzanki przy tej samej ilości punktów pikseli wykonują znacznie ostrzejsze fotografie i znacznie mniej „zanieczyszczone” ( szum cyfrowy ). Może powinieneś rozważyć zakup lustrzanki.
Uwagi do zmieszczonych zdjęć pod podanymi linkami skomentował już salon CD Bilesko. Na pierwszych trzech fotografiach ostrość została ustawiona niecentralnie ( metalowy przedmiot, górna część statku, górna część kadru „brązowe liście” – zobacz załącznik FOT 3 b ). Jeżeli chcesz mieć większy wpływ na ostrość ustaw tryb AF aparatu zgodnie z informacjami w załącznikach „Centr AF” oraz „Tryb AF”.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
oldguest
Początkujący

Dzięki za komentarze, może jestem za ambitny i za dużo spodziewałem się po kompakcie, wybrałem go ze względu na zoom jaki oferował no i recenzjom jakie wyczytałem w internecie. Na razie muszę się nim pomęczyć i lepiej zgłębić wiedzę na jego temat, a raczej na temat fotografowania nim, a w przyszłości zamienić go na lustrzankę. Dodam, że wszystkie zdjęcia były robione w trybie auto.
Pozdrawiam

ripride
Początkujący

mardi33 napisał(a):

Witam od 2 tygodni posiadam H50 i coraz mniej jestem z niego zadowolony. (...) baateria tez słaba, chodź poprawiła się bo na początku starczała na ok 100 fotek teraz ponad 200



to chyba obok ostrosci najczesciej wymieniana wada aparatu. tez na poczatku bylem podlamany, ale po 4 pelnych naladowaniach i rozladowaniach robie nim 300-400 zdjec, a do tego kilka 30 sek -1 minutowych filmow, tak wiec powyzej deklaracji producenta (300 wedlug CIPA choc wiadomo, ze te sa wysrubowane i nikt w ten posob aparatu nie uzywa).

pzdr.