anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RawTherapee - nie widzi plików na dysku lokalnym/zewnętrznym

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

RawTherapee - nie widzi plików na dysku lokalnym/zewnętrznym

Cześć,

 

Wiem, że jest tu wielu ekspertów korzystających z RT :slight_smile:

Ostatnio zmieniłem komputer na Macbooka M1 i mam spore wyzwanie z dostępem do plików na dysku wewnętrznym/zewnętrznym.

Widząc drzewko folderów nie mogę wejść w głąb folderu np jak na pierwszym screenie: Desktop - tam są inne foldery w których są zdjęcia w formatach .arw i .jpg. - nie widać tego.

 

11

 

 

Na poniższym zdjęciu z kolei otworzyłem zdjęcia z folderu jako "otwórz w aplikacji..RT" i zdjęcie się otwiera i działa, ale klikając zaznaczoną ikonkę folderu widzę komunikat jak poniżej:22

 

Czy zdarzyło się komuś coś podobnego?

 

przeszedłem kilka ścieżek znalezionych w Google i YT natomiast nie bardzo to działa (np. nadanie pełnego dostępu RT do dysku, zmiany w terminalu itp.) również wsparcie na stronie Apple nie pomogło, wciąż nie widać plików w folderach w file browser RT. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Poszperałem jeszcze na forum RT i znalazłem tam taki wątek https://discuss.pixls.us/t/file-access-on-macos-catalina/14580/14 i instalacji apki z podanego tam linku rozwiązuje mój problem :slight_smile: 

Dzięki za chęć pomocy :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, a czy nadałeś odpowiednie uprawnienia RT do plików na dysku (pełny dostęp do dysku/pliki i foldery) w zakładce Prywatność? Czy przy instalacji aplikacja nie zgłaszała prośby o dodatkowe uprawnienia?
profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Właśnie ku memu zdziwieniu, aplikacja po instalacji nie prosiła o zgodę na dostęp gdziekolwiek (obojętnie czy folder czy zewnętrzny wolumin). W odpowiednim miejscu w preferencjach dodałem RT z pełnym dostępem do folderów, ale to również nie pomogło. 

profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Poszperałem jeszcze na forum RT i znalazłem tam taki wątek https://discuss.pixls.us/t/file-access-on-macos-catalina/14580/14 i instalacji apki z podanego tam linku rozwiązuje mój problem :slight_smile: 

Dzięki za chęć pomocy :slight_smile:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cieszę się, że znalazłeś rozwiązanie :grin: