anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Śląskie spotkania: Czantoria 5.01.'14r.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Śląskie spotkania: Czantoria 5.01.'14r.

Wątek ten powstał z myślą o miłych spotkaniach nie tylko śląskiej ekipy - zapraszamy wszystkich:smileythumbsup:

 

Najbliższe spotkania:

Czantoria, czyli górskie klimaty na wyciągnięcie dłoni.

 

Kiedy: 05.01.2014r.

O której: 7:45

Start: Katowice dw PKP

 

Jedyny sensowny pociąg  startuje o 8:00 z dworca PKP w Katowicach. Niech każdy przyjedzie wcześniej i we własnym zakresie kupi bilet.

Na miejscu o 10.

Kolejka 'tam i nazot': 18zł

Idziemy  na wieżę: 6 lub 5zł (grupowo, czyli powyżej 10 os.)

Idziemy do schroniska po czeskiej stronie.

Schodzimy do kolejki.

Zjeżdżamy.

Obiadek/Biesiada.

 

Powrót: 

PKP/KŚ: 13:57 (bez sensu, ale gdyby była kiepska pogoda...) lub 20:01 (trochę późno, ale w doborowym towarzystwie czas zleci nam szybko)

WISPOL (bus): 18:31

 

 

 

Wezmę tablet, to sobie pooglądamy zdjęcia, które miały być oglądane na spotkaniu opłatkowym :wink:

 

 

 

 

 

 

Pierwotna treść tego posta:
----------------------------------------------------
Chciałbym poinformować, o wypadzie 23 maja do Ustronia.
Odwiedzimy "Leśny Park"
www.lesnypark.pl

 

wyruszać będziemy z dworca PKP w Katowicach. Parę osób zapewne będzie na nas czekać na miejscu lub się dosiądzie po drodze

 

W Leśnym Parku na wyciągnięcie dłoni będziemy mieli dostęp do zwierzyny, pokazy lotów ptaków etc.

 

W 2-gim tegorocznym numerze Digital Foto-Video to miejsce zostało opisane i polecone dla takich jak my:smileymrgreen:

 

także liczę na Was i zapraszam wszystkich (z całej Polski i jeszcze dalej)
konkretne godziny (odjazdów etc.) podam jak będziemy już bliżej "terminu"

 

Wstępna lista:
1.Kris
2.Ania Krisowa
3.Lajam
4.Lajamka (?)
5.Doslav

 

Edit:
mam już konkret godzinę odjazdu.

 

wyruszamy w Sobotę 23 maja, z dworca w Katowicach o 7.49.
Proponuję spotkać się pod zegarem (dw.pkp) o 7:30

 

Na miejscu (tj. Ustroń Zdrój) przybywamy o 9:40.
Zanim dojdziemy etc Leśny Park będzie już otwarty. Loty ptaków są o 11, 14 i 16. Więc na pierwsze dwa się załapiemy

 

Po foteczkach w Parku przejdziemy się na obiadek i małe czytanko:smileymrgreen:
Powrót => trudno jest określić o której będziemy wracać. Z reguły na 21-22 jesteśmy w Katowicach

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
2 947 ODPOW. 2 947
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Dziękujemy za mile spędzony czas na wigilijce forumowej...szkoda, że nie mogliśmy być dłużej. (siotra też bardzo zadowolona, a że nie lubi zdjęć, nic nie poradzimy :tongue: ) Do następnego.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik

Nie będę pisał że było miło bo to oczywista oczywistość!
Ostatnimi czasy życie tak goni że zapomniałem że może być tak sympatycznie. Szkoda tylko że nie ze wszystkimi udało się porozmawiać ... znaczy było zbyt krótko :slight_smile:

Dzięki za wszystko i zdrówka życzę ... !

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dziękuję wszystkim za wspaniałe (jak zwykle) spotkanie, krisowi szczególnie za (jak zwykle) organizację - i teraz wszystkim klubowiczom i innym użytkownikom tego forum: WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU!.

 

A do tego kilka fotek ze spotkania.

 

Samojebki:

Wigilia-fotoklubu-2013.jpg

 

W użyciu był QX-10 - widać, że niełątwo jest zrobić sobie słitfocię, bez podglądu i bez stabilizacji... (wszystkie fotki robione "w ciemno")

 

I kulka ogólnych, również QX-em:

Fotoklub2013- (21 of 5).jpg

 

Fotoklub2013- (22 of 5).jpg

 

Fotoklub2013- (23 of 5).jpg

 

Fotoklub2013- (24 of 5).jpg

 

I dowód na to, że to rzeczywiście spotkanie Fotoklubu Sony - brawo, Michał!

