anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o Wasze opinie

truskawa1109
Początkujący

Prosze o Wasze opinie

Bardzo zależy mi na Waszych opiniach. Nie koniecznie muszą być pozytywne, chcę by były szczere. Jestem 100% amatorka i krytyka mnie nie zdziwi. A każda uwaga będzie dla mnie wskazówką. Bo ja fotografuje wszystko, naturę, martwe przedmioty. Będę dodawać różne fotki i czekac na opinie:D

10 ODPOW. 10
truskawa1109
Początkujący

jeszcze jedno moje ulubione:D

truskawa1109
Początkujący
truskawa1109
Początkujący

Mam problem z tym zdjęciem. Chciałam żeby to kieliszek był na pierwszym planie a ta świeczka mimo tego ze z przodu to jego tłem. Ale chyba coś mi nie wyszło:( jak uzyskać pożądany efekt?

basqnia
Początkujący

to chyba mało realne z fizycznego punku widzenia? jak swieczka bedaca na pierwszym planie moze byc z tylu?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Witamy na forum.
Pierwsza rzecz staraj się numerować zdjęcia - bedzie łatwiej je komentować:)
Z pierwszych trzech podoba mi się pierwsze.
Drugie nie - ponieważ nie wiem co jest jego tematem - całość mocno się zlała.
Trzecie - ucięte wierzchołki drzew, staw po prawej.
Twoje ulubione drzewo - niestety moim nie będzie - ponieważ nie jest całe, z prawej wcina się drugie i dodatkowo ten słup elektryczny.
Krówka - byłoby fajnie gdybyś podczas robienia zdjęcia przesunęła się lekko w prawo i nieco kucnęła. Dlaczego tak? Ponieważ zasłoniłabyś te krówki w drugim planie i wzrok widza skupiła na głównym obiekcie:)
Co do kieliszka - nie wiem jak to zrobić. Poza przestawieniem świeczki do tyłu:)
A tak przy okazji to proponuję lekko wyostrzyć zdjęcia po zmniejszeniu.

truskawa1109
Początkujący

sadam dziękuje za te uwagi bo teraz sama widzę że zrobiłam parę głupich błędów, które mogły by te zdjęcia bardzo poprawić. Ale ja jestem początkująca i korzystając z Waszych rad pewnie się dużo nauczę:D i moje ulubione już tez nie jest moim ulubionym bo masz racje w tej kwestii ale ja zrobie nowe przy dobrej pogodzie i wstawię:D

truskawa1109
Początkujący

Agusia dorwała aparat i zrobiła to i owo. Co myślicie? tylko zaznaczam ze mój aparat nie jest z wyższej półki, ale chce kupić sobie A350, tylko brak środków:)

profile.country.pl_PL.title
meiszonka
Początkujący

przyroda cudna. ;)
piękne widoczki...
niestety nie podoba mi się świeczka z kieliszkiem, popracuj trochę nad ostrością, jak robiłaś to zdjęcie w makro to odsuń trochę aparat od świeczki i od razu będzie inny efekt.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

7 sympatyczna, byłaby całkiem fajna gdybyś umieściła kwiatek z owadem (najlepiej gdyby był przodem do nas, no ale to bywa trudne) w mocnym punkcie, czyli jakieś dwa centymetry w lewo.
8 nieszczególne, może gdyby była mniejsza GO?
9 lepiej niż lato2. Żal tylko przepalonego nieba. Może gdybyś przycięła lewą stronę? Albo od razu zrobić pionowy kadr.

Pamiętaj, że aparat to tylko narzędzie. Zdjęcie robi fotograf.

A tak przy okazji, jeżeli chcesz podpatrzeć jak wyglądają drzewa na zdjęcia polecam ten album:
http://www.klubkm.pl/forum/showthread.php?t=6384