Fotoklub2013- (25 of 5).jpg

 

A pełną (obowiązkową) grupóweczkę, przedstawi na pewno kris - w końcu robił zdjęcia lampą większą od aparatu... albo odwrotnie :wink:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

No proszę, moja fotka na ślepo nie wyszła tak źle, tak poza tym widzę też dwie zrobione przy użyciu mojej ręki i mojego słabego telefonu. Dziwne się tym kadruje, ale myślę, że jakbym miał szansę dłużej z tym poobcować szybko bym to ogranął, opanował...Ogólnie fajny gadżet, dzięki raz jeszcze za chwilowe udostępnienie.

Ok, żeby nie dublować, póki co jeden kard, nie mój (ale z mojego aparatu, ja RAWa wywołałem ), Lajam jest autorem zdjęcia.
Łamanie opłatkiem.

DSC06570.JPG

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bart, fajnie, że wstawiłęś to zdjęcie... Ja żadnego przy opłatku nie zrobiłem - jakiś taki zamyślony byłem - i nikt by nie uwierzył nam, że to spotkanie wigilijne :slight_smile:

Jak masz więcej fotek, to dawaj. Normalnym aparatem robiłeś. QX jest fajny, nawet bardzo, ale niestety w ciemniejszych miejscach sprawdza się głównie ze statywem i dłuższymi czasami, choć na spokonie, po nabyciu pewnej wprawy i w takim miejscu zdjęcia da się robić nieporuszone. Jego max ISO to 3200 (jak w Minolcie D5D :wink: ), ale chyba czystszy obrazek daje niż Minolta. No i używa wieloklatkowej ekspozycji. Miałem wyłączony dźwięk, więc nie było słychać, że robi kilka zdjęć do jednego ujęcia :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadziu zlituj się - wrzuć gdzieś w dużym rozmiarze słitfocie.

Swoją drogą bosszzzz....forum producenta sprzętu foto, a foty wstawiane wyglądają, jak znaczek pocztowy! Po prostu zacofanie pełnym pyszczkiem.

 

 

Ale wracając do wczorjaszego spotkania

Dziekuje za świetne spotkanie! Tego mi trzeba było :)
Nie spodziewałem się tak licznego grona. Bardzo mile mnie zaskoczyliście.
Wiem już co i kiedy, po drodze pojawiły się nowe pomysły, myślę że to będzie ciekawy rok!

Raz jeszcze dziękuję za tak liczne przybycie, dziękuję za życzenia, przepraszam za hałas (przyrzekam, że tam zawsze świeci pustkami!) oraz warunki do (nie)oglądania fot. Za rok będzie lepiej!

 

Wstawię jedynie 3 kadry, bo po prostu żal wstawiać takie maciupkie fotki

 

01.jpg

oryginalny rozmiar >>

 

02.jpg

 

03.jpg

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Organizator zadbał abyśmy mieli czym się posilić, dzięki mu za to :slight_smile:
DSC06537.JPG


Piwo była naprawdę smaczne, a Kris przy okazji zauważył, że ponoć ja zjawiam się na spotkaniach na których ów trunek występuje :wink:

DSC06540.JPG

 

Portrecik
DSC06541.JPG

 

DSC06544.JPG

 

Jeszcze dwa strzelone przez Lajama

DSC06554.JPG

 

Szkoda, że z tym oglądaniem zdjęć coś nie wyszło, zostało zdjęcie komputera na którym każdy ze stolików miał owe oglądać :wink:

DSC06568.JPG

 

Aha, zapomniałbym "troszkę większe"

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zapraszamn na pierwsze spotkanie w 2014! Pierwsze i od razu wyjazdowe!

 

Czantoria, czyli górskie klimaty na wyciągnięcie dłoni. 

 

Kiedy: 05.01.2014r.

O której: 7:45

Start: Katowice dw PKP

 

Jedyny sensowny pociąg  startuje o 8:00 z dworca PKP w Katowicach. Niech każdy przyjedzie wcześniej i we własnym zakresie kupi bilet.

Na miejscu o 10.

Kolejka 'tam i nazot': 18zł

Idziemy  na wieżę: 6 lub 5zł (grupowo, czyli powyżej 10 os.)

Idziemy do schroniska po czeskiej stronie.

Schodzimy do kolejki.

Zjeżdżamy.

Obiadek/Biesiada.

 

Powrót: 

PKP/KŚ: 13:57 (bez sensu, ale gdyby była kiepska pogoda...) lub 20:01 (trochę późno, ale w doborowym towarzystwie czas zleci nam szybko)

WISPOL (bus): 18:31

 

 

Wezmę tablet, to sobie pooglądamy zdjęcia, które miały być oglądane na spotkaniu opłatkowym :smileywink:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyzak72
Użytkownik

Witaj Kris

Żałuje ze nie mieszkam bliżej, chetnie skorzystał bym z wypadu plenerowego.. 

profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik


krzyzak72 napisali:

Witaj Kris

Żałuje ze nie mieszkam bliżej, chetnie skorzystał bym z wypadu plenerowego.. 


Gdyby Śląsk mierzyć według miejsc z których ludzie przybywają na nasze plenery to można stwierdzić że jest większy od naszego kraju :wink: